Klasyki motoryzacji zagoszczą na warszawskim placu Konesera
Kultowe samochody, legendarne motocykle, parada ulicami stolicy, panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i ambasadorów wydarzenia: Marcina Prokopa, Marka Siudyma i Aleksandry Kutz. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka 29 maja 2021 r. na uczestników trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji” na placu Konesera na warszawskiej Pradze-Północ. Wstęp jest bezpłatny.
Motoryzacja nieodłącznie wiąże się ze Stanami Zjednoczonymi. To tam powstało wiele legendarnych pojazdów, zarówno tych na czterech, jak i dwóch kołach. Za oceanem spotkać można też bezkresne drogi, z historyczną Route 66 na czele, którą przez dekady przemierzały tysiące kultowych samochodów i motocykli. Teraz znaczną część z nich będzie można zobaczyć w Centrum Praskim Koneser.
Trzecie „Spotkanie Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji” to nie lada atrakcja dla miłośników pojazdów rodem z USA i nie tylko. W programie wydarzenia (sobota, 29 maja 2021 r., godz. 12-20) znajduje się wiele interesujących punktów:
- wystawa motocykli Harley-Davidson, Indian i customów (niestandardowych maszyn) oraz legendarnych amerykańskich samochodów;
- panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości, a w nim pasjonujące opowieści i ciekawe rozmowy o podróżach i amerykańskiej kulturze;
- parada amerykańskiej motoryzacji ulicami Warszawy;
- pokazy ratownictwa motocyklowego;
- strefa testowa motocykli i skuterów elektrycznych;
- możliwość zwiedzenia Centrum Praskiego Koneser.
Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zarówno kultowe motocykle i samochody, jak i najnowsze pojazdy producentów ze Stanów Zjednoczonych. Gratką będą również panele dyskusyjne z ambasadorami „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji”, którzy są wielkimi fanami dwóch i czterech kół zza oceanu: dziennikarzami i prezenterami – Marcinem Prokopem i Aleksandrą Kutz oraz aktorem Markiem Siudymem.
Szczegółowy harmonogram (29 maja 2021 r., plac Konesera w Warszawie):
12.00 – start wydarzenia;
13.30 – przywitanie gości specjalnych;
14.00 – panel (Marcin Prokop);
15.00 – parada samochodów i motocykli;
16.30 – panel (Marek Siudym);
17.30 – panel (Aleksandra Kutz);
20.00 – zakończenie wydarzenia.
Organizatorami trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji są Centrum Praskie Koneser i Jack’s Motorcycles Group.
Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.
![Wąsy, broda i otwarty dialog – jak SOFTSWISS wspiera inicjatywę Movember Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1031933379,w_299,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Wąsy, broda i otwarty dialog – jak SOFTSWISS wspiera inicjatywę Movember
![Warszawa: 100 bezpłatnych badań PSA czeka na mężczyzn](/files/_uploaded/glownekonf_715933987,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Warszawa: 100 bezpłatnych badań PSA czeka na mężczyzn
![Zdrowie to nie siara! “Zdrowe Porty” - wydarzenie o zdrowiu mężczyzn w Sopocie](/files/_uploaded/glownekonf_592641004,w_238,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Zdrowie to nie siara! “Zdrowe Porty” - wydarzenie o zdrowiu mężczyzn w Sopocie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.