Jarmark „Żuławskie smaki” wraca do Centrum Handlowego Osowa
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Cykliczny Jarmark „Żuławskie smaki” wraca do Centrum Handlowego Osowa, po pandemicznej przerwie. Czego mogą się spodziewać osoby, które odwiedzą Osowę w dniach 7-8 maja?
Wiosna – ach to Ty
Wiosny nie da się nie kochać. Dni stają się coraz dłuższe, a nasza okolica zmienia się nie do poznania. Odcienie szarości zaczynają ustępować pełnej palecie barw kwitnących kwiatów, a ptaki coraz głośniej raczą nas swoją symfonią. Do puli wiosennych plusów należy zaliczyć również Jarmark „Żuławskie Smaki”, na którym każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. To wszystko za sprawą producentów z Trójmiasta i Żuław, którzy po raz kolejny uraczą Was swoimi wyśmienitymi specjalnościami.
Dobre, bo naturalne
Regionalni wytwórcy to kluczowy element inicjatywy, jaką są „Żuławskie Smaki”. CH Osowa stworzyła dla konsumentów przestrzeń, w której mogą skosztować tego, co najlepsze – a tym niezaprzeczalnie są wytwory lokalnych rzemieślników. Wśród nich znajdują się między innymi kiszonki Żuławskiej Zagrody, czyli niewielkiego gospodarstwa znajdującego się w malowniczej wsi pod Malborkiem – Lasowicach Wielkich. Produktem, stanowiący absolutny hit Żuławskiej Zagrody są przetwory z ogórka żuławskiego, naturalnie rosnącego w okolicy wsi. Sympatycy mięsnych wytworów również nie powinni się czuć zawiedzeni, a to wszystko dzięki Specjałom z Borów. Na stoisku niewielkiej kaszubskiej przetwórni będzie można znaleźć naturalne wędliny z aromatycznymi ziołami oraz wędzonki przygotowywane w zgodzie z wieloletnimi przepisami.
Lista wszystkich stoisk najbliższego Jarmarku prezentuje się następująco:
- Specjały z Borów,
- Pierogi Halinki,
- Witek Sery,
- Domowe Przysmaki,
- Żuławska Zagroda,
- Domowe Wypieki.
„Żuławskie smaki” będą się odbywać w dniach 7-8 maj w godzinach otwarcia centrum.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.