Komunikaty PR

Najpopularniejsze mity o smart home

2020-12-19  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.05 MB )

Wokół technologii smart home zdążyło narosnąć sporo mitów. Wielu osobom wydaje się, że są to produkty bardzo skomplikowane w obsłudze w nieosiągalnych cenach. Czas więc rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat inteligentnych rozwiązań.

 

Mit nr 1 - Smart home jest drogi

 

Do inteligentnych urządzeń możemy zaliczyć między innymi różnego rodzaju czujniki wrażliwe na otwieranie okien, szuflad czy drzwi, a także inteligentne gniazdka, które pozwalają sterować elektronicznymi urządzeniami w całym domu. Wśród takich produktów znajdziemy również smart kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne.  Najczęstszym zarzutem kierowanym w stronę tych rozwiązań jest ich rzekomo wysoka cena. Nic bardziej mylnego. Obecnie nowinki technologiczne można dostać w bardzo przystępnych kwotach. Producenci oferują wiele rozwiązań — od tych podstawowych, z niższej półki cenowej, po zaawansowane opcje. Warto mieć też na uwadze, że pieniądze, które zainwestujemy na przykład w inteligentne gniazdka, zwrócą się choćby w postaci mniejszych rachunków za prąd.

 

Mit nr 2 - Inteligentne rozwiązania są skomplikowane w obsłudze

 

Inteligentne rozwiązania powstały po to, aby ułatwiać nam życie, a nie je utrudniać. To jedno z najważniejszych założeń inteligentnego domu. Producenci dołożyli więc wszelkich starań, aby były nie tylko proste w montażu, ale również intuicyjne w obsłudze. W przypadku marki Ezviz zyskujemy dostęp do wszystkich urządzeń z poziomu jednej, darmowej aplikacji. Dzięki temu możemy obsługiwać urządzenia również zdalnie, będąc daleko od domu.

 

Mit nr 3 - Smart rozwiązania zagracają przestrzeń

 

Jedną z obaw konsumentów jest myśl, że instalacja wiąże się poprowadzeniem dodatkowych kabli czy podłączeniem nowego gniazdka. Wbrew pozorom inteligentne urządzenia nie muszą wypełniać wszystkich zakamarków mieszkania. Ich zadaniem jest sprawienie, aby nasze życie było dużo łatwiejsze niż dotychczas. Producenci zadbali więc również o ten aspekt. Na rynku możemy dostać w pełni bezprzewodowe urządzenia, dzięki czemu mamy pełną swobodę wyboru miejsca montażu. Kamera C3A od marki Ezviz dzięki wydajnej baterii działa bez ładowania nawet 3 miesiące. Po podłączeniu do stacji bazowej W2D czas jej działania wydłuża się o kolejny kwartał. To oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Producenci zadbali również o to, by design wkomponował się w wystrój mieszkania.

 

Mit nr 4 - Systemu nie można zamontować w dowolnym momencie

 

To oczywiście fałsz! W dowolnym momencie możecie zdecydować się na wprowadzenie do swojego domu inteligentnych urządzeń. Taka decyzja nie powoduje większych utrudnień w montażu.

 

Mit nr 5 - Smart home jest tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych

 

Dość często spotykamy się z błędnym przekonaniem, że ta technologia przeznaczona jest tylko dla mieszkańców domków jednorodzinnych. To kolejny mit. Rozwiązania smart home można zainstalować zarówno w szeregówce, bloku, starej kamienicy, nowoczesnym apartamencie, jak i malutkiej kawalerce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować je w siedzibie prowadzonej firmy.

 

 

Jak widzicie, wiele obaw związanych z inteligentnym domem jest nieuzasadnionych. W rzeczywistości głównym celem tych urządzeń jest sprawienie, aby Wasz dom stał się bezpieczny, wygodny i skrojony na miarę Waszych potrzeb.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Bitget
2025-05-29 | 14:21

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Po rebrandingu i nowym planie działania raport Onchain Bitget Wallet pokazuje, że użytkownicy coraz częściej polegają na portfelach do handlu, zarabiania i płatności –
IT i technologie Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji
2025-02-07 | 15:40

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

W tym roku mija 30 lat odkąd Husqvarna, światowy lider w dziedzinie innowacyjnej pielęgnacji trawników, wprowadziła na rynek swoją pierwszą automatyczną kosiarkę. W związku
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.