Najpopularniejsze mity o smart home
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Wokół technologii smart home zdążyło narosnąć sporo mitów. Wielu osobom wydaje się, że są to produkty bardzo skomplikowane w obsłudze w nieosiągalnych cenach. Czas więc rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat inteligentnych rozwiązań.
Mit nr 1 - Smart home jest drogi
Do inteligentnych urządzeń możemy zaliczyć między innymi różnego rodzaju czujniki wrażliwe na otwieranie okien, szuflad czy drzwi, a także inteligentne gniazdka, które pozwalają sterować elektronicznymi urządzeniami w całym domu. Wśród takich produktów znajdziemy również smart kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne. Najczęstszym zarzutem kierowanym w stronę tych rozwiązań jest ich rzekomo wysoka cena. Nic bardziej mylnego. Obecnie nowinki technologiczne można dostać w bardzo przystępnych kwotach. Producenci oferują wiele rozwiązań — od tych podstawowych, z niższej półki cenowej, po zaawansowane opcje. Warto mieć też na uwadze, że pieniądze, które zainwestujemy na przykład w inteligentne gniazdka, zwrócą się choćby w postaci mniejszych rachunków za prąd.
Mit nr 2 - Inteligentne rozwiązania są skomplikowane w obsłudze
Inteligentne rozwiązania powstały po to, aby ułatwiać nam życie, a nie je utrudniać. To jedno z najważniejszych założeń inteligentnego domu. Producenci dołożyli więc wszelkich starań, aby były nie tylko proste w montażu, ale również intuicyjne w obsłudze. W przypadku marki Ezviz zyskujemy dostęp do wszystkich urządzeń z poziomu jednej, darmowej aplikacji. Dzięki temu możemy obsługiwać urządzenia również zdalnie, będąc daleko od domu.
Mit nr 3 - Smart rozwiązania zagracają przestrzeń
Jedną z obaw konsumentów jest myśl, że instalacja wiąże się poprowadzeniem dodatkowych kabli czy podłączeniem nowego gniazdka. Wbrew pozorom inteligentne urządzenia nie muszą wypełniać wszystkich zakamarków mieszkania. Ich zadaniem jest sprawienie, aby nasze życie było dużo łatwiejsze niż dotychczas. Producenci zadbali więc również o ten aspekt. Na rynku możemy dostać w pełni bezprzewodowe urządzenia, dzięki czemu mamy pełną swobodę wyboru miejsca montażu. Kamera C3A od marki Ezviz dzięki wydajnej baterii działa bez ładowania nawet 3 miesiące. Po podłączeniu do stacji bazowej W2D czas jej działania wydłuża się o kolejny kwartał. To oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Producenci zadbali również o to, by design wkomponował się w wystrój mieszkania.
Mit nr 4 - Systemu nie można zamontować w dowolnym momencie
To oczywiście fałsz! W dowolnym momencie możecie zdecydować się na wprowadzenie do swojego domu inteligentnych urządzeń. Taka decyzja nie powoduje większych utrudnień w montażu.
Mit nr 5 - Smart home jest tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych
Dość często spotykamy się z błędnym przekonaniem, że ta technologia przeznaczona jest tylko dla mieszkańców domków jednorodzinnych. To kolejny mit. Rozwiązania smart home można zainstalować zarówno w szeregówce, bloku, starej kamienicy, nowoczesnym apartamencie, jak i malutkiej kawalerce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować je w siedzibie prowadzonej firmy.
Jak widzicie, wiele obaw związanych z inteligentnym domem jest nieuzasadnionych. W rzeczywistości głównym celem tych urządzeń jest sprawienie, aby Wasz dom stał się bezpieczny, wygodny i skrojony na miarę Waszych potrzeb.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.