Mezoterapia igłowa - skuteczny zabieg dla każdego
Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry. Dotarcie do jej głębszych warstw powoduje błyskawiczną przebudowę tkanek. Często zdarza się, że stosujemy kremy z niższej czy też z wyższej półki, a efektów nie zauważamy.
Dzieje się tak dlatego, że wiele drogeryjnych produktów nie zawiera składników niezbędnych do przedostania substancji aktywnych przez barierę hydrolipidową naskórka. Dzięki mezoterapii dostarczamy skórze bezpośrednio jedynie substancji aktywnych, działających na nią właściwie od razu.
Twarz i nie tylko
Metoda mezoterapii pozwala nie tylko na pozbycie się zmarszczek, trądziku i przebarwień, ale także poprawia wygląd blizn, redukuje rozstępy oraz cellulit, a nawet pomaga zwalczyć nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg ten jest więc stosowany na twarz, dekolt, uda, brzuch i nogi… Właściwie - wszędzie. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego preparatu w zależności od potrzeb.
- W przypadku miejsc innych niż twarz, nakłucia wykonywane przez specjalistę są głębsze. Lipoliza iniekcyjna - zabieg pozbywający się zbędnej tkanki tłuszczowej „przepala” tkankę i “wysyła” ją do wątroby, która to usuwa ją z organizmu. Jeśli zdecydujemy się na taką metodę, musimy pamiętać, że konieczna będzie współpraca z kosmetologiem. Efekty samego zabiegu będą chwilowe, jeśli nie zmienimy swoich nawyków - w czasie serii zabiegów lipolizy musimy pić dużo wody, warto też być aktywnym fizycznie. To doskonała motywacja, aby zadbać o swoje zdrowie i wygląd – mówi Agnieszka Ambroziak, kosmetolog z salonu odnowy biologicznej Wy-SPA w Białymstoku.
Zabieg dla włosów
Wyjątkowym rodzajem mezoterapii igłowej jest ta stosowana na skórę głowy. Peptydowa terapia włosów hamuje ich wypadanie już od momentu pierwszego zabiegu, a następnie wspomaga odrastanie nowych. Połączenie peptydów i kwasu hialuronowego powoduje odżywienie mieszków włosowych, poprawienie ukrwienia skóry głowy. Dzięki temu włosy stają się zdrowe - piękne i gęste.
Wysoka jakość substancji
Preparaty używane podczas mezoterapii igłowej znajdują się w ampułkach, gdzie nie ma niepotrzebnych “dodatków”, jakie można zauważyć w składach np. kremów.
- Tak jak wszystkie produkty do pielęgnacji, ampułki różnią się od siebie. Warto zdecydować się na takie, których skład został przebadany medycznie. Ważne, żeby stosowana substancja aktywna była dobrana do indywidualnych potrzeb. Oczywiście inną wstrzykuje się w przypadku zmian trądzikowych, inną w celu nawilżenia skóry czy usunięcia zmarszczek, a jeszcze inną w walce ze zbędną tkanką tłuszczową – dodaje Agnieszka Ambroziak.
Dla kogo?
Metoda mezoterapii igłowej ma bardzo szerokie zastosowanie, a co za tym idzie - może z niej skorzystać właściwie każdy, niezależnie od wieku. Młode osoby decydują się na ten zabieg, by zapobiegać powstawaniu zmarszczek lub nawilżać skórę. Osoby mające problemy z nagromadzoną tkanką tłuszczową korzystają z mezoterapii na brzuchu czy też po wewnętrznej stronie ud. Zabieg sprawdzi się też w przypadku osób starszych, które chcą zmienić wygląd skóry chociażby nad kolanami bądź w ramionach, gdy stanie się ona wiotka.
Efekty
Upragnione efekty można dostrzec już po pierwszym zabiegu. Aby jednak osiągnąć maksymalny sukces, potrzeba serii - 3 lub 4 zabiegi co miesiąc. Zaraz po wykonaniu mezoterapii można zauważyć zasinienia lub pęcherzyki, ponieważ igły ingerują w strukturę skóry. Nie stanowi to jednak większego problemu - jeśli idziemy następnego dnia do pracy, to możemy zrobić makijaż. Regeneracja zajmuje zazwyczaj około 4 dni, przy czym przez dwa tygodnie unikamy słońca. Dlatego specjaliści rekomendują przeprowadzanie zabiegu mezoterapii jesienią i zimą, kiedy to jesteśmy mniej narażeni na jego promienie.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.