Komunikaty PR

Loft w wersji light

2020-08-12  |  15:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Mieszkanie w pofabrycznych budynkach  ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym lofcie. Dlatego wiele nowych mieszkań, domów i wnętrz, stworzonych jest w wersji “soft loft”, inspirowanej estetyką industrialną, ale bez charakterystycznej dla tego stylu surowości. Ocieplone elementami drewnianymi oraz weselszą kolorystyką, zyskują u nas coraz więcej zwolenników. Jakie meble i materiały stworzą w domu tego rodzaju atmosferę?

Styl loftowy, czy jego delikatniejsza odmiana „soft loft”, to zazwyczaj imponująca rozmiarem przestrzeń, zastosowanie industrialnych elementów oświetlenia i ciekawe, nawiązujące do wymogów aranżacji materiały wykończeniowe i dodatki. We wnętrzach tego typu króluje zazwyczaj nieco surowy klimat, neutralna kolorystyka, beton lub cegła i widoczne na ścianach kable, rury i instalacje. Materiały używane w aranżacji wnętrz industrialnych, to oprócz wspomnianej cegły i betonu, także drewno, stal i szkło. Jeżeli chodzi o dekoracje, doskonale sprawdza się tu zasada „im mniej, tym lepiej“, ale w przypadku soft loft kolorowe dodatki, lub meble „zmiękczające” przestrzeń, są bardzo mile widziane.

Baza do wielu aranżacji

Wnętrze soft loftu może mieć dowolne kolory. Choć dominuje w nim gównie szarość, czerń, biel i neutralne barwy, to w  przypadku wyboru mebli większość osób decyduje się np. na pastele lub obicie w bardzo intensywnej palecie kolorystycznej. Wszystko po  to, by oryginalnym kolorem i fakturą tkaniny lub skóry, przełamać surowość i minimalizm kompozycji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w stronę monochromatyczną i neutralną bazę kontynuować także podczas wyboru mebli i dodatków.

Meble do stylu soft loft

Wyraziste kolorowe unikaty o zaokrąglonych krawędziach (np. sofy i fotele Forli lub Voss Gala Collezione) dodadzą takiej przestrzeni charakteru retro,  duże systemy modułowe, jak chociażby Plaza czy Serena marki Gala Collezione, stworzą świetną bazę do połączenia ze stylem modern lub mid-century modern. Kubiczne kształty sof, narożników i foteli Merano uporządkują z kolei naszą przestrzeń wizualnie. Jak widać takie domy, czy mieszkania, odpowiednio zaaranżowane, mogą dać właścicielom naprawdę dużą swobodę twórczą, umożliwiając oryginalne połączenia, zarówno materiałów, jak i kolorów. Okazuje się, że interesujących odsłon soft loftu jest dużo więcej. Najważniejsze jest tu wyczucie i wprowadzenie chociażby kilku elementów, które wniosą do naszego domu przytulność.

www.GalaMeble.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.