Nowy rok i nowe spojrzenie na modę w Galerii KSA
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Jeszcze do 9 stycznia będzie można podziwiać pierwszą tegoroczną wystawę w Galerii KSA. Najnowsza ekspozycja stanowi połączenie elegancji i wyrafinowanego kunsztu krawieckiego ze świadomym podejściem do mody. Autorkami kolekcji są Karolina Sarniak i Weronika Ryś. Przypomnijmy, że Galeria KSA to przestrzeń w Galerii Bronowice, dedykowana przedstawicielom kreatywnych zawodów. Na miejscu można podziwiać ich twórczość, a także zakupić gotowe prace artystów lub zlecić im realizację indywidualnych projektów.
Nowy rok w Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych zainaugurowała wystawa kolekcji dwóch utalentowanych projektantek – tegorocznej absolwentki SAPU Karoliny Sarniak oraz słuchaczki Weroniki Ryś. Tym razem Galeria KSA, zlokalizowana w Galerii Bronowice, stała się miejscem, w którym elegancja spotyka się z ekologią, a tradycyjne rzemiosło splata się z nowoczesnym podejściem do mody. Karolina Sarniak prezentuje ubrania, które wielu mogłoby nazwać dziełami sztuki. Jej prace stworzone zostały ze szlachetnych materiałów i cechuje je elegancja oraz niezwykła dbałość o detale. Natomiast projekty Weroniki Ryś to w głównej mierze przykład przetwarzania oraz ponownego wykorzystania jeansu. Młoda projektantka udowadnia, że w świecie szybko zmieniających się trendów ubrania mogą być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również etyczne. Prace obu artystek zostały wyróżnione w ogólnopolskich konkursach.
Wystawa autorstwa Karoliny Sarniak i Weroniki Ryś będzie dostępna do 9 stycznia 2024 roku. Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15.00–19.00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1.
Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.