Najpopularniejsze mity o smart home
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska@flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Wokół technologii smart home zdążyło narosnąć sporo mitów. Wielu osobom wydaje się, że są to produkty bardzo skomplikowane w obsłudze w nieosiągalnych cenach. Czas więc rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat inteligentnych rozwiązań.
Mit nr 1 - Smart home jest drogi
Do inteligentnych urządzeń możemy zaliczyć między innymi różnego rodzaju czujniki wrażliwe na otwieranie okien, szuflad czy drzwi, a także inteligentne gniazdka, które pozwalają sterować elektronicznymi urządzeniami w całym domu. Wśród takich produktów znajdziemy również smart kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne. Najczęstszym zarzutem kierowanym w stronę tych rozwiązań jest ich rzekomo wysoka cena. Nic bardziej mylnego. Obecnie nowinki technologiczne można dostać w bardzo przystępnych kwotach. Producenci oferują wiele rozwiązań — od tych podstawowych, z niższej półki cenowej, po zaawansowane opcje. Warto mieć też na uwadze, że pieniądze, które zainwestujemy na przykład w inteligentne gniazdka, zwrócą się choćby w postaci mniejszych rachunków za prąd.
Mit nr 2 - Inteligentne rozwiązania są skomplikowane w obsłudze
Inteligentne rozwiązania powstały po to, aby ułatwiać nam życie, a nie je utrudniać. To jedno z najważniejszych założeń inteligentnego domu. Producenci dołożyli więc wszelkich starań, aby były nie tylko proste w montażu, ale również intuicyjne w obsłudze. W przypadku marki Ezviz zyskujemy dostęp do wszystkich urządzeń z poziomu jednej, darmowej aplikacji. Dzięki temu możemy obsługiwać urządzenia również zdalnie, będąc daleko od domu.
Mit nr 3 - Smart rozwiązania zagracają przestrzeń
Jedną z obaw konsumentów jest myśl, że instalacja wiąże się poprowadzeniem dodatkowych kabli czy podłączeniem nowego gniazdka. Wbrew pozorom inteligentne urządzenia nie muszą wypełniać wszystkich zakamarków mieszkania. Ich zadaniem jest sprawienie, aby nasze życie było dużo łatwiejsze niż dotychczas. Producenci zadbali więc również o ten aspekt. Na rynku możemy dostać w pełni bezprzewodowe urządzenia, dzięki czemu mamy pełną swobodę wyboru miejsca montażu. Kamera C3A od marki Ezviz dzięki wydajnej baterii działa bez ładowania nawet 3 miesiące. Po podłączeniu do stacji bazowej W2D czas jej działania wydłuża się o kolejny kwartał. To oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Producenci zadbali również o to, by design wkomponował się w wystrój mieszkania.
Mit nr 4 - Systemu nie można zamontować w dowolnym momencie
To oczywiście fałsz! W dowolnym momencie możecie zdecydować się na wprowadzenie do swojego domu inteligentnych urządzeń. Taka decyzja nie powoduje większych utrudnień w montażu.
Mit nr 5 - Smart home jest tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych
Dość często spotykamy się z błędnym przekonaniem, że ta technologia przeznaczona jest tylko dla mieszkańców domków jednorodzinnych. To kolejny mit. Rozwiązania smart home można zainstalować zarówno w szeregówce, bloku, starej kamienicy, nowoczesnym apartamencie, jak i malutkiej kawalerce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować je w siedzibie prowadzonej firmy.
Jak widzicie, wiele obaw związanych z inteligentnym domem jest nieuzasadnionych. W rzeczywistości głównym celem tych urządzeń jest sprawienie, aby Wasz dom stał się bezpieczny, wygodny i skrojony na miarę Waszych potrzeb.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.