Komunikaty PR

Nowe fakty ze sprawy Słowika - spotkanie z Januszem Szostakiem

2020-03-11  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Magda Kaczyńska
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska

Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Do pobrania okładka ( 0.04 MB )

Pretekstem spotkania była wydana nakładem Wydawnictwa Harde w styczniu tego roku książka „Słowik. Skazany na bycie gangsterem” traktująca o jednym z największych mafiozów „Pruszkowa”, który w przeciwieństwie do innych przestępców unikał mediów. Wyjątek zrobił dla Janusza Szostaka. W ostatni poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces członków gangu pruszkowskiego, w tym również Słowika, dotyczący rozbojów, wymuszeń i wyłudzeń podatku VAT. Materiał dowodowy obejmuje ponad 300 tomów akt głównych i ponad 400 tomów załączników.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z nieznanymi faktami z gangsterskiej kariery mafioza i nowymi informacjami z przebiegu procesu. Mogli również zadawać pytania Januszowi Szostakowi na temat przebiegu dziennikarskiego śledztwa dotyczącego „Pruszkowa” i jego bossów, w tym również wielu niewyjaśnionych przestępstw popełnionych w Polsce, które zostały przedstawione w książce „Słowik. Skazany na bycie gangsterem”.

Janusz Szostak opowiadał także o mafijnych zbrodniach opisanych w innych książkach z serii ,,Śledztwa Szostaka”: ,,Byłam dziewczyną mafii”, ,,Bandyci i celebryci”, ,,Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”, „Komando Śmierci” czy „Gangsterskie egzekucje”.

Mówił również o głośnych zaginięciach, nad którymi pracował jako założyciel i prezes Fundacji ,,Na tropie", zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych oraz pomocą ofiarom przestępstw. Zrelacjonował m.in. sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek, opisaną w książce „Co się stało z Iwoną Wieczorek”, i odniósł się do najnowszych faktów.

Janusz Szostak oraz wydawca książek z serii ,,Śledztwa Szostaka”- Wydawnictwo Harde dziękuję czytelnikom i mediom za udział w spotkaniu „Gangsterski świat w książkach Janusza Szostaka”, które odbyło się 10 marca w salonie Empik w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Nazywam Małgosię Rozenek terminatorem. Ona jest niesamowicie ambitną i zdyscyplinowaną kobietą

Wokalista nie ukrywa, że z dużą przyjemnością stanął do rywalizacji z Małgorzatą Rozenek-Majdan w biathlonie. Szybko się jednak przekonał, że prezenterka nie będzie łatwym przeciwnikiem i trzeba nie lada wysiłku, by jej dorównać. A i sama konkurencja przysporzyła mu niemało problemów.

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.