#Jedziemyzpomocą, czyli Majonez Kielecki charytatywnie
Z początkiem lipca wystartowała jedna z najciekawszych i największych charytatywnych imprez motoryzacyjnych w naszym kraju. Miłośnicy motoryzacji, rozpoczynający sezon wakacyjny, wyruszają znad Wisły i zmierzają w najrozmaitsze zakątki świata. Impreza powstała z pasji, odcięcia się od szarej codzienności i spędzenia czasu z przyjaciółmi, z każdym rokiem przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Podczas wydarzenia, uczestnicy i ich partnerzy dokładają swoje cegiełki pomocowe dla domów dziecka. Dotychczas w ramach zbiórek charytatywnych na ten cel, zebrano ponad 12,5 mln złotych. Tegoroczną zbiórkę wsparł Majonez Kielecki.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, uczestnicy muszą pozyskać min. 3000 zł od darczyńców, których logo umieszczą na powierzchni reklamowej ich samochodów.
– Jedziemy bordową Ładą 2107 z 1999 roku. Wspólnie z narzeczoną Klaudią i dwiema dodatkowymi osobami będziemy w trasie ponad 2 tygodnie. Mamy nadzieję, że wóz da radę – jestem jednak dobrej myśli, bo jestem mechanikiem. To już nasz trzeci Złombol i mam nadzieję, że nie ostatni. Fajnie, że Majonez Kielecki jako lokalna firma zgodziła się na dofinansowanie naszego udziału i przekazanie środków na pomoc dzieciom. Fantastycznie, że będziemy mieć wielkie logo Majonezu Kieleckiego na naszej masce, chyba każdy o tym dziś marzy – powiedział Krzysztof Kasztelewicz, kapitan załogi Gazowany Wazon z Kielc.
W tym roku, Złombol 2023 rusza z Chorzowa i kieruje się do portugalskiego Nazaré. 17. edycja wydarzenia to ponad 3000 kilometrów trasy. Droga będzie prowadzić m.in. przez piękne miejsca, takie jak: Wiedeń, Alpy, Wörthersee, Wenecja, Garda, Mediolan, Lazurowe wybrzeże, Monaco, Nicea, Camargue, Pireneje, Andora, Biskaja, Biarritz, Kraj Basków, Interior Hiszpanii, Salamanca, Atlantyk, Porto czy Lizbonę.
– Jest nam niezmiennie miło, że dołączyliśmy do projektu naszych lokalnych zapaleńców. Ich pasja, odwaga i determinacja przekonała partnerów biznesowych, dzięki czemu udało się zebrać fundusze na udział w imprezie. Wspólnie z pracownikami, z całego serca kibicujemy ekipie Gazowanego Wazonu, który przemierzy 3344 kilometry w dobrym celu: łączenia podróżowania i pasji, z pomocą potrzebującym dzieciom z domów dziecka – mówił Adam Jamróz, prezes Wytwórczej Spółdzielni Pracy Społem w Kielcach.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.