Masaż orientalny ukoi ciało i opanuje negatywne emocje
To coś więcej niż zwykły masaż relaksacyjny, który zniweluje bóle mięśni, głowy czy kręgosłupa. Masaże orientalne to zabiegi holistyczne, podczas których masażysta pracuje także z emocjami, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Holistyczne podejście jest gwarancją przywrócenia wewnętrznej równowagi, wyzbycia się stresu i utrzymania zdrowego ciała.
- W dzisiejszym świecie wszyscy potrzebujemy uspokojenia i wyciszenia. Stres związany z aktualną sytuacją pandemiczną jest wszechobecny. Warto więc sięgnąć po coś, co choć na chwilę oderwie nas od otaczającej rzeczywistości, ukoi nerwy i przeniesie w zupełnie inny, lepszy świat. Z całą pewnością może to być dobrze wykonany zabieg orientalny – mówi Emilia Lewszuk, technik masażysta z centrum odnowy biologicznej Wy-SPA w Białymstoku. To miejsce jako jedno z niewielu w regionie oferuje profesjonalne masaże orientalne.
Podstawą masażu orientalnego jest teoria istnienia przemian i krążącej energii witalnej. Zabieg ten stanowi podstawę pobudzania w przypadkach deficytu i hamowania w stanach nadmiaru energii. Co wyróżnia masaże orientalne? Jest to na pewno technika masowania i towarzysząca atmosfera tajemniczości, którą zapewniają odpowiednio dobrane olejki, muzyka. Masaż orientalny trawa do 1,5 godziny. W tym czasie pobudzane jest całe ciało – od stóp do głów – dosłownie.
- Podczas wykonywania masażu używam ciężaru swojego ciała, masuję zarówno dłońmi jak i przedramionami. Najważniejsze by pacjent nie odczuwał bólu i czuł się zrelaksowany. Z jednej strony rozluźniamy mięśnie, z drugiej wyciszamy organizm, poprawiamy nastrój. Masaże orientalne polecane są dla każdego. – dodaje Emilia Lewszuk. - Po odblokowaniu energii podczas masażu wychodzą wewnętrzne, nieraz od lat skrywane problemy, negatywne emocje. Zdarzają się też skrajne reakcje takie jak śmiech czy płacz.
Hawajski masaż Lomi Lomi to doskonały przykład masażu orientalnego, który wykonywany systematycznie pozwala uzyskać niesamowite efekty. Pochodzi ze starożytnej tradycji hawajskiej, jest stylem świątynnym, tzn., że taki rodzaj masażu wykonywany był tysiące lat temu w hawajskich świątyniach przez kahunów-kapłanów-szamanów-lekarzy.
- Na poziomie fizycznym – leczy ciało, najpierw wymywając, zdejmując stres, napięcia i blokady. Dociera do głębszych schorzeń i pomaga je uzdrowić. Na poziomie emocjonalnym – uspokaja, odcina od negatywnych emocji i uczuć, pozwala odetchnąć, wyciszyć się, ukoić na wiele dni. Masaż Lomi Lomi Nui głęboko odpręża, rewitalizuje, napełnia ciało i umysł energią nowej jakości - czystą, odżywiającą i radosną – kończy specjalistka z Wy-SPY.
Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.