Komunikaty PR

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO NOWEGO SEZONU GRZEWCZEGO?

2023-09-20  |  12:00
Biuro prasowe

Powoli żegnamy lato, wielkimi krokami zbliża się jesień, a co za tym idzie rozpoczynamy nowy sezon grzewczy. Rosnące ceny energii, kryzys klimatyczny, inflacja na poziomie blisko 11% oraz wszechobecna drożyzna skłaniają coraz większą liczbę Polek i Polaków do poszukiwania nowych, ekonomicznych i energooszczędnych rozwiązań. Warto przyjrzeć się, jakie urządzenia dotuje rząd. Paliwa kopale stają się coraz droższe, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tańsza alternatywa czeka tuż obok. Mowa o biopaliwach, które zaczynają podbijać nasz rynek. 

 

Nadchodząca jesień to czas, aby sprawdzić, czy nasza instalacja grzewcza jest sprawna. Jest to istotna kwestia, bowiem pozwala ocenić, czy jesteśmy odpowiednio przygotowani do długiego okresu zimy, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Wrzesień to ostatni moment przed sezonem grzewczym, aby wymienić stare piece, kotły na węgiel (tzw. kopciuchy), gaz czy olej opałowy, na kocioł na biopaliwo stałe. Istnieje wiele programów dotacyjnych na wymianę takiego nieefektywnego urządzenia grzewczego opalanego paliwem kopalnym, dzięki czemu proces ten może być w miarę bezbolesny dla naszego portfela – dotacje sięgają nawet 100%. Warunki najlepiej sprawdzić na stronie programu „Czyste Powietrze” oraz na stronach samorządowych.

 

Biopaliwa są ekonomiczną i ekologiczną alternatywą energii ogrzewania, a ich rola i udział w rynku w całej Europie stale rośnie. Są odnawialnym źródłem energii, czym dominują nad tradycyjnymi rywalami. Dzięki temu również nie musimy bać się o ich dostawę, a wydarzenia polityczne z ostatnich kilku miesięcy, pokazują, że stabilność w tej kwestii powinna być dla nas priorytetem. 

 

- Od kilku lat dzięki dotacjom rządowym rynek nasz obserwuje wzrost zainteresowania wymianą „kopciuchów” na ekologiczne źródła ogrzewania. Dziwi mnie fakt, że w statystykach programu Czyste Powietrze kotły na biopaliwa stałe to tylko 17%. Chciałbym przypomnieć, że wszystkie te urządzenia, jako jedyne w programach rządowych, muszą posiadać certyfikat wydany przez akredytowane laboratorium potwierdzające ich parametry, czego nie możemy powiedzieć o pompach ciepła. Zakup polskiego kotła na pelet czy holzgas jest dobrym wyborem z kilku powodów. Po pierwsze kupujemy sprawdzony produkt, który podczas zimy na pewno w sposób ekologiczny i ekonomiczny ogrzeje nasz dom. Po drugie nie musimy się martwić o zapewnienie w przyszłości dostępu do fabrycznego serwisu i do części zamiennych, gdyż ponad 90% urządzeń na rynku krajowym pochodzi od polskich producentów. Po trzecie kupując polski produkt wspieramy nasz krajowy rynek zapewniając w ten sposób jego rozwój. Wartością dodaną wykorzystywania biopaliwa stałego w postaci peletu jest zerowy bilans dwutlenku węgla podczas jego spalania – opowiada dr Adam Nocoń, prezes Izby Gospodarczej Urządzeń OZE.

 

Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto poznać różne opcje ogrzewania domu, jakie obecnie znajdują się na rynku, poszukać informacji w internecie, np. na stronie www.iguoze.pl oraz znaleźć lokalnego producenta w celu konsultacji. Zawsze należy sprawdzić, czy producent ma wymagane certyfikaty, jak długo działa na rynku, czy daje gwarancję i zapewnia serwis oraz części zamienne. Niezwykle ważny jest kraj pochodzenia urządzenia grzewczego, żeby uniknąć zakupu taniego i niepotwierdzonego certyfikatem wydanym przez akredytowane laboratorium sprzętu o wątpliwej jakości. Wybór odpowiedniego urządzenia, to inwestycja na lata. Odpowiednie przygotowanie na sezon grzewczy jest kluczowe - nie bagatelizujmy i nie odkładajmy sprawdzania instalacji na następne lata. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oaza spokoju na Żoliborzu Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:20

Oaza spokoju na Żoliborzu

Żoliborz, jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, stała się idealnym miejscem  do zamieszkania dla trzyosobowej rodziny oraz psa. Właściciele bardzo cenią sobie wygodę i
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Handel

Co jedenasta osoba na świecie głoduje, a jednocześnie gwałtownie przybywa ludzi otyłych. Dużym problemem jest marnowanie żywności

W 2023 roku głodowało 733 mln ludzi, a ponad 2,3 mld zmagało się z umiarkowanym bądź poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, czasami nie jedząc przez cały dzień lub dłużej. Z powodu ostrego niedożywienia każdego roku umiera około miliona dzieci – pokazuje nowy raport „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie”, opracowany przez pięć wyspecjalizowanych agend ONZ. Z publikacji wynika, że w walce z głodem i niedożywieniem świat cofnął się o kilkanaście lat, do poziomu notowanego w latach 2008–2009. – System żywnościowy potrzebuje głębokich, strukturalnych zmian, ponieważ w tej chwili jest zorientowany na maksymalizację zysków, a nie wyżywienie ludzi – wskazują eksperci.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.