Komunikaty PR

Posłuchaj, co mówią pisarze zaprzyjaźnieni z Literackim Sopotem

2020-10-15  |  01:00
Biuro prasowe

Justyna Wincenty, Michał Nogaś oraz Wojciech Bonowicz o swoich książkach, procesie tworzenia i motywacjach. Rozmów będzie można posłuchać na kanale YouTube - Goyki 3 Art Inkubator Sopot. Wywiady prowadzone przez znane dziennikarki i reporterki będą kontynuacją spotkań Literackiego Sopotu i idealną opcją spędzenia jesiennych wieczorów.

Rozmowy o literaturze emitowane premierowo o godz. 17.30, rozpocznie spotkanie z debiutującą autorką – Justyną Wicenty, która zebrała w opowieść swoje najtrudniejsze życiowe doświadczenie. „Umarło mi dziecko. Oksymoron, żadne ze słów w tym zdaniu do siebie nie pasuje. Śmierć zrobiła swoje i poszła po inne dzieci. A ja musiałam samą siebie na nowo oswoić. Jak? Nie ma w dzisiejszych czasach niemal żadnych rytuałów żałobnych, musiałam znaleźć własny”. Podzielenie się swoimi doświadczeniami być może było dla autorki sposobem na poradzenie sobie z traumą, a być może próbą wsparcia kobiet, które przeżyły podobną tragedię. Jak jest naprawdę? Wszystkie spekulacje i domysły rozwiąże spotkanie prowadzone przez Joannę Gierak-Onoszko już 22 października.

Kolejnego nazwiska nie trzeba chyba przedstawiać. Michał Nogaś, od wielu lat, nie tylko na sopockiej plaży, rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią, zachęca do rozmów o polityce i współczesności. Z niejednej półki to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z śledztwa tropem Alice Munro, która po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Czy na pewno? W książce znajdują się również niepublikowane dotąd rozmowy z Olgą Tokarczuk i Dorotą Masłowską, spisane opowieści Mariusza Szczygła, czy rozmowa z autorką bestselleru Opowieści podręcznej - Margaret Atwood. Rozmowę z charyzmatycznym Michałem Nogasiem poprowadzi 3 listopada Magdalena Grzebałkowska.

Natomiast 10 listopada w wywiadzie z Wojciechem Bonowiczem będzie można posłuchać o kulisach tworzenia biografii ks.Tischnera. To nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera. Wywiad poprowadzi tym razem Dorota Karaś. Choć autor znany jest szerokiemu gronu odbiorców jako poeta oraz felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”, to reporterska powieść już zbiera najlepsze noty krytyków.
 

„Cykl rozmów online z autorami to jedyna możliwość spotkania czytelników z twórcami w trakcie pandemii. Zależy nam, aby niezależnie od warunków, ludzie mogli spotykać się i rozmawiać o kulturze, książkach i zmieniającej się wokół nas rzeczywistości” – mówi Marta Czarnecka, specjalistka ds. organizacji imprez literackich w Goyki 3 Art Inkubator. – „Ciekawe i inspirujące spotkania są świetną okazją do chwili odpoczynku, zatrzymania się w codziennym biegu przy kubku ciepłego napoju, a także do oderwania się od obowiązków i niesprzyjającej aury za oknem”. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/819565282129953/

Link do kanału Goyki 3 na YT:  https://www.youtube.com/channel/UCA8qsHOweQMhk8ZJbyQPVSg

 

 

Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak,

 marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.