Komunikaty PR

Posłuchaj, co mówią pisarze zaprzyjaźnieni z Literackim Sopotem

2020-10-15  |  01:00
Biuro prasowe

Justyna Wincenty, Michał Nogaś oraz Wojciech Bonowicz o swoich książkach, procesie tworzenia i motywacjach. Rozmów będzie można posłuchać na kanale YouTube - Goyki 3 Art Inkubator Sopot. Wywiady prowadzone przez znane dziennikarki i reporterki będą kontynuacją spotkań Literackiego Sopotu i idealną opcją spędzenia jesiennych wieczorów.

Rozmowy o literaturze emitowane premierowo o godz. 17.30, rozpocznie spotkanie z debiutującą autorką – Justyną Wicenty, która zebrała w opowieść swoje najtrudniejsze życiowe doświadczenie. „Umarło mi dziecko. Oksymoron, żadne ze słów w tym zdaniu do siebie nie pasuje. Śmierć zrobiła swoje i poszła po inne dzieci. A ja musiałam samą siebie na nowo oswoić. Jak? Nie ma w dzisiejszych czasach niemal żadnych rytuałów żałobnych, musiałam znaleźć własny”. Podzielenie się swoimi doświadczeniami być może było dla autorki sposobem na poradzenie sobie z traumą, a być może próbą wsparcia kobiet, które przeżyły podobną tragedię. Jak jest naprawdę? Wszystkie spekulacje i domysły rozwiąże spotkanie prowadzone przez Joannę Gierak-Onoszko już 22 października.

Kolejnego nazwiska nie trzeba chyba przedstawiać. Michał Nogaś, od wielu lat, nie tylko na sopockiej plaży, rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią, zachęca do rozmów o polityce i współczesności. Z niejednej półki to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z śledztwa tropem Alice Munro, która po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Czy na pewno? W książce znajdują się również niepublikowane dotąd rozmowy z Olgą Tokarczuk i Dorotą Masłowską, spisane opowieści Mariusza Szczygła, czy rozmowa z autorką bestselleru Opowieści podręcznej - Margaret Atwood. Rozmowę z charyzmatycznym Michałem Nogasiem poprowadzi 3 listopada Magdalena Grzebałkowska.

Natomiast 10 listopada w wywiadzie z Wojciechem Bonowiczem będzie można posłuchać o kulisach tworzenia biografii ks.Tischnera. To nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera. Wywiad poprowadzi tym razem Dorota Karaś. Choć autor znany jest szerokiemu gronu odbiorców jako poeta oraz felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”, to reporterska powieść już zbiera najlepsze noty krytyków.
 

„Cykl rozmów online z autorami to jedyna możliwość spotkania czytelników z twórcami w trakcie pandemii. Zależy nam, aby niezależnie od warunków, ludzie mogli spotykać się i rozmawiać o kulturze, książkach i zmieniającej się wokół nas rzeczywistości” – mówi Marta Czarnecka, specjalistka ds. organizacji imprez literackich w Goyki 3 Art Inkubator. – „Ciekawe i inspirujące spotkania są świetną okazją do chwili odpoczynku, zatrzymania się w codziennym biegu przy kubku ciepłego napoju, a także do oderwania się od obowiązków i niesprzyjającej aury za oknem”. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/819565282129953/

Link do kanału Goyki 3 na YT:  https://www.youtube.com/channel/UCA8qsHOweQMhk8ZJbyQPVSg

 

 

Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak,

 marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.