Masaż orientalny ukoi ciało i opanuje negatywne emocje
To coś więcej niż zwykły masaż relaksacyjny, który zniweluje bóle mięśni, głowy czy kręgosłupa. Masaże orientalne to zabiegi holistyczne, podczas których masażysta pracuje także z emocjami, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Holistyczne podejście jest gwarancją przywrócenia wewnętrznej równowagi, wyzbycia się stresu i utrzymania zdrowego ciała.
- W dzisiejszym świecie wszyscy potrzebujemy uspokojenia i wyciszenia. Stres związany z aktualną sytuacją pandemiczną jest wszechobecny. Warto więc sięgnąć po coś, co choć na chwilę oderwie nas od otaczającej rzeczywistości, ukoi nerwy i przeniesie w zupełnie inny, lepszy świat. Z całą pewnością może to być dobrze wykonany zabieg orientalny – mówi Emilia Lewszuk, technik masażysta z centrum odnowy biologicznej Wy-SPA w Białymstoku. To miejsce jako jedno z niewielu w regionie oferuje profesjonalne masaże orientalne.
Podstawą masażu orientalnego jest teoria istnienia przemian i krążącej energii witalnej. Zabieg ten stanowi podstawę pobudzania w przypadkach deficytu i hamowania w stanach nadmiaru energii. Co wyróżnia masaże orientalne? Jest to na pewno technika masowania i towarzysząca atmosfera tajemniczości, którą zapewniają odpowiednio dobrane olejki, muzyka. Masaż orientalny trawa do 1,5 godziny. W tym czasie pobudzane jest całe ciało – od stóp do głów – dosłownie.
- Podczas wykonywania masażu używam ciężaru swojego ciała, masuję zarówno dłońmi jak i przedramionami. Najważniejsze by pacjent nie odczuwał bólu i czuł się zrelaksowany. Z jednej strony rozluźniamy mięśnie, z drugiej wyciszamy organizm, poprawiamy nastrój. Masaże orientalne polecane są dla każdego. – dodaje Emilia Lewszuk. - Po odblokowaniu energii podczas masażu wychodzą wewnętrzne, nieraz od lat skrywane problemy, negatywne emocje. Zdarzają się też skrajne reakcje takie jak śmiech czy płacz.
Hawajski masaż Lomi Lomi to doskonały przykład masażu orientalnego, który wykonywany systematycznie pozwala uzyskać niesamowite efekty. Pochodzi ze starożytnej tradycji hawajskiej, jest stylem świątynnym, tzn., że taki rodzaj masażu wykonywany był tysiące lat temu w hawajskich świątyniach przez kahunów-kapłanów-szamanów-lekarzy.
- Na poziomie fizycznym – leczy ciało, najpierw wymywając, zdejmując stres, napięcia i blokady. Dociera do głębszych schorzeń i pomaga je uzdrowić. Na poziomie emocjonalnym – uspokaja, odcina od negatywnych emocji i uczuć, pozwala odetchnąć, wyciszyć się, ukoić na wiele dni. Masaż Lomi Lomi Nui głęboko odpręża, rewitalizuje, napełnia ciało i umysł energią nowej jakości - czystą, odżywiającą i radosną – kończy specjalistka z Wy-SPY.

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.