Nieoczekiwane wsparcie dla szkoły ze Skarżyska-Kamiennej
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl
Z początkiem grudnia na portalu zrzutka.pl pojawiło się ogłoszenie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej, który zbiera środki na zakup interaktywnej podłogi dla swoich podopiecznych. Niedługo później na zbiórkę natrafił producent urządzenia – warszawska firma Funtronic, która zadeklarowała swą pomoc. Do zebrania jest 12 tys. złotych, ale jeżeli uda się zdobyć połowę tej kwoty, producent przekaże urządzenie już w połowie zrzutki.
Magiczny Dywan onEVO to najnowsza wersja interaktywnej podłogi, która jest stosowana przede wszystkim przez szkoły i przedszkola. Urządzenie, poza wspieraniem nauki, pełni również funkcje rehabilitacyjne. Wszystko za sprawą tego, że jest obsługiwane przy pomocy ruchów rąk i nóg, co pobudza do aktywności nie tylko umysłowej, ale także fizycznej. Interaktywna podłoga świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych, dlatego stała się marzeniem opiekunów zespołu edukacyjno-wychowawczego w Skarżysku–Kamiennej. Placówka posiada już jedno takie urządzenie, z którego korzystają najmłodsze dzieci w przedszkolu. Potrzeby są jednak znacznie większe, gdyż do Zespołu uczęszcza około 200 wychowanków o różnym stopniu niepełnosprawności.
– Żyjemy w świecie, w którym słowo coraz częściej wypierane jest przez obraz. W dobie współczesnej technologii Magiczny Dywan jest rozwiązaniem, dzięki któremu dzieci będą mogły zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie za pomocą wizualizacji. O tej niezastąpionej pomocy dydaktyczno- terapeutycznej dowiedzieliśmy się z serwisów internetowych. Środki na zakup interaktywnej podłogi postanowiliśmy zebrać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, dzięki któremu możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którzy wspierają podobne przedsięwzięcia. Na pomysł zorganizowania zbiórki wpadła jedna z naszych nauczycielek, Pani Ilona Wątła – mówi Marcin Kruk, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej.
Jak dodaje dyrektor, Magiczny Dywan będzie dla Zespołu nieocenioną pomocą podczas zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych czy rehabilitacyjnych także dla starszych dzieci. Pozytywnie wpłynie na rozwój motoryki dużej, koordynacji wzrokowej, ruchowej, a także na spostrzegawczość.
Na koncie ogłoszenie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej pojawiły się już pierwsze wpłaty, ale do sukcesu zrzutki jeszcze daleko. Dzięki wsparciu producenta jest on jednak znacznie bliższy, niż początkowo przewidywano. Firma obiecała, że przekaże szkole urządzenie już chwili uzbierania połowy wymaganej kwoty. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć akcję i sprawić prezent niepełnosprawnym dzieciom mogą dokonywać wpłat pod adresem: https://zrzutka.pl/whm3ta

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.