Komunikaty PR

Lekkie stylizacje na chłodne dni

2024-01-19  |  09:30
Biuro prasowe

Zimowe stylizacje to nie tylko ciepłe, ale grube, krępujące ruchy swetry i ciężkie płaszcze. W ostatnich latach w polskim klimacie śnieg i mróz to rzadkość, a w grudniu i styczniu okazji do wychodzenia z domu zdecydowanie nie brakuje. Jak więc się ubrać na zimowy spacer, krótką wycieczkę, wyjście do kina czy po prostu na co dzień, by wyglądać stylowo i nie utonąć pod warstwami grubych ubrań? Oto kilka prostych pomysłów!

Świąteczne spotkania z rodziną i znajomymi, imprezy noworoczne, ferie, długie weekendy, karnawał – zima to czas, w którym okazji do krótkich i dłuższych wyjazdów czy wyjść wcale nie brakuje. Zwłaszcza że w ostatnich latach śnieg i mróz utrudniające podróżowanie zdarzają się rzadko i to zwykle w odległych zakątkach, np. w wysokich partiach gór.

Do tego nawet, a raczej zwłaszcza, gdy jest zimno, zdecydowanie chętniej korzystamy z samochodu czy komunikacji miejskiej, gdy się przemieszczamy. – Tak naprawdę więc grube, bardzo ciepłe ubrania zimą przydają się rzadko. Po co się męczyć w ciężkim, masywnym płaszczu w ogrzewanej galerii handlowej, kinie czy kawiarni albo na spacerze z dziećmi czy psem, kiedy ruchu nam nie brakuje? – zauważa stylistka związana z siecią sklepów KiK i dodaje: - Jeśli brakuje wam pomysłów, na proste, codzienne stylizacje na chłodną porę, z chęcią podpowiem kilka sprawdzonych sposobów.

Na mniejsze chłody

– Basicowa baza, czyli spodnie – gdy jest mokro, polecam te z wąskimi nogawkami, które w połączeniu z butami w tym samym kolorze świetnie optycznie wydłużają nogi – koszulka i długi kardigan, to bardzo wygodne „tło” dla dodatków, które pomogą nam utrzymać ciepło. Mam na myśli przede wszystkim supermodne dzianinowe czapki z dużym, puchatym pomponem i długie szale, które można owinąć wokół szyi, zarzucić na ramiona lub pozwolić im luźno zwisać. Ta ostatnia opcja również powoduje, że optycznie wydajemy się wyższe, do tego jest elegancka. Taki zestaw możemy uzupełnić o krótką sportową puchową kurtkę lub dłuższy – jedno lub dwurzędowy – cienki płaszcz – wylicza stylistka związana z marką KiK.

Podobnie możemy skomponować zestaw ze spódnicą lub sukienką. - Bardzo modne jest też łączenie ze sobą dwóch swetrów – wkładanego przez głowę i luźniejszego kardiganu lub dwóch kardiganów. Obie opcje wpisują się w trend nonszalanckiego, a przy tym przytulnego luzu i są naprawdę wygodne! – podkreśla ekspertka.

Fokus na szal

Jeśli chcemy dodać stylizacji modnego sznytu, zdecydujmy się na naprawdę duży, długi i szeroki szal w wyraziste wzory, np. elegancką kratę lub pepitkę.

– W cieplejsze zimowe dni albo wtedy, gdy chcemy po prostu szybko przemknąć z samochodu do ogrzewanego pomieszczenia, duży ciepły szal może nawet zastąpić okrycie wierzchnie. Nie bójmy się też wyrazistych, soczystych kolorów, które podczas zimowej szarugi doskonale poprawiają nastrój i w łatwy sposób pozwalają się wyróżnić w tłumie – podpowiada stylistka.

– Mój ulubiony „patent” na zimowe wyjazdy, spędzane w urokliwych knajpkach czy na spacerach po nadmorskim albo zakopiańskim deptaku, to dłuższa kurtka z bardzo modnego „misia” z szerokim kapturem i krótkie botki lub supermodne pikowane śniegowce, w których jest równie ciepło, co wygodnie. Gdy robi się chłodniej albo mży, wystarczy zarzucić kaptur na głowę bez szkody dla fryzury. Do tego luźny golf i spodnie lub legginsy o wąskich nogawkach i mamy niesamowicie komfortową stylizację, w której możemy przechodzić cały dzień. By dodać jej pazura, możemy postawić na skórzane lub woskowane spodnie, na golf założyć duży naszyjnik, w dłoń złapać kolorową torebkę i gotowe! – podpowiada stylistka KiK.

Dzięki tym poradom nawet przeciwniczki zimy znajdą dla siebie propozycję modową, która je usatysfakcjonuje. W końcu możliwości, aby wyglądać zarówno stylowo, jak i wygodnie nie brakuje. 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Ślubna pamiątka dla Młodej Pary - czym kierować się przy wyborze? Biuro prasowe
2024-07-25 | 14:00

Ślubna pamiątka dla Młodej Pary - czym kierować się przy wyborze?

Ślubna pamiątka dla Młodej Pary -  czym kierować się przy wyborze? Wybór idealnej pamiątki ślubnej może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy, by nasz prezent był
Moda SUKCES SZYTY ZŁOTĄ NITKĄ NABÓR DO KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW
2024-07-17 | 10:00

SUKCES SZYTY ZŁOTĄ NITKĄ NABÓR DO KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW

SUKCES SZYTY ZŁOTĄ NITKĄ NABÓR DO KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW   Ten konkurs otworzył drzwi do kariery takim gwiazdom, jak Łukasz Jemioł,
Moda Subtelna doskonałość linii – marka Patrizia Aryton rozpoczyna sezon AW24.
2024-07-12 | 09:00

Subtelna doskonałość linii – marka Patrizia Aryton rozpoczyna sezon AW24.

Kapsułowa kolekcja Atelier Patrizia Aryton na sezon jesień-zima 2024, to moc zaklęta w doskonałych liniach sylwetek, ubrania najwyższej jakości, które tworzą kompletną szafę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Nauka

Młodym singlom coraz bardziej podoba się życie w pojedynkę. Znacząca zmiana w ciągu dekady

Dzisiejsi nastoletni single są bardziej zadowoleni z bycia stanu wolnego niż ich rówieśnicy 10 lat temu – wynika z badań niemieckiego Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji. Ich autorzy podkreślają, że może to być następstwem obserwowanych w ostatnich latach trendów, kiedy spada liczba małżeństw i są one zawierane przez coraz starszych ludzi. Bycie singlem stało się  bardziej normalne i akceptowalne w społeczeństwie. Większej satysfakcji ze stanu wolnego badacze nie stwierdzili jednak wśród starszych grup badanych.

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.