Komunikaty PR

KęKę, Zbigniew Izdebski i Dmitry Glukhovsky bohaterami spotkań online

2021-04-23  |  17:13
Biuro prasowe

W najbliższym tygodniu gościem spotkania online będzie jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy science fiction – Dmitry Glukhovsky. Autor opowie o najnowszej powieści „Outpost”. W studiu Empiku zagości również prof. Zbigniew Izdebski, autor książki „Siedem grzechów przeciwko seksualności”. Nie zabraknie też muzycznych nowości – premierę albumu „SIARA” wraz z fanami świętować będzie KęKę.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

KęKę – poniedziałek, 26 kwietnia, godz. 18:00

Po półtorarocznej przerwie KęKę wraca z nowym materiałem. „SIARA” to 12 starannie wybranych utworów, w większości opowiadających historie sprzed lat. O premierowym albumie raper opowie podczas spotkania online z fanami. Rozmowę z muzykiem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

Na płycie smutki i radości okresu dorastania wymieszane są z obrazami realiów Radomia z przełomu tysiącleci. Wspominkowy trzon albumu wzbogacony został paroma numerami opisującymi bieżące wydarzenia z życia rapera. Z uwagi na bardzo osobisty charakter wydawnictwa, KęKę postanowił wrócić do sprawdzonej formuły i nie zapraszać żadnych gości. W warstwie muzycznej o efektowne połączenie klasycznych i nowoczesnych brzmień zadbali topowi polscy producenci. W dwóch utworach scratche dograł światowej sławy Dj VaZee.

Na spotkanie z KęKę zaprasza Empik wraz Dlessler, Takie Rzeczy Label oraz Going. 

Zbigniew Izdebski – wtorek, 27 kwietnia, godz. 18:00

Jak zadbać o udane życie seksualne? Czego wystrzegać się w relacjach z partnerem i z samym sobą? Na te pytania w książce „Siedem grzechów przeciwko seksualności” (Wydawnictwo Poradnia K) odpowiada wybitny polski pedagog i seksuolog, specjalista w zakresie poradnictwa rodzinnego i wykładowca akademicki, profesor nauk humanistycznych Zbigniew Izdebski. Z okazji premiery wydawnictwa odbędzie się spotkanie z ekspertem w roli głównej, które poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

W wyniku długich rozmów z dziennikarką i pisarką Małgorzatą Szcześniak powstał „dekalog dobrej seksualności” autorstwa prof. Izdebskiego. W książce poruszone zostały takie zagadnienia jak religia, wstyd, zagubienie, zaniedbanie, manipulacja, wykluczenie czy zgorszenie. Kwestie stają się pretekstem do głębokich przemyśleń i wniosków, z których można czerpać wiedzę, a co za tym idzie – pewność siebie. Siedem rozdziałów przepełnionych jest anegdotami i historiami z bogatej, wieloletniej praktyki profesora, a każdy z tematów został przedstawiony w wyważony i ciepły sposób.

Dmitry Glukhovsky – środa, 28 kwietnia, godz. 18:00

Autor kultowego „Metra 2033”, Dmitry Glukhovsky, przedstawia nową powieść postapokaliptyczną – „Outpost” (Wydawnictwo Insignis). Fani rosyjskiego pisarza będą mieli szanse zadać mu pytania dotyczące nowego uniwersum podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę z Glukhovskym poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

„Outpost” opisuje Rosję, której historia praktycznie dobiegła kresu. Choć niektórzy wciąż usiłują nieporadnie dopisywać jej kolejne rozdziały, dla większości sprawa jest oczywista: to już koniec. Mimo że wciąż rodzą się dzieci, Jegor beznadziejnie zakochał się w Michelle, a Pałkan nie ustaje w wydzwanianiu do Moskwy i błaganiu o uzupełnienie wyczerpujących się rezerw żywności, Rosji w zasadzie już nie ma. Jej układ nerwowy – sieć połączeń transportowych i telekomunikacyjnych – został doszczętnie zniszczony i nie wygląda na to, żeby zdołał się zregenerować. To dlatego te 250 kilometrów, jakie dzieli Moskwę od Placówki w Jarosławiu, wydaje się odległością zawrotną. Tam, po drugiej stronie mostu, nie ma już nic – oprócz pustych, martwych, uśpionych na wieki miast. Tak twierdzi Pałkan. I chciałby, żeby pogodził się z tym jego przybrany syn Jegor.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.