KęKę, Zbigniew Izdebski i Dmitry Glukhovsky bohaterami spotkań online
W najbliższym tygodniu gościem spotkania online będzie jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy science fiction – Dmitry Glukhovsky. Autor opowie o najnowszej powieści „Outpost”. W studiu Empiku zagości również prof. Zbigniew Izdebski, autor książki „Siedem grzechów przeciwko seksualności”. Nie zabraknie też muzycznych nowości – premierę albumu „SIARA” wraz z fanami świętować będzie KęKę.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
KęKę – poniedziałek, 26 kwietnia, godz. 18:00
Po półtorarocznej przerwie KęKę wraca z nowym materiałem. „SIARA” to 12 starannie wybranych utworów, w większości opowiadających historie sprzed lat. O premierowym albumie raper opowie podczas spotkania online z fanami. Rozmowę z muzykiem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Na płycie smutki i radości okresu dorastania wymieszane są z obrazami realiów Radomia z przełomu tysiącleci. Wspominkowy trzon albumu wzbogacony został paroma numerami opisującymi bieżące wydarzenia z życia rapera. Z uwagi na bardzo osobisty charakter wydawnictwa, KęKę postanowił wrócić do sprawdzonej formuły i nie zapraszać żadnych gości. W warstwie muzycznej o efektowne połączenie klasycznych i nowoczesnych brzmień zadbali topowi polscy producenci. W dwóch utworach scratche dograł światowej sławy Dj VaZee.
Na spotkanie z KęKę zaprasza Empik wraz Dlessler, Takie Rzeczy Label oraz Going.
Zbigniew Izdebski – wtorek, 27 kwietnia, godz. 18:00
Jak zadbać o udane życie seksualne? Czego wystrzegać się w relacjach z partnerem i z samym sobą? Na te pytania w książce „Siedem grzechów przeciwko seksualności” (Wydawnictwo Poradnia K) odpowiada wybitny polski pedagog i seksuolog, specjalista w zakresie poradnictwa rodzinnego i wykładowca akademicki, profesor nauk humanistycznych Zbigniew Izdebski. Z okazji premiery wydawnictwa odbędzie się spotkanie z ekspertem w roli głównej, które poprowadzi Katarzyna Borowiecka.
W wyniku długich rozmów z dziennikarką i pisarką Małgorzatą Szcześniak powstał „dekalog dobrej seksualności” autorstwa prof. Izdebskiego. W książce poruszone zostały takie zagadnienia jak religia, wstyd, zagubienie, zaniedbanie, manipulacja, wykluczenie czy zgorszenie. Kwestie stają się pretekstem do głębokich przemyśleń i wniosków, z których można czerpać wiedzę, a co za tym idzie – pewność siebie. Siedem rozdziałów przepełnionych jest anegdotami i historiami z bogatej, wieloletniej praktyki profesora, a każdy z tematów został przedstawiony w wyważony i ciepły sposób.
Dmitry Glukhovsky – środa, 28 kwietnia, godz. 18:00
Autor kultowego „Metra 2033”, Dmitry Glukhovsky, przedstawia nową powieść postapokaliptyczną – „Outpost” (Wydawnictwo Insignis). Fani rosyjskiego pisarza będą mieli szanse zadać mu pytania dotyczące nowego uniwersum podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę z Glukhovskym poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
„Outpost” opisuje Rosję, której historia praktycznie dobiegła kresu. Choć niektórzy wciąż usiłują nieporadnie dopisywać jej kolejne rozdziały, dla większości sprawa jest oczywista: to już koniec. Mimo że wciąż rodzą się dzieci, Jegor beznadziejnie zakochał się w Michelle, a Pałkan nie ustaje w wydzwanianiu do Moskwy i błaganiu o uzupełnienie wyczerpujących się rezerw żywności, Rosji w zasadzie już nie ma. Jej układ nerwowy – sieć połączeń transportowych i telekomunikacyjnych – został doszczętnie zniszczony i nie wygląda na to, żeby zdołał się zregenerować. To dlatego te 250 kilometrów, jakie dzieli Moskwę od Placówki w Jarosławiu, wydaje się odległością zawrotną. Tam, po drugiej stronie mostu, nie ma już nic – oprócz pustych, martwych, uśpionych na wieki miast. Tak twierdzi Pałkan. I chciałby, żeby pogodził się z tym jego przybrany syn Jegor.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.