Komunikaty PR

Niezwykłe kadry Jakubowskiej w gdańskim centrum ¬– wystawa fotografii

2021-07-01  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Fotografia przyrodnicza z roku na rok cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem – przykładem jest najnowsza wystawa prezentowana w przestrzeni Centrum Handlowego Osowa, którą można oglądać do 31 lipca br. Zdjęcia Anny Jakubowskiej uwypuklają piękno natury uchwycone z lotu ptaka. Prace artystki prezentują malowniczy teren doliny rzeki Nidy.

 

Pejzaże, które zachwycają

 

Do 31 lipca w CH Osowa prezentowana jest wystawa fotografii Anny Jakubowskiej nosząca tytuł „W UNIESIENIU”. Na ekspozycję składają się prace z przedstawieniami niezwykłych form barwnych pejzaży o szczególnej estetyce. Emocje autorki widać w obrazowaniu krajobrazu, który zapiera dech w piersiach, zachęcając do podziwiana każdej fotografii w najmniejszych detalach.

 

 ­– Wystawa jest kontynuacją moich zainteresowań krajobrazowych znanych z wystaw indywidualnych: POLA MALOWANE, POLA MALOWANE II, POLA MALOWANE III, oraz POLA MALOWANE - ZA MIEDZĄ realizowanych w latach 2011-2017. Tym razem postanowiłam zaprezentować swoje   prace związane   z fotografią pól i łąk wykonanych wyłącznie z motolotni – tłumaczy artystka. 

 

Magiczne Ponidzie

 

Dolina rzeki Nidy to jeden z najbogatszych pod względem przyrodniczym obszarów Europy. Ten zaciszny region położony jest w południowej części województwa świętokrzyskiego. Zdjęcia Jakubowskiej w pełni oddają magiczny klimat tego miejsca. Pola układają się jak fale na morzu, kolory ziemi i roślin uprawnych mienią się w promieniach słońca, tworząc trójwymiarowy obraz. Uroku dodaje krajobrazowi poranna mgła rozpływająca się niczym cienka pierzynka. 

 

Zdjęcia „malowane” promieniami porannego słońca, wpływają na wyobraźnię widza, prowadząc do odkrywania najpiękniejszej doliny rzeki Nidy. – Tytuł  W UNIESIENIU  odnosi się nie tylko do fotografii z lotu ptaka ale także do stanu mojego ducha kiedy odrywam się od ziemi. Wtedy lepiej ją widzę…– mówi Jakubowska.

 

O autorce

 

ANNA JAKUBOWSKA – fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w około 180 międzynarodowych oraz ogólnopolskich wystawach pokonkursowych, zdobyła około 90 nagród, medali i wyróżnień. Wystawiała też swoje prace na 35 wystawach zbiorowych przede wszystkim z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym, którego jest członkiem od 2010 r. 

W ciągu ostatnich 10 lat zrealizowała 14 wystaw indywidualnych prezentowanych na 37 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Sopocie,Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu, Bytowie i Jastrzębiu Zdroju.  

 

Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą. W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny CMENTARZE POMORZA, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

 

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem RDZA, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie. W roku 2016 po raz trzeci otrzymała stypendium twórcze Województwa Pomorskiego na realizację wystawy POLA MALOWANE-ZA MIEDZĄ., a w 2020 roku na przygotowanie 15 wystawy indywidualnej TAJEMNICZA OLIWA.

 

www.annajakubowska.com

 

Wstęp bezpłatny

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love Biuro prasowe
2025-01-24 | 06:00

Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love

Walentynki pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, bo dopiero w latach 90. XX wieku i początkowo budziły mieszane emocje. Dla jednych były symbolem komercjalizacji uczuć
Zakupy Konumpcja alkoholu
2025-01-23 | 07:00

Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach

Spożywanie alkoholu podczas studniówek to problem, z którym mierzymy się od lat i nie możemy się skutecznie uporać. W balach maturalnych biorą udział osoby,
Zakupy Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne na jush
2024-12-24 | 10:00

Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"

Nie tylko błyszcząca choinka czy zapach pierników tworzą magię świąt. Warto pamiętać również o drobnych detalach, takich jak jemioła, wigilijne sianko czy starannie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Adam Kszczot: Sportowcy, którzy nie wchodzą do finału podczas olimpiady, nie mają za co żyć. Nie dostają stypendium w kolejnym roku

Biegacz dostrzega potrzebę zmian w polskim sporcie, bo jego zdaniem zawodnicy często są zdani tylko na siebie. Podczas igrzysk dużo się od nich oczekuje, zapominając jednocześnie, że bez wsparcia ze strony związków i pomocy sponsorów nie mają zbyt komfortowych warunków do szlifowania swoich umiejętności, a dodatkowo muszą walczyć o każdy grosz. Adam Kszczot cieszy się więc z nowelizacji ustawy o sporcie. Nowe rozwiązania mają bowiem zagwarantować transparentność w ramach związków sportowych i wzmocnienie pozycji kobiet.

Finanse

Opieka środowiskowa to najpilniejsza potrzeba polskiej psychiatrii. Reforma zachodzi zbyt wolno

Co czwarta dorosła osoba mierzy się w czasie swojego życia z zaburzeniami psychicznymi. Częstość występowania problemu jest szczytowa u młodzieży wchodzącej w dorosłość oraz u osób w drugiej połowie siódmej dekady życia. Psychiatrzy apelują o wprowadzenie nowego modelu psychiatrii, opartego na opiece środowiskowej, i takie są też założenia Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2023–2030. Realizacja tych założeń nie następuje jednak tak szybko, jak oczekiwaliby klinicyści i ich pacjenci. Główną barierą są niewystarczające nakłady finansowe.

Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak: Chciałbym wrócić do piłki nożnej. Teraz jednak widzę siebie już nie na boisku, ale na szczeblach zarządzających

Były piłkarz podkreśla, że na bieżąco śledzi poczynania polskiej reprezentacji w piłce nożnej i wierzy, że przed biało-czerwonymi jeszcze wiele sukcesów. Choć Jakub Rzeźniczak nie planuje już powrotu na boisko, to jego ambicje wciąż są związane z piłką nożną. Rozważa różne możliwości, w tym pracę w zarządzie PZPN-u lub rolę eksperta sportowego w jakieś redakcji. Wierzy też, że jego doświadczenie i wiedza zdobyta w ciągu ponad dwóch dekad kariery będą cennym atutem w nowych rolach.