Opera Wrocławska zawita do domów
Wrocławski teatr operowy rozwija platformę VOD i już w styczniu zaprosi widzów na kolejne spektakle online. Wśród tytułów pojawią się Opowieści Hoffmanna oraz balet Giselle. Dotychczasowe realizacje wydarzeń online spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów. Ostatni spektakl sylwestrowo-noworoczny zgromadził niemal 12 tysięczną publiczność.
Opera zapowiada kontynuację realizacji transmisji online. 16 stycznia o godz. 19:00 widzów czeka spotkanie z Opowieściami Hoffmanna. W główną rolę wcieli się wybitny tenor Charles Castronovo, który dał się już poznać wrocławskiej publiczności podczas Gali Inauguracyjnej. Po ponad roku nieobecności, 23 stycznia o godz. 19:00 na scenę powróci balet Giselle – romantyczna opowieść oparta na legendzie spisanej przez Heinricha Heinego.
Oba spektakle będzie można zobaczyć w dniach transmisji poprzez zakładkę VOD na stronie Opery Wrocławskiej – gdzie można wykupić dostęp do nagrań. Chętni będą też mieli szansę wrócić za pośrednictwem platformy do wcześniejszych wydarzeń. Nagrania spektaklu sylwestrowo-noworocznego oraz Strasznego Dworu zostały już udostępnione w serwisie VOD i można je obejrzeć bez wychodzenia z domu.
- Niemal 12 tysięcy widzów weszło w Nowy Rok z Operą Wrocławską, oglądając nasz spektakl online. To pokazuje, jak bardzo publiczność nas potrzebuje. Chcemy udostępniać melomanom sztukę na najwyższym poziomie, dlatego konsekwentnie realizujemy swoją strategię i zapraszamy ich na kolejne wyjątkowe wydarzenia już w styczniu – powiedziała Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.
Przygotowując się do terminu zakończenia obowiązywania ograniczeń w działalności instytucji kultury, Opera Wrocławska na koniec stycznia zaplanowała Skrzypka na dachu. Decyzja o wystawieniu spektaklu zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Jednak niezależnie od tego w przypadku musicalu, jedynego granego na deskach Opery, transmisja online nie będzie możliwa.
- „Skrzypek na dachu” to taki typ spektaklu, który musi być grany tylko przy udziale publiczności, nie może być wyłącznie udostępniony online. Wierzymy, że będziemy mieli szansę zagrać ten wspaniały musical - dodała Halina Ołdakowska.

W Dzień Dziecka wyruszcie razem do krainy Calineczki

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.