Komunikaty PR

Majsterkując lub pracując w ogrodzie pozytywnie wpływamy na swoje zdrowie

2021-08-19  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Angelika Szpręgiel
Havas PR Warsaw

ul. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
angelika.szpregiel|havas.com| |angelika.szpregiel|havas.com
+48 502 552 334
havaspr.pl

Pandemia przyczyniła się do licznych zmian w wielu obszarach życia codziennego. Wprowadzone ograniczenia wpłynęły między innymi na aktywność fizyczną. Alternatywą dla ćwiczeń stały się prace remontowe oraz ogrodowe, na które zdecydowała się rekordowa liczba Polaków. Wszystko z korzyścią dla zdrowia – z badań wynika, że takie spędzanie czasu zmniejsza ryzyko chorób aż o 27 proc.

 

Z powodu zmiany modelu pracy wśród wielu osób nasilił się stacjonarny tryb życia, a pozostałe ograniczenia dodatkowo zmniejszyły ich aktywność fizyczną. Jednocześnie ograniczenie życia towarzyskiego zaowocowało większą ilością wolnego czasu. To wszystko zachęciło Polaków do znalezienia alternatywnych zajęć, wśród których znalazły się majsterkowanie oraz prace ogrodowe i remontowe. Z raportu „Zwyczaje remontowe Polaków”, zrealizowanego na zlecenie sieci Bricomarché, wynika, że aż 73 proc. ankietowanych zdecydowało się na przeprowadzenie remontu w ciągu 12 miesięcy od momentu badania.

 

Z korzyścią dla zdrowia

Oprócz pożytecznego wypełnienia czasu, aktywności te mają pozytywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Według Instytutu Karolinska ze Sztokholmu majsterkowanie i prace w ogrodzie mogą obniżyć ryzyko chorób krążenia aż o 27 proc., jak również zmniejszać ryzyko zgonu wśród osób w wieku 60 lat o 30 proc. Dodatkowo, samo przebywanie na świeżym powietrzu wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka wystąpienia nadciśnienia, udaru czy astmy, co potwierdzają badania.

 

Równie istotne są w tym przypadku korzyści dla zdrowia psychicznego. Prace fizyczne wokół domu przynoszą satysfakcję, odprężają oraz pozwalają wzmacniać relacje domowników. Skutecznie pomagają też w radzeniu sobie ze stresem. Dla dobrego samopoczucia ważna jest otaczająca nas przestrzeń, a majsterkując lub pracując w ogrodzie zmieniamy ją na lepsze.

 

W odpowiedzi na potrzeby klientów

Sieć Bricomarché, oferująca artykuły do domu i ogrodu, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, udostępniła klientom możliwość złożenia zamówienia online z opcją dostawy produktów. Dzięki temu osoby planujące remonty oraz prace ogrodowe nie straciły dostępu do niezbędnych materiałów.

 

W głównej ofercie Bricomarché znajdują się produkty z czterech działów: artykuły budowlane, ogród, dekoracja oraz majsterkowanie. W ostatnim czasie widzimy nie tylko wzmożone zainteresowanie klientów pracami domowymi i ogrodowymi, ale również dostrzegamy korzyści zdrowotne z nich płynące. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jako największa sieć franczyzowa w kategorii „dom i ogród” odpowiadamy na potrzeby naszych klientów oraz pomagamy im zwiększać aktywność fizyczną i tym samym dbać o zdrowie – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, Dyrektor Generalna sieci Bricomarché w Polsce.

 

 

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

 

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2020 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,8 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. na Liście 500 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (45. pozycja w 2020 r.), w rankingu „1 000 największych firm w Polsce” przygotowanym przez „Gazetę Finansową” (47. miejsce w 2020 r.) czy rankingu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

 

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronach: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl i www.bricomarche.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Havas PR Warsaw
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.