MAŁGORZATA SZUMOWSKA W JURY FASHION FILM FESTIVAL!
MAŁGORZATA SZUMOWSKA W JURY FASHION FILM FESTIVAL!
DO KOŃCA NABORU ZOSTAŁY DWA TYGODNIE
Zostały już tylko dwa tygodnie na zgłoszenie filmów do Fashion Film Festival – nabór trwa do 13 października 2024 r. To konkurs dla projektantów, filmowców i pasjonatów mody łączących światy mody i filmu. O tym, do kogo trafi nagroda główna w wysokości 3000 euro zdecyduje jury, do którego dołączyła reżyserka Małgorzata Szumowska.
Filmy modowe to inspirujące i cieszące się coraz większą popularnością połączenie dwóch artystycznych światów. Kreatorzy mody odkryli ich moc wzbudzania zainteresowania projektami w nowym cyfrowym świecie i to, że dają możliwość szerszego spojrzenia na autorskie kolekcje, niż klasyczny pokaz. Z drugiej strony – dla filmowców – moda i kostium to coś więcej niż fragment wizualnej oprawy dzieła czy element świata czerwonych dywanów. To temat sam w sobie.
Przykłady takiego artystycznego przenikania się światów prześledzić będzie można w trakcie Fashion Film Festival, będącego częścią Łódź Young Fashion, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z łódzką Szkołą Filmową i Narodowym Centrum Kultury Filmowej, „EC1-Miasto Kultury” w Łodzi.
– FFF wciąż ewoluuje. W tym roku ma formułę międzynarodowego konkursu skierowanego do młodych twórców: studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem ubioru, biżuterii i tkaniny, ale też z filmem, multimediami – mówi prof. dr hab. Aleksandra Chrapowicka, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej, Szkoły Filmowej w Łodzi, kuratorka FFF. – Poszukujemy utalentowanych i odważnych młodych twórców, którzy potrafią zamknąć swoje pomysły w filmowych formach narracji przedstawiając kolekcje w niebanalny sposób – wyjaśnia.
Organizatorzy do 13 października czekają na filmy twórców związanych z uczelniami artystycznymi oraz freelancerów urodzonych nie wcześniej niż w 1989 roku. Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem strony www.lodzyoungfashion.com, gdzie dostępna jest aplikacja umożliwiająca przesłanie filmu, a także formularz zgłoszeniowy, regulamin i dodatkowe materiały informacyjne.
Spośród nadesłanych prac wybranych zostanie 15, które zostaną zaprezentowane podczas finału Fashion Film Festival, który odbędzie się 22 listopada 2024 r. w Sali Odeon kina NCKF. Wyboru finałowej piętnastki i zwycięzcy dokona jury, w którym w tym roku zasiądzie światowej sławy reżyserka, scenarzystka i producentka Małgorzata Szumowska – autorka wielu uznanych na całym świecie filmów, takich jak „Infinite Storm”, „Śniegu już nigdy nie będzie ”, czy „Body/Ciało”, za który zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia na 65. Berlinare.
W gronie jurorów znajdą się również mi.in: Tomasz Poborca z Narodowego Centrum Kultury Filmowej, prof. Marek Szyryk – prorektor do spraw studentów i nauczania PWSFTViT w Łodzi czy Mateusz Tyszkiewicz – fotograf, którego zdjęcia publikowano w magazynach Elle, Vogue, Fashion Magazine, InStyle, Harper's Bazaar.
Organizatorami ŁYF są Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Łódź, a partnerem – Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.