Komunikaty PR

Nowa, znakomita ekranizacja sztuki J.B. Priestleya „WIZYTA INSPEKTORA”

2020-11-20  |  16:00
Biuro prasowe

Akcja „Wizyty inspektora” toczy się w 1912 roku i opowiada historię zamożnej rodziny Birling, która świętuje zaręczyny Sheili z Geraldem Croftem. Ich małżeństwo połączy ze sobą dwa odnoszące sukcesy biznesowe rody. Uroczysty wieczór przerywa wizyta inspektora Goole'a, który prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa młodej dziewczyny, byłej pracownicy fabryki pana Birlinga. Przesłuchanie każdego członka rodziny ujawnia nie tylko, że ​​wszyscy mieli związek ze zmarłą dziewczyną, ale także mogli odegrać znaczącą rolę w jej śmierci.

„Wizyta inspektora” oparta jest na sztuce autorstwa angielskiego dramatopisarza J.B. Priestleya. Pierwszy raz wystawiona w 1945 roku, jest zaliczana do klasyków teatru angielskiego połowy XX wieku oraz uważana za jedno z najbardziej znanych dzieł tego autora. Nowa ekranizacja pozostaje wierna oryginałowi, ponieważ rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Scenariusz napisała Helen Edmundson, która w 2018 roku pracowała przy kinowej wersji „Marii Magdaleny” a w 2004 roku zaadaptowała powieść Andrei Levy „Mała wyspa”. Reżyserka Aisling Walsh jest najbardziej znana z pracy przy filmach „Maudie” i „Szkoła dla łobuzów” oraz wyreżyserowała odcinki takich seriali jak: „The Bill” i „Trial & Retribution”.

Inspektor Goole jest grany przez Davida Thewlisa, najbardziej znanego z roli profesora Lupina w serii o Harrym Potterze. Niezapomniane postaci stworzył także w filmach: „Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Makbet” (2015), „Teoria wszystkiego” i „Nadzy”, za którą zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 1993 roku. Mały ekran też nie jest mu obcy. Uznanie zdobył za drugoplanową rolę jako VM Varga w „Fargo” (2014). Sophie Rundle, która w ostatnich latach pojawiła się w takich serialach jak: „Peaky Blinders”, „Gentleman Jack” czy „Bodyguard”, gra uciśnioną Evę Smith. Widzowie Epic Drama pamiętają ją z seriali „Jamestown” i „W kręgu zbrodni”. Miranda Richardson wcieliła się w rolę Sybil Birling a znana jest m.in. z serii Harry Potter, gdzie zagrała Ritę Skeeter oraz z filmów: „Godziny”, „Made in Dagenham” i „Gra pozorów”. Była nominowana do Oscara za role w „Tom & Viv” i „Układy”. Ken Stott, grający Arthura Birlinga, jest znany z roli Balina z trylogii „Hobbit” oraz seriali: „The Vice” i „Zaginiony”.

„Wizyta inspektora” – premiera wyłącznie na kanale Epic Drama w najbliższą sobotę, 21 listopada, o godz. 21:30.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.