Komunikaty PR

5 nowych najemców na działce OKAM po FSO

2024-06-26  |  12:00
Biuro prasowe

W ostatnim czasie OKAM zawarł 5 nowych umów na najem powierzchni na terenie nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie, po dawnej FSO. Pojawią się tam firmy z branży kurierskiej, jak i z obszaru kolportażu książek, doradztwa inżynieryjnego, podmiot specjalizujący się w rozwiązaniach florystycznych, a także Escape Room. Kontrakty, na łączną powierzchnię 4.850 mkw., zostały zawarte na okres od 1 roku do 5 lat. Jednocześnie trzech dotychczasowych najemców powiększyło posiadaną przestrzeń.  

- W ostatnim czasie do grona najemców na naszej działce przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie dołączyło kilka nowych podmiotów. Ich różnorodność potwierdza, że nasze przestrzenie dają odpowiednie warunki dla działalności firm o zróżnicowanym profilu. Poza atrakcyjnymi i elastycznymi warunkami współpracy oferowanymi przez OKAM, wśród zalet terenu jest lokalizacja, dostępność miejsc parkingowych i oczywiście możliwość wyboru optymalnej przestrzeni. Posiadamy powierzchnie biurowe wynajęte w ok. 75 proc., a także magazyny oraz place - w blisko 65 proc., prowadzimy rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi firmami - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. 

Na 62-hektarowej działce należącej do OKAM, działalność prowadzi ok. 160 firm i organizacji. Poza nowymi najemcami z takich branż jak kurierska, kolportażu, doradztwa inżynieryjnego, florystki i pokoju zagadek, użytkowane przestrzenie powiększyły działające już tu firmy: dystrybucyjna i z sektora ogrodniczego, a także przedsiębiorstwo specjalizujące się w systemach klimatyzacyjnych oraz wentylacji. W ostatnim czasie OKAM użyczył również powierzchni na szereg produkcji filmowych czy reklamowych. Od dłuższego czasu działalność prowadzą tu m.in. Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, Fundacja Habitat for Humanity Poland, warszawska Izba Administracji Skarbowej, a także FineTech Construction czy LOCONI Intermodal. 

W bramie głównej terenu należącego do OKAM działa również ‘Punkt Zwrotny’, tj. interaktywne centrum edukacji klimatycznej dla młodzieży. Od otwarcia w połowie września ubr. odwiedziło je już ponad 10.000 osób, przede wszystkim młodzi ludzie z różnych części Polski. 

OKAM prowadzi rozmowy z kolejnymi podmiotami zainteresowanymi najmem łącznej powierzchni o wielkości ok. 12.000 mkw. Ponadto w bieżącym roku w jednym z zabudowań, tj. budynku dawnej Lakierni, uruchomiona zostanie ekspozycja ‘Wystawa w fabryce’ z zabytkowymi autami, w tym modelami wyprodukowanymi w byłej Fabryce Samochodów Osobowych.  

Działka OKAM znajduje się w pobliżu trasy S8, w jej okolicy zlokalizowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe, a w przyszłości przewidziano tu także stację metra. Teren, jako jedyny tego typu w Warszawie, posiada ponadto własną bocznicę kolejową. Jego wielkość zapewnia też nieograniczoną liczbę miejsc postojowych. 

Ogłoszony przez OKAM w 2023 r. Master Plan, dla 62-hektarowej działki po byłej Fabryce Samochodów Osobowych, przewiduje stworzenie przyjaznego do życia, zrównoważonego i wielofunkcyjnego Miasta Przyszłości. Na przestrzeni ok. 25 lat na Pradze Północ powstać mają nie tylko przestrzenie do mieszkania, ale także powierzchnie handlowo-usługowe, biurowe, kulturowe oraz placówki oświatowe, w tym publiczna szkoła podstawowa dla ponad 650 uczniów w etapie I. Założony został również aż 20-hektarowy teren zielony, w tym 10-hektarowy centralny park. OKAM, w ramach tzw. procedury Lex deweloper, chciałby rozpocząć prace w obrębie etapu I inwestycji w 2025 r.  

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Magmillon: To może być najlepszy moment na zainwestowanie w mikro lokale

Lokale o małej powierzchni – w taki właśnie rodzaj nieruchomości budowlanych, zdaniem Kuby Karlińskiego, założyciela i współwłaściciela Magmillon - warto teraz zainwestować posiadane środki, tym bardziej, że już za
Nieruchomości GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie
2024-06-28 | 11:00

GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie

GH Development wprowadza na warszawski rynek nieruchomości swoją czwartą inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu „Vista Wawer” powstanie kameralny budynek przy ul. Tytoniowej
Nieruchomości Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.
2024-06-27 | 14:45

Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.

  Dziś gdy złotówka jest silniejsza od południowo-afrykańskiego randa warto zastanowić się nad kupnem nieruchomości w RPA. Co jeszcze przemawia za inwestycją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.