Nowa wystawa „Świat w obrazie” w Galerii ASP Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
W Galerii ASP Bronowice pojawiła się nowa ekspozycja. Do 22 października podziwiać tu można wystawę Izabeli Bieli „Świat w obrazie”. To niezwykła okazja, aby zobaczyć efekt wieloletniego projektu artystyczno-edukacyjnego artystki i pedagożki, która jest kluczową postacią związaną z działaniami warsztatowymi prowadzonymi przez Galerię i Kulturystykę ASP.
Pod koniec września w Galerii ASP, która mieści się na pierwszym piętrze Galerii Bronowice, pojawiła się nowa wystawa „Świat w obrazie”. Punktem wyjścia i inspiracją dla projektu, a także zrealizowanych w jego ramach prac artystycznych jest obraz amerykańskiego malarza Andrew Wyetha „Świat Christiny”.
Na wystawę składa się cykl obrazów Izabeli Bieli „Otwarcie”, 17 dyptyków fotograficznych zatytułowanych „Skorupy pamięci” oraz zainicjowana przez Bielę kolekcja 100 szkicowników stworzonych przez dydaktyków, studentów, doktorantów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i innych niezależnych artystów. Biela poprzez wystawę „Świat w obrazie” pokazuje 20 lat swojej twórczej drogi - z rodziną, ze sobą samą, z innymi, ze sztuką. W swoich pracach skupia się na istocie pamięci i wspomnień. Możemy odnaleźć w nich między innymi bilety lotnicze, mapy, fotografie, czy wiersze Emily Dickinson.
Finisaż wystawy odbędzie się 15 października o godzinie 17:00. Ekspozycję na co dzień można podziwiać od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w sobotę w godz. 9.00 – 21.00.
Miłośników sztuki, którzy będą chętni obejrzeć wystawę, przywita odnowiona i odświeżona przestrzeń galerii. W specjalnie zaadaptowanym dla krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych lokalu w Galerii Bronowice regularnie odbywają się wystawy prac studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni artystycznej. Jest to wspólny projekt - pomysł na „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do przestrzeni masowo odwiedzanej przez odbiorców – do centrum handlowego. Szczególnym elementem współpracy między Galerią Bronowice i krakowską ASP są cykliczne warsztaty i wystawy prac dzieci, dzięki którym organizatorzy starają się dbać o rozwój najmłodszych, zaszczepić w nich miłość do sztuki oraz poszanowanie wartości, które ona ze sobą niesie.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.