Komunikaty PR

Jak skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych?

2020-12-21  |  15:00
Biuro prasowe

Osoby borykające się z uporczywym trądzikiem, często po wyleczeniu spotykają się z kolejnym problemem – pojawianiem się blizn. Te ślady po niedawno wyleczonych krostkach potrafią skutecznie zniszczyć zadowolenie z efektów zastosowanych kuracji. Jednakże istnieją łatwe, nieinwazyjne sposoby, aby pozbyć się blizn potrądzikowych. Nie musisz ich akceptować po porostu się ich pozbądź! Jak? Wypróbuj żel silikonowy na blizny ze specjalnym dodatkiem naturalnego składnika przeciwzapalnego! Jakiego? Wyjaśniamy!

Jak wyglądają blizny potrądzikowe?

Ślady, które pojawiają się po trądziku (w zależności od jego nasilenia bądź rodzaju) potrafią utrzymywać się na skórze nawet kilka miesięcy. Są to blizny, które nierzadko ciężko usunąć –  jest to  proces długotrwały. Mogą mieć one różne formy, np. czerwonych plamek (kiedy skóra reaguje stanem zapalnym, poprzez zwiększenie dopływu krwi w dane miejsce), hiperpigmentacji pozapalnej (nadmierna produkcja melaniny) czy wklęsłych blizn (powstałych na skutek uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny na danym obszarze). Aby nie dopuścić do pojawienia się blizn potrądzikowych warto  pamiętać, że wyciskanie, rozdrapywanie, nakłuwanie i niewłaściwe oczyszczanie pojawiających się wyprysków, to prosta droga do powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji tworzenia się tych nieestetycznych śladów.

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Jednakże, jeśli problem już powstał i na skórze utworzyły się blizny, to musisz pamiętać, że im szybciej zaczniesz je leczyć, tym lepiej! Jeśli nie chcesz korzystać z drogich zabiegów w gabinecie, zdecydują się na terapię w domowym zaciszu - zastosuj kurację ze specjalnie do  tego przeznaczonym żelem – Blizcare® Bio, z wyciągiem z Helichrysum Italicum, który nie tylko pozwala leczyć blizny, ale także niweluje wszelkie stany zapalne skóry, co  jest niezwykle ważne przy cerze trądzikowej. Stosowanie silikonowych preparatów to najlepsza metoda w leczeniu blizn – pomagają one skutecznie poprawić wygląd, sprawiają że stają się mniej widoczne, rozjaśnione. Co więcej, produkty te mogą być z powodzeniem stosowane w każdym wieku, u dorosłych oraz nastolatków, którzy to szczególnie borykają się z problemem trądziku oraz pojawiających się po nim blizn.

Jak stosować żel silikonowy na blizny?

Aplikacja produktu jest niezwykle prosta, wystarczy posmarować cienką warstwą żelu w miejsce powstania zmiany. Jest to przeźroczysty preparat, który szybko wysycha, więc dyskretnie możesz go aplikować, bez obawy pozostawania śladów na skórze. Co więcej, na warstwę żelu można nakładać później kosmetyki! Dlatego, jeśli na co dzień stosujesz makijaż, bez ograniczeń możesz go nosić także po aplikacji żelu – pamiętaj tylko, że produkt powinien najpierw wyschnąć, a aplikacja kosmetyków powinna być delikatna, tak aby nie uszkodzić cieniutkiej silikonowej powłoki, jaka powstała podczas nakładania żelu – dzięki temu produkt może skutecznie działać.

Kuracja żelem silikonowym Blizcare® Bio z dodatkiem substancji przeciwbakteryjnej i przeciwzapalnej, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, w nieinwazyjny, wygodny i skuteczny sposób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.