Okap na miarę 2021 roku
Intrygująca perspektywa przyszłości
Kuchnie już dawno przestały być jedynie powierzchnią służącą przygotowywaniu posiłków. One tętnią życiem każdego dnia. To w nich toczą się najbardziej poruszające historie, to tam się relaksujemy i dajemy ponieść kulinarnym fantazjom. Dlatego tak niebywale ważne jest, aby dostosować kuchnię pod nasze indywidualne potrzeby. Kiedy, jak nie teraz właśnie, jest na to najlepszy czas?
Wszystko pędzi do przodu i nieustannie się rozwija. Podobnie jest z wyposażeniem kuchni. Okapy sały się kuchennym must have. Obecnie, na rynku dostępne są ich różne modele i każdy znajdzie taki, który spełni jego oczekiwania. Nie trzeba już dłużej wybierać między funkcjonalnością, stylem i kosztem. Wszystko to znajdziemy obecnie w jednym okapie.
A jakich trendów możemy spodziewać się w 2021 roku? W przyszłym roku będziemy stawiać przede wszystkim na swoje indywidualne preferencje, niebanalny styl oraz nowinki technologiczne.
Połączenie oryginalnego stylu z innowacyjną funkcjonalnością
Okap na miarę 2021 roku musi łączyć w sobie innowacyjne rozwiązania i współczesny styl. Przy wyborze okapu należy wziąć pod uwagę konstrukcję kuchni oraz styl mebli, które już się w niej znajdują. Musi on pasować do całej reszty, aby wszystko stanowiło kompozycyjną jedność. W 2021 roku powinniśmy postawić na okap, który będzie stanowił istne serce całej kuchni, a może i domu. Musi pasować do wnętrza i być niezawodny, aby już na wejściu wzbudzał zaufanie i pewność, co do jego jakości i wydajności. I to bez względu na to, czy w Twojej kuchni preferujesz klasyczne formy, czy może postawisz na prosty, ale imponujący minimalizm, z pewnością znajdziesz okap, który wpisze się w aranżację. Ważne, aby jego kształt oraz dostępne w nim funkcje były odzwierciedleniem Twojego wnętrza. A może chcesz się wyróżnić? Wtedy postaw na niebanalny kształt, jakie posiadają okapy kominowe czy wyspowe.
Rozwiązania technologiczne na miarę XXI wieku
Nowinki technologiczne zawładnęły wszystkimi sferami naszego życia, w tym także wyposażeniem wnętrz. Dlatego też wybierając okap warto postawić przede wszystkim na najnowsze technologie. Szereg funkcjonalności i ułatwień - nie tylko usprawni i umili kuchenne prace, ale także pozwoli zabłysną wśród gości! Okap na miarę 2021 roku musi posiadać zaplecze technologiczne, które realnie wpłynie na jakość i wygodę korzystania z niego.
Warto pamiętać, że kuchnia to idealne pomieszczenie do spędzania czasu zarówno z domownikami, jak i z gośćmi. Ważne jest więc, aby zadbać nie tylko o funkcjonalność spełniającą współczesne normy, ale również wygodę i przytulność. Cichy, ale wydajny okap sprawdzi się w takiej przestrzeni idealnie, ponieważ nie będzie zbytnio przytłaczający, pracując w ciszy.
„Technologia w służbie człowiekowi- tak można określić nowoczesne okapy. We współczesnych okapach istotne są nie tylko: timer, podświetlany monitor, sterowanie gestem czy automatyczna obsługa pilotem. To również sposób i jakość wykonania, dobór materiałów, ich niezawodność oraz użytkowość. Gama okapów dostępnych w różnych formach, rozmiarach i kształtach rozrasta się z roku na rok. Wszystko z myślą o zaspokojeniu potrzeb każdej osoby wybierającej okap do swojej kuchni” – podkreśla Michał Kołakowski - przedstawiciel handlowy AKPO.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.