Komunikaty PR

Kurierzy pomagają walczyć z epidemią

2020-04-28  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Szycie i transport maseczek, wsparcie logistyczne i zapewnienie bezpiecznych opcji doręczenia paczek – tak GLS Poland wspiera walkę z koronawirusem. Angażują się pracownicy i kurierzy, którzy mają świadomość, że wzajemna pomoc jest teraz najważniejsza.

 

Dla GLS akcje pomocy i wsparcia to nie tylko wyzwanie wynikające z obecnej sytuacji, ale przede wszystkim element filozofii biznesu. - Codziennie staramy się dać coś od siebie. Zaangażowanie nas wszystkich jest kluczowe – podkreślają przedstawiciele firmy.

Dlatego z jednej strony GLS odpowiada na prośby o pomoc, które otrzymuje m.in. od placówek medycznych, z drugiej – firma sama wychodzi z inicjatywą wsparcia.
Dostarczyliśmy maseczki do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, bo wiedzieliśmy, że są w potrzebie. Z kolejną paczką maseczek pojechaliśmy do pogotowia w Bielsku-Białej. To jednak nie koniec pomocy – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager w GLS Poland. - Zgłosiły się do nas dwie kolejne placówki: pogotowie z Kalisza
i szpital z Gryfic. Nasi pracownicy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a firma podwoiła jej wartość
– dodaje.

 

GLS Poland włącza się także w inne inicjatywy i zapewnia bezpłatne wsparcie logistyczne. To m.in. transport przyłbic ochronnych używanych przez personel szpitalny, czy dostarczanie do szpitali specjalnych skrzynek, które są wykorzystywane do transportowania testów. W ramach Festiwalu Kwarantanny, czyli konkursu filmowego dla uczniów z Krakowa, GLS jako jego partner logistyczny bezpłatnie dostarcza zwycięzcom nagrody. –  Dbamy o to, aby paczki docierały bezpiecznie i na czas. Dzięki opcjom doręczenia takim jak odbiór z wykorzystaniem PIN i dostawa bez podpisu w tzw. bezpieczne miejsce, wszystko przebiega z zachowaniem należytych środków ostrożności, bez kontaktu osobistego z kurierem – zapewnia Małgorzata Markowska.

 

W obecnej sytuacji nie do przecenienia jest także rola kurierów, którzy codziennie pokonują setki kilometrów i docierają pod dużą liczbę adresów przy zwiększonym wolumenie doręczanych paczek do odbiorców indywidualnych. – Wiemy, że praca naszych pracowników i kurierów ma dziś szczególne znaczenie. Dzięki niej wiele osób otrzymuje podstawowe produkty, po które nie mogą sami wybrać się do sklepu. Dlatego są za to bardzo wdzięczni - mówi Małgorzata Markowska. Pracę kurierów doceniło ostatnio także Ministerstwo Rozwoju kierując w ich stronę oficjalne podziękowania.

 

Kurierzy zostali wyposażeni przez GLS Poland w niezbędne środki ochrony osobistej, w tym płyn do dezynfekcji, oraz w szczegółowy zestaw wytycznych mających zapewnić im bezpieczeństwo.
W geście solidarności nasi pracownicy i ich bliscy szyją dla kurierów maseczki. Wzór dostaliśmy od grupy kobiet wykonujących maseczki dla policji – mówi Małgorzata Markowska. Dodaje, że podziękowania należą się nie tylko kurierom, ale także odbiorcom i nadawcom, którzy korzystają z bezpiecznych opcji doręczenia paczek bez podpisu, dostępnych w ramach usług InforCourierService i FlexDeliveryService.

 

 

Więcej informacji: https://gls-group.eu/PL/pl/home

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.