Komunikaty PR

Jesień w Koneserze. Program listopadowych aktywności receptą na krótsze dni

2023-11-03  |  10:45

Intrygujące spacery, targi, warsztaty, wystawy i różnorodne wydarzenia. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się listopadowy harmonogram warszawskiego Centrum Praskiego Koneser. Zaplanowane atrakcje będą odbywały się zarówno we wnętrzach Konesera, jak i na świeżym powietrzu.

Październikowa zmiana czasu sprawiła, że słońce zachodzi jeszcze wcześniej niż dotychczas. Pomysłem na coraz dłuższą ciemność są wydarzenia w Centrum Praskim Koneser, które są jasnymi punktami na mapie Warszawy. Pierwsza propozycja – muzyczne odprężenie. W Setkach Powodów 17 i 24 listopada (piątek) to czas na znane i lubiane rytmy z cyklu It’s Friday. Na początek Jazz Night, a tydzień później niezapomniane oraz nieco nostalgiczne chwile czekają podczas Tribute to Zaucha & Młynarski. Włoskie nuty z kolei w każdą sobotę wypełniają L’Osterię – nowość w Centrum Praskim Koneser, z menu wprost z Półwyspu Apenińskiego.

Magiczne chwile

Poszukujący odrobiny magii i odejścia od rutyny, z pewnością odnajdą się w Magic Mind Museum. Niepowtarzalne muzeum iluzji – oprócz ekspozycji stałej – przygotowało na jesienne wieczory inne, interesujące propozycje. 16 listopada (czwartek, godz. 19.00) Franek Jodłowski w swoim interaktywnym show „Decyzje” zabierze publiczność w podróż pełną zaskoczenia i śmiechu. W trakcie spektaklu widzowie doświadczą czytania w myślach, przepowiedni oraz wpłyną na to, co wydarzy się na scenie. W cyklu Teatru Iluzji również wystąpią Maciej Pęda czy tajemnicza postać Shao. Bilety i pełen repertuar, w tym spektakle w ramach Teatru dla Dzieci, dostępne są na magicmindmuseum.pl.

Warsztaty i Targi

Jesień to także dobry moment, by nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć pasje, zainspirować czy zmienić coś w swoim domu. Masa kreatywnych prac do zgarnięcia już w pierwszy weekend listopada (4-5.11, godz. 11.00-17.00) podczas Targowiska Sztuki. W trakcie tego cyklicznego święta sztuki dostępnej prezentowana jest twórczość współczesnych artystów. To przestrzeń, gdzie można znaleźć zarówno mistrzów z dorobkiem, jak i młodych, utalentowanych twórców. Prezentowane będzie malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, plakat i ceramika.

Sztuka przez duże S czeka w trakcie całego listopada w Muzeum Sztuki Fantastycznej. Tam można podziwiać aż dwie wystawy. To ekspozycja „Peryferie” prezentująca wybór kilkudziesięciu najnowszych obrazów wyjątkowej postaci polskiej sztuki współczesnej – Jacka Szynkarczuka oraz wstawa stała z dziełami m.in. Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza.

Umiejętności manualne z kolei można rozwinąć w Minimal Line i Spółdzielni. Pierwsze z tych miejsc zaprasza na warsztaty dla dzieci „Tropem wielkich artystów” (każda sobota i niedziela, godz. 12.30-13.30) czy warsztaty z malowania tuszem „Less is more” (17 i 24 listopada, godz. 19.00-21.00). Z kolei w Spółdzielni swoje kulinarne zainteresowania mogą szlifować Mali Koneserzy Pizzy warsztaty robienia pizzy 18 i 26 listopada (godz. 10.00 i 11.00). Restauracja, w ramach przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, w dniach 9-12 listopada zaplanowała również Festiwal Gęsiny.

Trochę ruchu

Początek listopada rozpieszcza dość wysokimi jak na jesień temperaturami. I niech tak zostanie! Centrum Praskie Koneser wraz z partnerami przygotowało bowiem aż trzy spacery. Podczas dwóch Spacerów z Praską Ferajną nadarzy się okazja do poznania pofabrycznych obiektów Starej Pragi – od Hartwiga przez Brunów do Monopolu/Konesera (12 listopada, godz. 15.30, zbiórka na Floriańskiej 14), a także pięknych fabryk Szmulowizny – od Muzeum Chleba do Muzeum Polskiej Wódki (18.11, godz. 10.30, zbiórka na ul. Kawęczyńskiej 49). Nie lada gratką będzie też kolejna odsłona współpracy Konesera z PoWarszawsku. Łukasz Ostoja-Kasprzycki oprowadzi chętnych po Pradze pod hasłem „Słodka Warszawa, czyli jak Wedel wyprzedził swoją epokę” (18.11, godz. 12.00, zbiórka pod Muzeum Polskiej Wódki).

Cały harmonogram listopadowych wydarzeń Konesera można sprawdzić na koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser i na afiszu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.