Mezoterapia igłowa - skuteczny zabieg dla każdego
Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry. Dotarcie do jej głębszych warstw powoduje błyskawiczną przebudowę tkanek. Często zdarza się, że stosujemy kremy z niższej czy też z wyższej półki, a efektów nie zauważamy.
Dzieje się tak dlatego, że wiele drogeryjnych produktów nie zawiera składników niezbędnych do przedostania substancji aktywnych przez barierę hydrolipidową naskórka. Dzięki mezoterapii dostarczamy skórze bezpośrednio jedynie substancji aktywnych, działających na nią właściwie od razu.
Twarz i nie tylko
Metoda mezoterapii pozwala nie tylko na pozbycie się zmarszczek, trądziku i przebarwień, ale także poprawia wygląd blizn, redukuje rozstępy oraz cellulit, a nawet pomaga zwalczyć nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg ten jest więc stosowany na twarz, dekolt, uda, brzuch i nogi… Właściwie - wszędzie. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego preparatu w zależności od potrzeb.
- W przypadku miejsc innych niż twarz, nakłucia wykonywane przez specjalistę są głębsze. Lipoliza iniekcyjna - zabieg pozbywający się zbędnej tkanki tłuszczowej „przepala” tkankę i “wysyła” ją do wątroby, która to usuwa ją z organizmu. Jeśli zdecydujemy się na taką metodę, musimy pamiętać, że konieczna będzie współpraca z kosmetologiem. Efekty samego zabiegu będą chwilowe, jeśli nie zmienimy swoich nawyków - w czasie serii zabiegów lipolizy musimy pić dużo wody, warto też być aktywnym fizycznie. To doskonała motywacja, aby zadbać o swoje zdrowie i wygląd – mówi Agnieszka Ambroziak, kosmetolog z salonu odnowy biologicznej Wy-SPA w Białymstoku.
Zabieg dla włosów
Wyjątkowym rodzajem mezoterapii igłowej jest ta stosowana na skórę głowy. Peptydowa terapia włosów hamuje ich wypadanie już od momentu pierwszego zabiegu, a następnie wspomaga odrastanie nowych. Połączenie peptydów i kwasu hialuronowego powoduje odżywienie mieszków włosowych, poprawienie ukrwienia skóry głowy. Dzięki temu włosy stają się zdrowe - piękne i gęste.
Wysoka jakość substancji
Preparaty używane podczas mezoterapii igłowej znajdują się w ampułkach, gdzie nie ma niepotrzebnych “dodatków”, jakie można zauważyć w składach np. kremów.
- Tak jak wszystkie produkty do pielęgnacji, ampułki różnią się od siebie. Warto zdecydować się na takie, których skład został przebadany medycznie. Ważne, żeby stosowana substancja aktywna była dobrana do indywidualnych potrzeb. Oczywiście inną wstrzykuje się w przypadku zmian trądzikowych, inną w celu nawilżenia skóry czy usunięcia zmarszczek, a jeszcze inną w walce ze zbędną tkanką tłuszczową – dodaje Agnieszka Ambroziak.
Dla kogo?
Metoda mezoterapii igłowej ma bardzo szerokie zastosowanie, a co za tym idzie - może z niej skorzystać właściwie każdy, niezależnie od wieku. Młode osoby decydują się na ten zabieg, by zapobiegać powstawaniu zmarszczek lub nawilżać skórę. Osoby mające problemy z nagromadzoną tkanką tłuszczową korzystają z mezoterapii na brzuchu czy też po wewnętrznej stronie ud. Zabieg sprawdzi się też w przypadku osób starszych, które chcą zmienić wygląd skóry chociażby nad kolanami bądź w ramionach, gdy stanie się ona wiotka.
Efekty
Upragnione efekty można dostrzec już po pierwszym zabiegu. Aby jednak osiągnąć maksymalny sukces, potrzeba serii - 3 lub 4 zabiegi co miesiąc. Zaraz po wykonaniu mezoterapii można zauważyć zasinienia lub pęcherzyki, ponieważ igły ingerują w strukturę skóry. Nie stanowi to jednak większego problemu - jeśli idziemy następnego dnia do pracy, to możemy zrobić makijaż. Regeneracja zajmuje zazwyczaj około 4 dni, przy czym przez dwa tygodnie unikamy słońca. Dlatego specjaliści rekomendują przeprowadzanie zabiegu mezoterapii jesienią i zimą, kiedy to jesteśmy mniej narażeni na jego promienie.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Gram na trąbce i na fortepianie. Nie mogę jednak ćwiczyć w domu, bo sąsiedzi interweniują
W utworze „Gdy nikt nie widzi” artysta nagrał partię trąbki, ale jak przekonuje, nie było to dla niego szczególnie duże wyzwanie. Mimo dłuższej przerwy w grze szybko udało mu się wrócić do formy, choć nie mógł pozwolić sobie na ćwiczenie w domu, bo miał świadomość, że może być to uciążliwe dla sąsiadów. Zdarzały się już takie interwencje, więc teraz jest bardziej ostrożny. Krystian Ochman podkreśla, że umie jeszcze grać na fortepianie, ale żałuje, że będąc nastolatkiem, nieco z lenistwa nie kontynuował nauki gry na gitarze. Teraz chce to nadrobić.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.