Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dzieci

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising@operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl
Prawie 30 godzin gry na żywo, ponad 1100 uczestników i wielki ładunek dobrej energii. Uczestnicy i widzowie Świątecznego Streamu Charytatywnego na Youtube zebrali ponad 2600 złotych na uruchomienie internetowej poradni pedagogicznej.
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty i Paweł Maliszewski, twórca gamingowego kanału KronosGRA na Youtube, zaprosili fanów gier komputerowych na internetowy maraton. Przez dwa dni, od 17 do 18 grudnia, trwała transmisja na żywo, podczas której można było zmierzyć się z youtuberem w grach: Rocket League, Snow Runner, FIFA 23 oraz Minecraft.
Celem zabawy było zebranie środków na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, interaktywnej platformy z profesjonalnymi poradami pedagogów, psychologów dziecięcych i logopedów. Projekt przygotowuje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspólnie ze specjalistami Familijnej Poradni Pedagogiczno Psychologicznej z Wrocławia.
Widzowie i uczestnicy Świątecznego Streamu Charytatywnego mogli w trakcie wydarzenia przekazywać mikrodarowizny (w społeczności internetowej nazywane donejtami), a dzięki wsparciu partnerów zorganizowane zostały również aukcje charytatywne na platformie Allegro. W sumie na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej udało się zebrać 2650 złotych.
- Wydarzenie odbiło się echem w całym internecie. Dla mnie takie streamy znaczą bardzo wiele. Dzięki nim otrzymuję dużo pozytywnej energii – cieszy się Paweł Maliszewski, twórca kanału KronosGRA i pomysłodawca wydarzenia. - W streamie wzięło udział wiele fantastycznych osób. W konkursach i wspólnym kolędowaniu również. To nadało całej akcji jeszcze głębszego klimatu. jestem bardzo dumny z tego, że mogłem zorganizować taki event.
Przez dwa dni w wydarzeniu, transmitowanym na żywo na Youtube, platformie Twitch i stronie internetowej fundacji, udział wzięło 1116 osób. Maraton, zamiast planowanych 24 godzin, potrwał w sumie prawie 30. Oprócz grania, widzowie mogli wziąć udział w spontanicznie ogłaszanych zabawach: na najlepsze zdjęcie czy na zaśpiewanie kolędy.
- To był niesamowity ładunek dobrych emocji i świetna zabawa. Cieszę się, że razem z Pawłem daliśmy widzom tyle rozrywki i uśmiechu - podsumowuje Bartłomiej Dwornik z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, który współprowadził transmisję. - Jesteśmy wdzięczni graczom, widzom i partnerom za udział, zaangażowanie i wsparcie dla projektu Wirtualnej Poradni. Dzięki kwocie zebranej podczas streamu i na licytacjach, będziemy mogli już niedługo uruchomić działającą wersję pilotażową. Bardzo się z tego cieszymy!
Partnerami i patronami Świątecznego Streamu Charytatywnego byli: Prezent Marzeń • Kujawski Uniwersytet Ludowy w Nakonowie • Szkoła Podstawowa Marco Polo z Wrocławia • Fundacja Fani Mani • Newspoint • TIM SA • Łucznik • Wydawnictwo Albatros • Funwisher • Reporterzy.info • CD Projekt.
Więcej na temat Wirtualnej Poradni Pedagogicznej dowiedzieć się można na stronie: https://operator.edu.pl/poradnia/
Uruchomienie i funkcjonowanie poradni wesprzeć można również przekazując 1,5% podatku PIT. Więcej informacji: https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 21 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 fundacyjnych placówkach uczy się obecnie ponad 7600 dzieci.
***
Kontakt dla mediów:
Bartłomiej Dwornik, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
b.dwornik@operator.edu.pl, +48 533 978 513

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Srebro dla McCANN Poland na Effie Awards Europe

„LEGO Masters. Kierunek Polska” w showroomie WIŚNIOWSKI
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.