Komunikaty PR

Najpopularniejsze mity o smart home

2020-12-19  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.05 MB )

Wokół technologii smart home zdążyło narosnąć sporo mitów. Wielu osobom wydaje się, że są to produkty bardzo skomplikowane w obsłudze w nieosiągalnych cenach. Czas więc rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat inteligentnych rozwiązań.

 

Mit nr 1 - Smart home jest drogi

 

Do inteligentnych urządzeń możemy zaliczyć między innymi różnego rodzaju czujniki wrażliwe na otwieranie okien, szuflad czy drzwi, a także inteligentne gniazdka, które pozwalają sterować elektronicznymi urządzeniami w całym domu. Wśród takich produktów znajdziemy również smart kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne.  Najczęstszym zarzutem kierowanym w stronę tych rozwiązań jest ich rzekomo wysoka cena. Nic bardziej mylnego. Obecnie nowinki technologiczne można dostać w bardzo przystępnych kwotach. Producenci oferują wiele rozwiązań — od tych podstawowych, z niższej półki cenowej, po zaawansowane opcje. Warto mieć też na uwadze, że pieniądze, które zainwestujemy na przykład w inteligentne gniazdka, zwrócą się choćby w postaci mniejszych rachunków za prąd.

 

Mit nr 2 - Inteligentne rozwiązania są skomplikowane w obsłudze

 

Inteligentne rozwiązania powstały po to, aby ułatwiać nam życie, a nie je utrudniać. To jedno z najważniejszych założeń inteligentnego domu. Producenci dołożyli więc wszelkich starań, aby były nie tylko proste w montażu, ale również intuicyjne w obsłudze. W przypadku marki Ezviz zyskujemy dostęp do wszystkich urządzeń z poziomu jednej, darmowej aplikacji. Dzięki temu możemy obsługiwać urządzenia również zdalnie, będąc daleko od domu.

 

Mit nr 3 - Smart rozwiązania zagracają przestrzeń

 

Jedną z obaw konsumentów jest myśl, że instalacja wiąże się poprowadzeniem dodatkowych kabli czy podłączeniem nowego gniazdka. Wbrew pozorom inteligentne urządzenia nie muszą wypełniać wszystkich zakamarków mieszkania. Ich zadaniem jest sprawienie, aby nasze życie było dużo łatwiejsze niż dotychczas. Producenci zadbali więc również o ten aspekt. Na rynku możemy dostać w pełni bezprzewodowe urządzenia, dzięki czemu mamy pełną swobodę wyboru miejsca montażu. Kamera C3A od marki Ezviz dzięki wydajnej baterii działa bez ładowania nawet 3 miesiące. Po podłączeniu do stacji bazowej W2D czas jej działania wydłuża się o kolejny kwartał. To oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Producenci zadbali również o to, by design wkomponował się w wystrój mieszkania.

 

Mit nr 4 - Systemu nie można zamontować w dowolnym momencie

 

To oczywiście fałsz! W dowolnym momencie możecie zdecydować się na wprowadzenie do swojego domu inteligentnych urządzeń. Taka decyzja nie powoduje większych utrudnień w montażu.

 

Mit nr 5 - Smart home jest tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych

 

Dość często spotykamy się z błędnym przekonaniem, że ta technologia przeznaczona jest tylko dla mieszkańców domków jednorodzinnych. To kolejny mit. Rozwiązania smart home można zainstalować zarówno w szeregówce, bloku, starej kamienicy, nowoczesnym apartamencie, jak i malutkiej kawalerce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować je w siedzibie prowadzonej firmy.

 

 

Jak widzicie, wiele obaw związanych z inteligentnym domem jest nieuzasadnionych. W rzeczywistości głównym celem tych urządzeń jest sprawienie, aby Wasz dom stał się bezpieczny, wygodny i skrojony na miarę Waszych potrzeb.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie ara 2 LED XS: najwyższa efektywność świetlna w kompaktowym wydaniu Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

ara 2 LED XS: najwyższa efektywność świetlna w kompaktowym wydaniu

Linia wysoce energooszczędnych opraw drogowych Tiara 2 LED od Lena Lighting ponownie powiększyła się o nowy, kompaktowy model: Tiara 2 LED XS. W niewielkiej obudowie drzemie wielka moc:
IT i technologie Nowa generacja składanych smartfonów motorola razr.
2024-06-25 | 18:00

Nowa generacja składanych smartfonów motorola razr.

25 czerwca 2024 r.: Dwadzieścia lat po premierze kultowego RAZR V3, Motorola zaprezentowała najnowszą odsłonę swoich składanych smartfonów. W modelach razr 50 ultra oraz razr 50
IT i technologie Innowacyjna kampania sieci sklepów KOMFORT
2024-06-18 | 16:00

Innowacyjna kampania sieci sklepów KOMFORT

W połowie czerwca br. wystartowała kampania reklamowa sieci sklepów Komfort oparta o nową platformę komunikacyjną “Satysfakcja”. Jest to pierwsza na świecie kampania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.