Komunikaty PR

MOZAIKA ŻYCIA - historia wygnania z domu, z kraju, ze ścieżki życia

2021-04-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magda Kaczyńska
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska

Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Do pobrania fragmenty ( 0.52 MB )

„Mozaika życia” opowiada historię wygnania. Wygnania z kraju, wygnania z domu, wygnania ze swojej życiowej ścieżki. I choć nie taka była pierwotna intencja autorki, „Mozaika życia” to też historia o miłości.

Australia. Połowa lat 80. Konserwatystki ścierają się z feministkami, a epidemia AIDS grozi dopiero co odzyskanej wolności seksualnej. Po drugiej stronie muru, blok komunistyczny chyli się ku upadkowi. Gorbaczow rządzi już kilka lat, kiedy pochodząca z rodziny żydowskiej Galina Kogan opuszcza po śmierci matki Leningrad. Na zawsze. Bez możliwości powrotu. Zabiera ze sobą rosyjski antysemityzm kilku pokoleń i sowiecką mentalność, tak nie pasującą do nowego życia w Australii.

Osiedlając się w Melbourne, Galina zaprzyjaźnia się z Sylwią i Leonardem Morrow oraz ich dorosłym synem Andrew. Małżeństwo Morrowów trwa od trzydziestu lat tylko dzięki tajemnicom, drobnym sekretom i półprawdom. Andrew, doskonały mozaikarz, jest nieśmiałym mężczyzną, zadowolonym ze swojego życia wypełnionego pracą. Przynajmniej do chwili, kiedy poznaje Galinę…

Andrea Goldsmith urodziła się w 1950 roku w Melbourne, w rodzinie australijskich żydów. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką i tej pasji pozostała wierna do dziś. Pracowała jako logopeda i przez wiele lat uczyła młodych studentów kreatywnego pisarstwa na Uniwersytecie Deakin. Od lat 90. XX wieku koncentruje się w pełni na karierze pisarskiej.

Wydawnictwo Harde zaprasza do czytania książki „Mozaika życia”. Będzie ona dostępna na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w księgarniach internetowych, w tym m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek Biuro prasowe
2024-09-20 | 01:00

Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek

Można tu posłuchać wierszy i przeczytać je na wielkiej scenie. To największe wydarzenie poetyckie na Górnym Śląsku! Już w sobotę, 21 września, do Chorzowa zjadą poeci i poetki z
Książka Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie
2024-09-19 | 12:00

Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie

11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi
Książka Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej
2024-09-10 | 14:00

Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej

W środę 11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbędzie się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak, połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.