Loft w wersji light
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Mieszkanie w pofabrycznych budynkach ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym lofcie. Dlatego wiele nowych mieszkań, domów i wnętrz, stworzonych jest w wersji “soft loft”, inspirowanej estetyką industrialną, ale bez charakterystycznej dla tego stylu surowości. Ocieplone elementami drewnianymi oraz weselszą kolorystyką, zyskują u nas coraz więcej zwolenników. Jakie meble i materiały stworzą w domu tego rodzaju atmosferę?
Styl loftowy, czy jego delikatniejsza odmiana „soft loft”, to zazwyczaj imponująca rozmiarem przestrzeń, zastosowanie industrialnych elementów oświetlenia i ciekawe, nawiązujące do wymogów aranżacji materiały wykończeniowe i dodatki. We wnętrzach tego typu króluje zazwyczaj nieco surowy klimat, neutralna kolorystyka, beton lub cegła i widoczne na ścianach kable, rury i instalacje. Materiały używane w aranżacji wnętrz industrialnych, to oprócz wspomnianej cegły i betonu, także drewno, stal i szkło. Jeżeli chodzi o dekoracje, doskonale sprawdza się tu zasada „im mniej, tym lepiej“, ale w przypadku soft loft kolorowe dodatki, lub meble „zmiękczające” przestrzeń, są bardzo mile widziane.
Baza do wielu aranżacji
Wnętrze soft loftu może mieć dowolne kolory. Choć dominuje w nim gównie szarość, czerń, biel i neutralne barwy, to w przypadku wyboru mebli większość osób decyduje się np. na pastele lub obicie w bardzo intensywnej palecie kolorystycznej. Wszystko po to, by oryginalnym kolorem i fakturą tkaniny lub skóry, przełamać surowość i minimalizm kompozycji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w stronę monochromatyczną i neutralną bazę kontynuować także podczas wyboru mebli i dodatków.
Meble do stylu soft loft
Wyraziste kolorowe unikaty o zaokrąglonych krawędziach (np. sofy i fotele Forli lub Voss Gala Collezione) dodadzą takiej przestrzeni charakteru retro, duże systemy modułowe, jak chociażby Plaza czy Serena marki Gala Collezione, stworzą świetną bazę do połączenia ze stylem modern lub mid-century modern. Kubiczne kształty sof, narożników i foteli Merano uporządkują z kolei naszą przestrzeń wizualnie. Jak widać takie domy, czy mieszkania, odpowiednio zaaranżowane, mogą dać właścicielom naprawdę dużą swobodę twórczą, umożliwiając oryginalne połączenia, zarówno materiałów, jak i kolorów. Okazuje się, że interesujących odsłon soft loftu jest dużo więcej. Najważniejsze jest tu wyczucie i wprowadzenie chociażby kilku elementów, które wniosą do naszego domu przytulność.
www.GalaMeble.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.