Komunikaty PR

Posłuchaj, co mówią pisarze zaprzyjaźnieni z Literackim Sopotem

2020-10-15  |  01:00
Biuro prasowe

Justyna Wincenty, Michał Nogaś oraz Wojciech Bonowicz o swoich książkach, procesie tworzenia i motywacjach. Rozmów będzie można posłuchać na kanale YouTube - Goyki 3 Art Inkubator Sopot. Wywiady prowadzone przez znane dziennikarki i reporterki będą kontynuacją spotkań Literackiego Sopotu i idealną opcją spędzenia jesiennych wieczorów.

Rozmowy o literaturze emitowane premierowo o godz. 17.30, rozpocznie spotkanie z debiutującą autorką – Justyną Wicenty, która zebrała w opowieść swoje najtrudniejsze życiowe doświadczenie. „Umarło mi dziecko. Oksymoron, żadne ze słów w tym zdaniu do siebie nie pasuje. Śmierć zrobiła swoje i poszła po inne dzieci. A ja musiałam samą siebie na nowo oswoić. Jak? Nie ma w dzisiejszych czasach niemal żadnych rytuałów żałobnych, musiałam znaleźć własny”. Podzielenie się swoimi doświadczeniami być może było dla autorki sposobem na poradzenie sobie z traumą, a być może próbą wsparcia kobiet, które przeżyły podobną tragedię. Jak jest naprawdę? Wszystkie spekulacje i domysły rozwiąże spotkanie prowadzone przez Joannę Gierak-Onoszko już 22 października.

Kolejnego nazwiska nie trzeba chyba przedstawiać. Michał Nogaś, od wielu lat, nie tylko na sopockiej plaży, rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią, zachęca do rozmów o polityce i współczesności. Z niejednej półki to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z śledztwa tropem Alice Munro, która po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Czy na pewno? W książce znajdują się również niepublikowane dotąd rozmowy z Olgą Tokarczuk i Dorotą Masłowską, spisane opowieści Mariusza Szczygła, czy rozmowa z autorką bestselleru Opowieści podręcznej - Margaret Atwood. Rozmowę z charyzmatycznym Michałem Nogasiem poprowadzi 3 listopada Magdalena Grzebałkowska.

Natomiast 10 listopada w wywiadzie z Wojciechem Bonowiczem będzie można posłuchać o kulisach tworzenia biografii ks.Tischnera. To nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera. Wywiad poprowadzi tym razem Dorota Karaś. Choć autor znany jest szerokiemu gronu odbiorców jako poeta oraz felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”, to reporterska powieść już zbiera najlepsze noty krytyków.
 

„Cykl rozmów online z autorami to jedyna możliwość spotkania czytelników z twórcami w trakcie pandemii. Zależy nam, aby niezależnie od warunków, ludzie mogli spotykać się i rozmawiać o kulturze, książkach i zmieniającej się wokół nas rzeczywistości” – mówi Marta Czarnecka, specjalistka ds. organizacji imprez literackich w Goyki 3 Art Inkubator. – „Ciekawe i inspirujące spotkania są świetną okazją do chwili odpoczynku, zatrzymania się w codziennym biegu przy kubku ciepłego napoju, a także do oderwania się od obowiązków i niesprzyjającej aury za oknem”. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/819565282129953/

Link do kanału Goyki 3 na YT:  https://www.youtube.com/channel/UCA8qsHOweQMhk8ZJbyQPVSg

 

 

Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak,

 marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Mistrzowie kryminału o przestępstwach przeciw zabytkom Biuro prasowe
2020-12-03 | 13:00

Mistrzowie kryminału o przestępstwach przeciw zabytkom

Celem akcji zainicjowanej przez NID jest zwrócenie uwagi na problem przestępstw i wykroczeń przeciwko zabytkom. – Zależy nam na uświadomieniu ludziom, że świadectwa historii to
Książka 10 najpopularniejszych książek listopada [RANKING]
2020-12-03 | 11:00

10 najpopularniejszych książek listopada [RANKING]

Rynek wydawniczy jesienią obfituje w nowości książkowe, w tym także te najbardziej wyczekiwane premiery. Które książki wzbudziły największe zainteresowanie w listopadzie? Na
Książka Jesienne wieczory z polskimi autorami
2020-11-20 | 14:45

Jesienne wieczory z polskimi autorami

Ostatnie miesiące stanowią bardzo intensywny okres dla polskiej branży wydawniczej. Do księgarni trafiają wyczekiwane książki ulubionych autorów polskich czytelników –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Magda Pyznar: Pandemia to dla mnie czas, żeby przystanąć, powiedzieć „stop” i przemyśleć swoje życie

Uczestniczka „Warsaw Shore” podkreśla, że nie lubi siedzieć w domu z założonymi rękami. W czasie pandemii chce więc zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego też zaangażowała się w akcję „Znani dla służby zdrowia” i pomaga organizować przekąski dla medyków, którzy walczą o zdrowie chorych na COVID-19. Aktywność charytatywna i obecność bliskich jest dla niej sposobem na przetrwanie tego trudnego czasu i okazją, by na nowo przemyśleć wiele spraw.

 
 
 
 

Media

Alicja Węgorzewska została jurorką w międzynarodowym talent show. Oprócz niej uczestników oceniali Placido Domingo i Gabriel Prokofiew

Śpiewaczka operowa czuje się zaszczycona tym, że mogła zasiąść w fotelu jurora międzynarodowego talent show dla najzdolniejszych i najmłodszych wykonawców muzyki klasycznej, który odbył się na Węgrzech. Oceniała występy uczestników z takimi sławami jak Placido Domingo czy Gabriel Prokofiew. Ta edycja to pierwsza międzynarodowa odsłona programu. Od listopada można ją obejrzeć również w TVP.