Komunikaty PR

Jak zadbać o swoje zdrowie latem?

2021-08-14  |  08:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

Lato to czas zabawy, podróży i odpoczynku. Niestety okres ten wiąże się także z szeregiem zagrożeń dla naszego zdrowia, o których często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę w trakcie lata, aby zadbać o swoje dobre samopoczucie i zdrowie?

 

Krem do opalania nawet w pochmurny dzień

 

Większość osób używa kremów z filtrem przy słonecznej pogodzie, często podczas wakacji, na plaży, gdy jest się bezpośrednio wystawionym na działanie promieni słonecznych. Jednak nie zostaliśmy nauczeni, aby używać go także na co dzień, w mieście. Każdego dnia jesteśmy wystawieni na szkodliwe działanie promieni, nawet gdy jest pochmurno, dlatego tak ważne jest zapewnienie ochrony, szczególnie skórze twarzy. Codzienne stosowanie kremu zapobiega zmianom skórnym, ale także może obniżyć ilość zmarszczek czy wyprysków. 

 

Zmęczenie hałasem

 

Gdy myślimy o zmęczeniu w trakcie lata, zazwyczaj przychodzą nam na myśl wysokie temperatury, z którymi radzimy sobie częstym piciem wody czy przebywaniem w pomieszczeniach z klimatyzacją. Jednak tak samo uciążliwy jest poziom hałasu, który znacząco wzrasta w okresie wakacyjnym. Z czego to wynika? Po pierwsze dużo częściej wychodzimy na zewnątrz i spędzamy czas w plenerze, również późnymi wieczorami. Wiąże się to z wieloma możliwościami aktywności na dworze: wycieczki rowerowe, ogródki w restauracjach czy pubach, a także liczne koncerty oraz festiwale plenerowe. Przyczyniają się do tego również turyści, którzy tłumnie przyjeżdżają do morskich kurortów oraz dużych miast. Lato to także czas, kiedy zintensyfikowane są różnego rodzaju prace remontowe, zarówno w naszych domach, jak i na mieście, a także prace przy zieleni. 

Mieszkając w dużym mieście, jesteśmy narażeni na działanie hałasu pochodzącego z ruchu ulicznego o poziomie przekraczającym aż 70 dB w czasie dnia. Zanieczyszczenie hałasem wpływa niekorzystnie na nasz odpoczynek, co w efekcie przekłada się na wzrost napięcia, kłopoty z koncentracją, produktywnością oraz snem.  Dodatkowo latem, gdy przez większość czasu nasze okna są otwarte, wszystkie te dźwięki są jeszcze głośniejsze. Różnica pomiędzy hałasem dobiegającym z ulicy przy zamkniętym a otwartym oknie może wynosić nawet 25 dB. Warto pomyśleć o odpowiednich szybach zespolonych, których zastosowanie może podnieść izolacyjność okien nawet do około 50 dB, a jeśli chcemy poprawić poziom akustyki w mieszkaniu i tym samym polepszyć swoje samopoczucie, warto zajrzeć na stronę Stowarzyszenia “Komfort Ciszy”, które zajmuje się propagowaniem wiedzy na temat akustyki budynków i doradza jak obniżyć poziom hałasu. 

 

Ciepła herbata latem? 

 

Latem często sięgamy po zimne, schłodzone napoje czy lody, które dla wielu są idealnym rozwiązaniem na upały. Jednak duża ilość zimnych, często gazowanych  napoi, a także większy poziom kurzu na dworze czy długie przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu mogą powodować suchość, a co za tym idzie ból gardła. Warto zatem pamiętać o jego odpowiednim nawilżeniu. Nie rezygnujmy z ciepłej herbaty, a jeśli nie chcemy pić ciepłych napoi, świetnie sprawdzą się także pastylki, spraye czy płyny do płukania ust.  


 

Lato to okres większej beztroski, ale pomiędzy wyjazdami i zabawami w plenerze warto zwrócić uwagę i zadbać o nasze zdrowie.  Dzięki temu będziemy w stanie cieszyć się wakacjami i letnimi eventami jeszcze dłużej. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.