Mezoterapia igłowa - skuteczny zabieg dla każdego
Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry. Dotarcie do jej głębszych warstw powoduje błyskawiczną przebudowę tkanek. Często zdarza się, że stosujemy kremy z niższej czy też z wyższej półki, a efektów nie zauważamy.
Dzieje się tak dlatego, że wiele drogeryjnych produktów nie zawiera składników niezbędnych do przedostania substancji aktywnych przez barierę hydrolipidową naskórka. Dzięki mezoterapii dostarczamy skórze bezpośrednio jedynie substancji aktywnych, działających na nią właściwie od razu.
Twarz i nie tylko
Metoda mezoterapii pozwala nie tylko na pozbycie się zmarszczek, trądziku i przebarwień, ale także poprawia wygląd blizn, redukuje rozstępy oraz cellulit, a nawet pomaga zwalczyć nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg ten jest więc stosowany na twarz, dekolt, uda, brzuch i nogi… Właściwie - wszędzie. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego preparatu w zależności od potrzeb.
- W przypadku miejsc innych niż twarz, nakłucia wykonywane przez specjalistę są głębsze. Lipoliza iniekcyjna - zabieg pozbywający się zbędnej tkanki tłuszczowej „przepala” tkankę i “wysyła” ją do wątroby, która to usuwa ją z organizmu. Jeśli zdecydujemy się na taką metodę, musimy pamiętać, że konieczna będzie współpraca z kosmetologiem. Efekty samego zabiegu będą chwilowe, jeśli nie zmienimy swoich nawyków - w czasie serii zabiegów lipolizy musimy pić dużo wody, warto też być aktywnym fizycznie. To doskonała motywacja, aby zadbać o swoje zdrowie i wygląd – mówi Agnieszka Ambroziak, kosmetolog z salonu odnowy biologicznej Wy-SPA w Białymstoku.
Zabieg dla włosów
Wyjątkowym rodzajem mezoterapii igłowej jest ta stosowana na skórę głowy. Peptydowa terapia włosów hamuje ich wypadanie już od momentu pierwszego zabiegu, a następnie wspomaga odrastanie nowych. Połączenie peptydów i kwasu hialuronowego powoduje odżywienie mieszków włosowych, poprawienie ukrwienia skóry głowy. Dzięki temu włosy stają się zdrowe - piękne i gęste.
Wysoka jakość substancji
Preparaty używane podczas mezoterapii igłowej znajdują się w ampułkach, gdzie nie ma niepotrzebnych “dodatków”, jakie można zauważyć w składach np. kremów.
- Tak jak wszystkie produkty do pielęgnacji, ampułki różnią się od siebie. Warto zdecydować się na takie, których skład został przebadany medycznie. Ważne, żeby stosowana substancja aktywna była dobrana do indywidualnych potrzeb. Oczywiście inną wstrzykuje się w przypadku zmian trądzikowych, inną w celu nawilżenia skóry czy usunięcia zmarszczek, a jeszcze inną w walce ze zbędną tkanką tłuszczową – dodaje Agnieszka Ambroziak.
Dla kogo?
Metoda mezoterapii igłowej ma bardzo szerokie zastosowanie, a co za tym idzie - może z niej skorzystać właściwie każdy, niezależnie od wieku. Młode osoby decydują się na ten zabieg, by zapobiegać powstawaniu zmarszczek lub nawilżać skórę. Osoby mające problemy z nagromadzoną tkanką tłuszczową korzystają z mezoterapii na brzuchu czy też po wewnętrznej stronie ud. Zabieg sprawdzi się też w przypadku osób starszych, które chcą zmienić wygląd skóry chociażby nad kolanami bądź w ramionach, gdy stanie się ona wiotka.
Efekty
Upragnione efekty można dostrzec już po pierwszym zabiegu. Aby jednak osiągnąć maksymalny sukces, potrzeba serii - 3 lub 4 zabiegi co miesiąc. Zaraz po wykonaniu mezoterapii można zauważyć zasinienia lub pęcherzyki, ponieważ igły ingerują w strukturę skóry. Nie stanowi to jednak większego problemu - jeśli idziemy następnego dnia do pracy, to możemy zrobić makijaż. Regeneracja zajmuje zazwyczaj około 4 dni, przy czym przez dwa tygodnie unikamy słońca. Dlatego specjaliści rekomendują przeprowadzanie zabiegu mezoterapii jesienią i zimą, kiedy to jesteśmy mniej narażeni na jego promienie.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.