Jeszcze więcej rozrywki w CH Focus
Brakuje ci pomysłu na porywającą rozrywkę? A może szukasz ciekawego miejsca na spędzenie miło czasu z pociechami? Odwiedź CH Focus i skorzystaj z atrakcji w wolnym czasie! Jeszcze przez wiele długich tygodni w bydgoskiej galerii dostępna będzie przestrzeń rozrywkowa dla dzieci i dorosłych. W Akademii Driftingu mali fani motoryzacji spróbują swoich sił w kontrolowanych ślizgach, a pasjonaci świata zwierząt mogą obejrzeć niezwykłe okazy na wystawie egzotycznej! Przygotuj się na dużą dawkę rozrywki!
Zostań mistrzem driftu!
Postaw na dobrą zabawę! Crazy Carts to niepozorne, elektryczne gokarty stworzone do driftowania, imitujące jazdę w poślizgu, które wciągną w dobrą zabawę dzieci i dorosłych. Pociągnij dźwignię i zmień gokarta w szaloną maszynę do driftu! Na specjalnym torze nauczysz się używać „hamulca ręcznego” – wpadniesz w poślizg i pokonasz zakręt bokiem. Crazy Carts Akademia Driftingu to propozycja dla miłośników ekstremalnych emocji i sposób na nudę nawet dla najbardziej wymagających gości. To idealne miejsce na wypad ze znajomymi, weekendową rozrywkę dla całej rodziny, a także organizację przyjęcia urodzinowego lub spotkania firmowego. W przypadku dzieci wymagany minimalny wiek to 4 lata. Punkt rozrywki mieści się na piętrze galerii, obok restauracji McDonald’s. Cennik usług oraz więcej informacji dostępnych pod linkiem: https://crazycarts.pl/bydgoszcz-ch-focus/.
Tymczasowy punkt rozrywki w CH Focus czynny jest siedem dni w tygodniu, w godzinach 9.00-21.00. Z oferty Crazy Carts Akademii Driftingu można skorzystać do 1 lutego 2024r.
Zobacz z bliska egzotyczne zwierzęta!
Jeśli fascynuje cię fauna, masz okazję spotkać się oko w oko z wyjątkowymi zwierzętami. Przyjdź do Focusa i zobacz jedną z największych anakond w Polsce oraz kilkadziesiąt innych niezwykłych okazów! Na wystawie można podziwiać niespotykane i rzadkie osobniki z całego świata, takie jak np.: teju argentyńskie, bazyliszki, warany, legwany, sowy płomykówki…a to tylko drobna część atrakcji, które czekają na miejscu. Więcej szczegółów pod linkiem: https://focusbydgoszcz.pl/wystawa-zwierzat-egzotycznych-w-ch-focus/.
Wstęp na wystawę jest biletowany. Zwiedzać ją można codziennie przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 10.00-20.00; wydarzenie ulokowane jest na parterze galerii w pobliżu salonu Vistula. Wystawa potrwa do 30 marca 2023r.
–W przerwie od nauki bądź codziennych obowiązków zachęcamy wszystkich do skorzystania z oferty rozrywkowej w naszej galerii. Drift gokartem lub możliwość podziwiania niezwykłych zwierząt egzotycznych to atrakcje, które spełnią oczekiwania zarówno dorosłych, młodzieży jak i najmłodszych. Crazy Carts to propozycja dla wszystkich tych, którzy mają ochotę na spędzenie wolnego czasu aktywnie i niestandardowo. Wystawa egzotyczna z kolei otworzy przed uczestnikami fascynujący świat zwierząt. To znakomita szansa na naukę i rozwijanie zainteresowań w gronie pasjonatów przyrody. Ale oferta Focusa jest o wiele bogatsza. Podczas wizyty w galerii nie tylko zrobimy zakupy, ale można też przekąsić coś pysznego w jednym z punktów gastronomicznych czy wybrać się do kina na interesujący film– mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.
Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl.
![Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_574828242,w_299,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
![Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce](/files/_uploaded/glownekonf_262925430,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
![Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa](/files/_uploaded/glownekonf_1377003196,w_230,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.