Mariusz Przybylski nowym ambasadorem Samsung
Wyjątkowe projekty wymagają wyjątkowej pielęgnacji
Mariusz Przybylski pokazał swoją nową kolekcję „wild gender”. Punktem wyjścia i główną inspiracją do stworzenia kolekcji jest aspekt płci. Czyli projektując damską część kolekcji projektant sięga do męskiej szafy i atrybutów szeroko rozumianej męskości i odwrotnie męską część kolekcji ma w sobie wiele pierwiastków zaczerpniętych z damskiej garderoby. Ta kolekcja to swego rodzaju dialog z odbiorcą na temat tego gdzie leży dziś granica między modą damską a męska i czy ta granica dziś jeszcze jest i ma rację bytu.
Każda wyjątkowa stylizacja wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego też, goście pokazu Mariusza Przybylskiego mogli odwiedzić strefę Samsung, w której znajdowały się szafy parowe AirDresser oraz pralki i suszarki Bespoke posiadające szereg funkcji pomagających dbać o nawet najbardziej wymagające kreacje. Szafa parowa Samsung AirDresser jest wyposażona w aż 20 programów, dla ubrań zimowych marynarek i garniturów, ale również kurtek skórzanych i delikatnej odzieży. Natomiast jeśli nie wiemy jaki program wybrać z pomocą przychodzi nam tryb “Moja Szafa” dostępny w aplikacji SmartThings [1] do inteligentnego zarządzania domem, w którym wprowadzimy informacje o odzieży i pobierzemy rekomendacje dotyczące jej właściwej pielęgnacji.
Ale AirDresser to nie jedyne urządzenie, dzięki któremu zadbamy o swoją garderobę. Pralki Samsung również posiadają szereg innowacyjnych technologii, dzięki którym nie tylko zadbamy o nasze ubrania, ale również oszczędzimy energię i czas.
Technologia AI EcoBubble™ dostępna tylko w urządzeniach Samsung pozwala skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii nawet do 70% [2] przy zachowaniu skuteczności prania. Samsung oferuje również suszarki do prania, które posiadają technologię OptimalDry™. Ta na podstawie czujników wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia wymiennika ciepła na bieżąco dostosowuje czas suszenia, więc tkaniny nie są przesuszane, proces jest delikatny, a urządzenie oszczędza energię elektryczną.
– Podczas tworzenia swoich kolekcji zawsze stawiam na najlepszej najwyższej jakości tkaniny czyli wełny, kaszmiry, jedwabie, aksamity a także zostały wykonane ręczne hafty. To materiały, które sprawiają, że każda kreacja wygląda świetnie, a ich jakość jest ponadczasowa. Ale trzeba pamiętać, że takie tkaniny wymagają też odpowiedniej pielęgnacji. I tu właśnie technologia spotyka się ze światem mody. Współpraca z Samsung to partnerstwo dzięki któremu podkreślamy jak istotna jest troska o swoją garderobę – podkreśla Mariusz Przybylski.
Współpraca komercyjna z projektantem będzie trwała przez rok. Działania obejmują między innymi social media, działania PRowe, strefę Samsung podczas pokazu oraz prezentację produktów w pracowni projektanta.
[1] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.
[2] Na podstawie testów wewnętrznych dla modelu WW11BB944AGB w normalnych warunkach użytkowania. Zużycie energii bez trybu AI Energy Mode = 0.539 kWh, natomiast po jego aktywacji = 0.145 kWh. Tryb AI Energy Mode może zostać aktywowany w aplikacji SmartThings, gdy temperatura prania wynosi 20-40°C. Wyniki mogą się różnić. Testowano dla 5 kg wsadu na programie Bawełna. Dotyczy wybranych urządzeń.
Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.