#Jedziemyzpomocą, czyli Majonez Kielecki charytatywnie
Z początkiem lipca wystartowała jedna z najciekawszych i największych charytatywnych imprez motoryzacyjnych w naszym kraju. Miłośnicy motoryzacji, rozpoczynający sezon wakacyjny, wyruszają znad Wisły i zmierzają w najrozmaitsze zakątki świata. Impreza powstała z pasji, odcięcia się od szarej codzienności i spędzenia czasu z przyjaciółmi, z każdym rokiem przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Podczas wydarzenia, uczestnicy i ich partnerzy dokładają swoje cegiełki pomocowe dla domów dziecka. Dotychczas w ramach zbiórek charytatywnych na ten cel, zebrano ponad 12,5 mln złotych. Tegoroczną zbiórkę wsparł Majonez Kielecki.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, uczestnicy muszą pozyskać min. 3000 zł od darczyńców, których logo umieszczą na powierzchni reklamowej ich samochodów.
– Jedziemy bordową Ładą 2107 z 1999 roku. Wspólnie z narzeczoną Klaudią i dwiema dodatkowymi osobami będziemy w trasie ponad 2 tygodnie. Mamy nadzieję, że wóz da radę – jestem jednak dobrej myśli, bo jestem mechanikiem. To już nasz trzeci Złombol i mam nadzieję, że nie ostatni. Fajnie, że Majonez Kielecki jako lokalna firma zgodziła się na dofinansowanie naszego udziału i przekazanie środków na pomoc dzieciom. Fantastycznie, że będziemy mieć wielkie logo Majonezu Kieleckiego na naszej masce, chyba każdy o tym dziś marzy – powiedział Krzysztof Kasztelewicz, kapitan załogi Gazowany Wazon z Kielc.
W tym roku, Złombol 2023 rusza z Chorzowa i kieruje się do portugalskiego Nazaré. 17. edycja wydarzenia to ponad 3000 kilometrów trasy. Droga będzie prowadzić m.in. przez piękne miejsca, takie jak: Wiedeń, Alpy, Wörthersee, Wenecja, Garda, Mediolan, Lazurowe wybrzeże, Monaco, Nicea, Camargue, Pireneje, Andora, Biskaja, Biarritz, Kraj Basków, Interior Hiszpanii, Salamanca, Atlantyk, Porto czy Lizbonę.
– Jest nam niezmiennie miło, że dołączyliśmy do projektu naszych lokalnych zapaleńców. Ich pasja, odwaga i determinacja przekonała partnerów biznesowych, dzięki czemu udało się zebrać fundusze na udział w imprezie. Wspólnie z pracownikami, z całego serca kibicujemy ekipie Gazowanego Wazonu, który przemierzy 3344 kilometry w dobrym celu: łączenia podróżowania i pasji, z pomocą potrzebującym dzieciom z domów dziecka – mówił Adam Jamróz, prezes Wytwórczej Spółdzielni Pracy Społem w Kielcach.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.