Najgorętsza literacka premiera roku!
26. sierpnia w STUDIO SKANDAL miała miejsce premiera książki Sylwii Koperskiej „Wilczyca. W pogoni za wolnością”. Powieść ta jeszcze nie trafiła do sprzedaży, a już jest na ustach wielu, za sprawą filmowców, którzy na etapie powstawania książki kupili prawa do ekranizacji. Na premierze nie zabrakło gwiazd.
„Wilczyca. W pogoni za wolnością”, pierwsza część trylogii „Wilczyca”, jest debiutancką powieścią Sylwii Koperskiej. To historia młodej dziewczyny, która dorasta w toksycznym domu. Odrzucenie przez matkę i brak poczucia bezpieczeństwa sprawiają, że wpada w złe towarzystwo. To opowieść o bolesnym dojrzewaniu, ogromnej potrzebie miłości i akceptacji ze strony bliskich. Jak przyznaje sama autorka, książka zawiera elementy biograficzne i jest swego rodzaju spowiedzią, której wyznanie pozwoliło wyrzucić z siebie złe wspomnienia i uwolnić się od traumatycznych doświadczeń.
Ale „Wilczyca” to także opowieść o dążeniu do szczęścia. Daje nadzieję i uczy, aby nigdy nie przekreślać drugiego człowieka, bez względu na jego historię. To dowód na to, że warto wierzyć w siebie, nie wolno się poddawać i zawsze można zmienić swoje życie na lepsze.
Potencjał książki dojrzeli filmowcy, którzy - jeszcze na etapie powstawania powieści - wykupili prawa do jej ekranizacji. „Wilczyca” już niebawem zadebiutuje także na srebrnym ekranie.
Autorkę w dniu premiery wspierali Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Katarzyna Niezgoda, Edyta Herbuś, Robert Janowski, Mariusz Przybylski, Kazimierz Marcinkiewicz, Magda Modra i Kacper Krupski.
Partnerami wydarzenia byli: Baziółka, Amrit Joy, BEAUTY DERM AESTETIC dystrybutor marki SUNEKOS, firma cateringowa WOLNY OGIEŃ, CEDC International dystrybutor marek FINSBURY LONDON DRY GIN i RUSSIAN STANDARD VODKA, STUDIO SKANDAL, STYLISTA FRYZUR PIOTR POSTEK, PARDON MY FRENCH, JAKE VISION, a także TEAM GROUP.
Książka Sylwii Koperskiej „Wilczyca. W pogoni za wolnością” do sprzedaży trafi 1. września
Sylwia Koperska „WILCZYCA. W pogoni za wolnością” premiera 1. września 2020 r. wydawnictwo Prószyński i S-ka. Cena: 39,90 zł
Kontakt: Agnieszka Kołogrecka tel. 601 40 70 33 agnieszka@poprostupr.pl

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.