MOZAIKA ŻYCIA - historia wygnania z domu, z kraju, ze ścieżki życia
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
„Mozaika życia” opowiada historię wygnania. Wygnania z kraju, wygnania z domu, wygnania ze swojej życiowej ścieżki. I choć nie taka była pierwotna intencja autorki, „Mozaika życia” to też historia o miłości.
Australia. Połowa lat 80. Konserwatystki ścierają się z feministkami, a epidemia AIDS grozi dopiero co odzyskanej wolności seksualnej. Po drugiej stronie muru, blok komunistyczny chyli się ku upadkowi. Gorbaczow rządzi już kilka lat, kiedy pochodząca z rodziny żydowskiej Galina Kogan opuszcza po śmierci matki Leningrad. Na zawsze. Bez możliwości powrotu. Zabiera ze sobą rosyjski antysemityzm kilku pokoleń i sowiecką mentalność, tak nie pasującą do nowego życia w Australii.
Osiedlając się w Melbourne, Galina zaprzyjaźnia się z Sylwią i Leonardem Morrow oraz ich dorosłym synem Andrew. Małżeństwo Morrowów trwa od trzydziestu lat tylko dzięki tajemnicom, drobnym sekretom i półprawdom. Andrew, doskonały mozaikarz, jest nieśmiałym mężczyzną, zadowolonym ze swojego życia wypełnionego pracą. Przynajmniej do chwili, kiedy poznaje Galinę…
Andrea Goldsmith urodziła się w 1950 roku w Melbourne, w rodzinie australijskich żydów. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką i tej pasji pozostała wierna do dziś. Pracowała jako logopeda i przez wiele lat uczyła młodych studentów kreatywnego pisarstwa na Uniwersytecie Deakin. Od lat 90. XX wieku koncentruje się w pełni na karierze pisarskiej.
Wydawnictwo Harde zaprasza do czytania książki „Mozaika życia”. Będzie ona dostępna na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w księgarniach internetowych, w tym m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.