Literackie odkrycie, czyli powieść 24-letniej Natalii Kostrzyckiej z Torunia
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
karolina.kapusta|goodonepr.pl| |karolina.kapusta|goodonepr.pl
+ 48 796 996 211
www.goodonepr.pl
Literackie odkrycie, czyli powieść 24-letniej Natalii Kostrzyckiej z Torunia
Natalia Kostrzycka, 24-latka z Torunia, to jedna z pisarek, która ma szansę odnieść sukces literacki, publikując własnym sumptem we współpracy z wydawnictwem self-publishingowym BookEdit. Kostrzycka w tym roku wydała thriller psychologiczny pt. “Paranoja”, który znajdował się przez kilka dni z rzędu na trzecim miejscu sprzedaży u największego polskiego dystrybutora książek. Kontynuacja powieści ukaże się jesienią tego roku, również nakładem BookEdit.
Powieść Natalii Kostrzyckiej opowiada historię młodej kobiety, Anastazji, która zaczyna podejrzewać swojego męża o romans. Bohaterka mierzy się nie tylko z kryzysem w relacji, ale również własnym wewnętrznym zagubieniem i samotnością. Brak porozumienia przeradza się w konflikty, kłamstwa i sekrety. Kiedy Anastazja na prośbę matki odwiedza dom rodzinny, kobieta staje w obliczu dawnych uczuć i rodzinnych tajemnic. Akcja gęstnieje, a czytelnik towarzyszy bohaterce w jej irracjonalnych decyzjach i działaniach, które w końcu prowadzą do tragedii.
Wyżej niż Grochola
“Paranoja” to historia rozpięta między skrajnymi emocjami, zranieniem a zemstą, miłością a zazdrością. – Zastanawiamy się, kto tak naprawdę ma paranoję. Mąż? Matka? Anastazja? Siostra? Dawid? A może czytelnik? Jeśli sami nie wiecie kto, to jest to zamierzony efekt. W książce jest wiele niewyjaśnionych spraw, a samo zakończenie otwiera drogę do drugiej części – mówi Natalia Kostrzycka. 24-letnia pisarka z Torunia odniosła sukces, znajdując się przez kilka dni z rzędu, tydzień po premierze, na trzecim miejscu sprzedaży u największego polskiego dystrybutora książek. “Paranoja” wyprzedziła tym samym książki uznanych autorek, takich jak Katarzyna Grochola czy dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Powieść została również dostrzeżona wśród przedstawicieli polskiej blogosfery książkowej, którzy docenili młodą autorkę za skomplikowaną fabułę i doskonale poprowadzoną intrygę.
Kontynuacja thrillera jesienią
Już wkrótce thriller doczeka się swojej kontynuacji. – Po ciepłym przyjęciu debiutu Natalii zdecydowaliśmy się na współfinansowanie kontynuacji jej powieści. To możliwe ponieważ działamy w modelu hybrydowym. Jako wydawnictwo self-publishingowe traktujemy autorów jak partnerów, którzy mają duży wpływ na cały proces pracy nad książką. Jednocześnie chcemy, by czuli się zaopiekowani i prowadzeni w karierze pisarskiej jak w tradycyjnie działającym wydawnictwie – mówi Artur Owczarski, założyciel BookEdit.
“Paranoja” Natalii Kostrzyckiej to czytelnicza perełka, która ma szansę zostać hitem wśród książek wydanych własnym wkładem finansowym. To niepokojący i pełen napięcia debiut, w którym autorka balansuje między kontrastującymi ze sobą uczuciami i igra z domysłami czytelników. Powieść jest dostępna w sprzedaży w księgarniach internetowych i stacjonarnych w całej Polsce.
Natalia Kostrzycka – 24-letnia Torunianka. Pisarka z pasji, czytelniczka z zamiłowania. “Paranoja" to jej debiutancka powieść, która już tej jesieni będzie miała swoją kontynuację.
BookEdit to nowe wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazały się m.in.: e-book "Pokonać siebie" Andrzeja Cichockiego, "Paranoja" Natalii Kostrzyckiej oraz "Ósmy kontynent" Mariusza Szeiba.
![„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1198643224,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
![O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?](/files/_uploaded/glownekonf_1019332985,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
![Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe](/files/_uploaded/glownekonf_884434667,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.