Komunikaty PR

Najnowsze trendy w modzie ślubnej na sezon Wiosna/Lato 2024

2024-06-24  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.05 MB )

Letnie miesiące to jak co roku początek intensywnego sezonu ślubów oraz innych imprez okolicznościowych. Nowy sezon to powrót do minimalizmu i klasyki, zarówno pod względem kolorystyki, jak i wzorów. Magdalena Szawel, ekspertka ds. wizerunku renomowanej marki Van Horn, podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jakie trendy będą dominować w modzie ślubnej w najbliższych miesiącach.

 

Garnitury w odcieniach ziemi – beżach, przygaszonych zieleniach oraz delikatnych błękitach – będą wiodły prym. Warto także zwrócić uwagę na naturalne materiały, takie jak len i bawełna, które zapewnią zarówno elegancję, jak i komfort w ciepłe dni. Klasyczne czernie i granaty, które ustąpiły miejsca bardziej odważnym wzorom w poprzednich sezonach, również powracają do łask.

 

Stylizacja dobrana do okazji

Idąc na wesele, powinniśmy najpierw sprawdzić, czy od gości wymagany jest ubiór  w  konkretnym  stylu.   – Na   wesele   typowo   klasyczne   lub   w   stylu   glamour   wybierzemy   się   w elegancki   garnitur,   natomiast   na   wesele   w   stylu   boho   lub   plenerowe   możemy   założyć   lekki   lniany garnitur lub casualową marynarkę, chinosy i mokasyny. –  radzi Magdalena Szawel. Od stylu kreacji zależeć będą również dobrane przez nas dodatki.

 

Pastele i kolory natury

Absolutnym hitem sezonu będą pastele – odcienie różu, błękitu, czy rozbielonej zieleni nadadzą stylizacji świeżości i lekkości. – W naszych salonach Pierre Cardin oferujemy wyjątkowe modele w odcieniach różu, które idealnie wpisują się w tegoroczne trendy – mówi Magdalena Szawel. Obok pasteli prym wiodły będą beże i brązy, przywołujące na myśl kolory ziemi, oraz ponadczasowe czernie i granaty. Z łask wychodzą niezwykle modne jeszcze kilka sezonów temu kraty.

 

Kropka nad „i”

Dodatki odgrywają kluczową rolę w finalnym wyglądzie stylizacji. W sezonie Wiosna/Lato 2024 charakteryzują się one elegancją, prostotą i nutą nowoczesności. Garnitury będą uzupełniane przez aksamitne muszki w odcieniach granatu, zieleni i bordo, a także jedwabne krawaty w subtelne wzory. Spinki do mankietów z kamieniami szlachetnymi lub grawerunkami dodadzą szyku i wyrafinowania. Poszetki w stonowanych kolorach podkreślą klasyczny styl. Buty powinny być wykonane ze skóry lub zamszu, w kolorze czarnym lub brązowym, z lakierowanymi noskami. Całość uzupełnią zegarki z klasycznymi tarczami i skórzanymi paskami.

 

 

Naturalne materiały i subtelne wzory

Najbardziej pożądane materiały to len, bawełna oraz wysokiej jakości wełna. W tym sezonie stawiamy na garnitury gładkie lub z delikatnymi mikro wzorami. Wyraziste, kontrastowe kraty ustępują miejsca subtelniejszym wzorom w zbliżonej tonacji kolorystycznej. – mówi Magdalena Szawel. Dominować będą więc wełny w różnych gramaturach, od cienkich i przewiewnych po cięższe i bardziej strukturalne, oraz len i bawełna, które zapewnią komfort i elegancki wygląd. Tkaniny z domieszką stretchu zapewnią swobodę ruchów podczas tańca i zabawy.

 

Inspiracje boho i vintage

Wpływy boho i vintage pojawiły się już naprawdę wiele sezonów temu i tylko z roku na rok zyskują na popularności. – mówi ekspertka. – Te inspiracje przynoszą lekkość, naturalne materiały i kolory ziemi. Garnitury w stylu boho wyróżniają się kamizelkami, szelkami, kaszkietami i innymi dodatkami, które podkreślają charakter stylizacji. Z kolei elementy vintage, takie jak kapelusze, spinki do mankietów, czy kroje garniturów inspirowane minionymi dekadami, dodadzą stylizacji szyku i charakteru.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest
Moda Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody
2024-06-26 | 10:50

Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody

Pokazy zrównoważonej mody, dyskusje o ekologicznym podejściu do ubrań, warsztaty recraftingu oraz panel o nowej formule Perwoll czekały na uczestników wydarzenia Re:Think New 12

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.