Komunikaty PR

Jak skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych?

2020-12-21  |  15:00
Biuro prasowe

Osoby borykające się z uporczywym trądzikiem, często po wyleczeniu spotykają się z kolejnym problemem – pojawianiem się blizn. Te ślady po niedawno wyleczonych krostkach potrafią skutecznie zniszczyć zadowolenie z efektów zastosowanych kuracji. Jednakże istnieją łatwe, nieinwazyjne sposoby, aby pozbyć się blizn potrądzikowych. Nie musisz ich akceptować po porostu się ich pozbądź! Jak? Wypróbuj żel silikonowy na blizny ze specjalnym dodatkiem naturalnego składnika przeciwzapalnego! Jakiego? Wyjaśniamy!

Jak wyglądają blizny potrądzikowe?

Ślady, które pojawiają się po trądziku (w zależności od jego nasilenia bądź rodzaju) potrafią utrzymywać się na skórze nawet kilka miesięcy. Są to blizny, które nierzadko ciężko usunąć –  jest to  proces długotrwały. Mogą mieć one różne formy, np. czerwonych plamek (kiedy skóra reaguje stanem zapalnym, poprzez zwiększenie dopływu krwi w dane miejsce), hiperpigmentacji pozapalnej (nadmierna produkcja melaniny) czy wklęsłych blizn (powstałych na skutek uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny na danym obszarze). Aby nie dopuścić do pojawienia się blizn potrądzikowych warto  pamiętać, że wyciskanie, rozdrapywanie, nakłuwanie i niewłaściwe oczyszczanie pojawiających się wyprysków, to prosta droga do powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji tworzenia się tych nieestetycznych śladów.

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Jednakże, jeśli problem już powstał i na skórze utworzyły się blizny, to musisz pamiętać, że im szybciej zaczniesz je leczyć, tym lepiej! Jeśli nie chcesz korzystać z drogich zabiegów w gabinecie, zdecydują się na terapię w domowym zaciszu - zastosuj kurację ze specjalnie do  tego przeznaczonym żelem – Blizcare® Bio, z wyciągiem z Helichrysum Italicum, który nie tylko pozwala leczyć blizny, ale także niweluje wszelkie stany zapalne skóry, co  jest niezwykle ważne przy cerze trądzikowej. Stosowanie silikonowych preparatów to najlepsza metoda w leczeniu blizn – pomagają one skutecznie poprawić wygląd, sprawiają że stają się mniej widoczne, rozjaśnione. Co więcej, produkty te mogą być z powodzeniem stosowane w każdym wieku, u dorosłych oraz nastolatków, którzy to szczególnie borykają się z problemem trądziku oraz pojawiających się po nim blizn.

Jak stosować żel silikonowy na blizny?

Aplikacja produktu jest niezwykle prosta, wystarczy posmarować cienką warstwą żelu w miejsce powstania zmiany. Jest to przeźroczysty preparat, który szybko wysycha, więc dyskretnie możesz go aplikować, bez obawy pozostawania śladów na skórze. Co więcej, na warstwę żelu można nakładać później kosmetyki! Dlatego, jeśli na co dzień stosujesz makijaż, bez ograniczeń możesz go nosić także po aplikacji żelu – pamiętaj tylko, że produkt powinien najpierw wyschnąć, a aplikacja kosmetyków powinna być delikatna, tak aby nie uszkodzić cieniutkiej silikonowej powłoki, jaka powstała podczas nakładania żelu – dzięki temu produkt może skutecznie działać.

Kuracja żelem silikonowym Blizcare® Bio z dodatkiem substancji przeciwbakteryjnej i przeciwzapalnej, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, w nieinwazyjny, wygodny i skuteczny sposób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.