Nieporozumienia w związku? Poznaj 5 języków miłości, które rozwiążą ten problem
Agencja Face IT
Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/
Wszyscy chcą czuć się kochani. Wynika to z podstawowej potrzeby emocjonalnej każdego człowieka. Mierzymy innych własną miarą, więc to uczucie okazujemy w sposób taki, jaki sami chcielibyśmy otrzymywać. I tu pojawiają się schody. Brak zrozumienia czy poczucie nieodwzajemnionej miłości prowadzi do konfliktów między parą, która się kocha, ale nie potrafi tego okazać, by spełnić potrzeby partnera. Rozwiązanie tych nieporozumień jest proste. Wystarczy poznać 5 języków miłości, by dowiedzieć się, jak ją wyrażać oraz w jaki sposób powinna nam być okazywana.
– Język miłości jest to genialne narzędzie, które pozwoli nam stworzyć szczęśliwą relację. W związku partnerskim obie strony muszą czuć odwzajemnianą miłość, aby pozostać szczęśliwymi. Każdy z nas mówi dwoma głównymi oraz jednym dodatkowym językiem miłości. Twórca koncepcji, amerykański psychoterapeuta Gary Chapman chciał się dowiedzieć, dlaczego kobiety i mężczyźni uważają siebie za takie osoby w związku, które więcej się angażują niż ich partnerzy. Chapman udowodnił, że ludzie inaczej się komunikują i zazwyczaj chcą doznawać odwzajemnionego uczucia w taki sposób, w jaki sami je okazują. Bardzo rzadko kiedy współmałżonkowie tworzą wspólny język miłości. Dlatego tak często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji – mówi Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą".
Oto 5 języków miłości, które pomogą w prawidłowej komunikacji w związku
Słowa
Pierwszym językiem miłości są słowa. Partnerzy, u których dominuje ta część, pragną jak najczęściej słyszeć wypowiadane przyjemne i miłe słowa na swój temat, podczas prywatnych rozmów oraz w towarzystwie przyjaciół. Potrzebują czuć się wyróżniani i doceniani za wszelką cenę, co gwarantuje prawienie komplementów. Sprawia to, że na co dzień czują się kochani. Wszyscy doskonale wiemy, że wypowiadane słowa mają ogromną moc. Zazwyczaj, kiedy wypowiadamy je w pozytywnym wydźwięku, mogą przynieść nam wiele dobrego.
Dotyk
Kolejny język zarezerwowany jest dla osób, które uwielbiają czuć dotyk. Nie chodzi tylko i wyłącznie o zbliżenia intymne, ale w dużym stopniu o czułe gesty takie jak np. uścisk, trzymanie za rękę, relaksujący masaż. Partnerzy, którzy posiadają potrzebę dotykania przez najbliższą osobę, na pewno będą czuć się kochane i bezpieczne, jeśli w ten sposób zostanie im okazana wymagana czułość. Długie rozstania i krótkie rozłąki stają się bardzo bolesne i mogą doprowadzić do pogarszania się stosunków, a nawet rozstania. Dlatego powinniśmy podejmować szczere rozmowy na ten temat, aby nie doprowadzać do powstawania negatywnych emocji.
Czas
Wspólne chwile spędzone z partnerem są istotne dla osób, które posługują się językiem czasu. Nie powinniśmy zaliczać do niego wszystkich czynności wykonywanych w pośpiechu takich jak prace domowe. Znaczący jest tutaj pełny czas poświęcony ukochanej osobie. Tak naprawdę chodzi o jego wysoką jakość, widoczne starania oraz pełne skoncentrowanie. Doskonałym elementem może być przygotowanie romantycznej kolacji lub wspólny długi spacer. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od tego, jak wspólnie lubimy spędzać chwile. Przykra sytuacja okazuję się wtedy, kiedy partnerzy nie poświęcają czasu swoim drugim połówkom, ponieważ wolą spędzać czas np. w gronie znajomych.
Prezenty
Sprawienie drugiej osobie przyjemności poprzez obdarowanie jej drobiazgami należy do czwartego języka miłości. Nie chodzi jednak o kupowanie drogich prezentów, które mogą prowadzić do pokazania naszej materialistycznej postawy. Dla takich ludzi liczy się sam gest wręczenia podarunków nawet w formie symbolicznego przedmiotu. Zapewne będzie to bardzo przychylnie odebrane. Własnoręcznie przygotowane rzeczy na pewno będą o wiele bardziej wartościowe. To świadczy o tym, że partner włożył duży wysiłek, aby stworzyć wyjątkowy prezent.
Pomoc
Ostatnim językiem miłości jest pomoc, czyli tzw. drobne przysługi, które wyświadczamy ukochanym. Mogą być to najprostsze działania takie jak naprawa zepsutych rzeczy w naszym domu lub pomoc w codziennych czynnościach. Osoby, u których dominuje ten język, znacznie lepiej czują się wyręczane z takich czynności, które sprawiają im trudność lub z takich, których nie lubią wykonywać. Widoczne starania zostaną odczytane jak potwierdzenie, że dany partner jest dla nas kimś wyjątkowym.
Okazywanie uczuć i ich przyjmowanie świadomie po poznaniu języka miłości partnera i własnego pozwala utrzymać stałą, dojrzałą relację. Ważne są oczywiście również pozostałe kwestie. Długotrwały związek mają szansę zbudować ci, którzy mają wspólny, najlepiej długofalowy cel i pamiętają o wywiązywaniu się ze swoich obowiązków. Miłość to nie tylko motyle w brzuchu, ale wzajemne wsparcie, dbanie o siebie, zainteresowanie, towarzyszenie oraz szczere i czyste sprzyjanie sobie wzajemnie. To umiejętność tworzenia długotrwałej partnerskiej relacji, a tę umiejętność – jak każdą inną – można wyćwiczyć – podsumowuje Lea M. Pyć-Leszczuk.
Test, który będzie pierwszym krokiem do określenia dominujących języków miłości, dostępny jest na stronie www.swiadomabogini.pl.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.