Patryk Mikiciuk,Cyber Marian i plenerowa scena muzyki trance - AIR MOTO SHOW
Pilskie lotnisko przygotowuje się na kolejną niezwykłą majówkę! AIR MOTO SHOW 2024, największe w Wielkopolsce wydarzenie motorsportowe i lotnicze, zaprasza wszystkich pasjonatów na niezapomnianą imprezę pełną wysokooktanowych emocji. Podczas wydarzenia, oprócz szybkich aut, militarnych pojazdów i wyjątkowych samolotów, będą z nami znane gwiazdy, m.in. Patryk Mikiciuk czy Cyber Marian.
To kolejna odsłona wydarzenia, które w 2019 r. zapoczątkowało zintegrowanie pasji lotnictwa z szybkością aut i motocykli w jednym miejscu. Patryk Mikiciuk, znany dziennikarz TVN Turbo, poprowadzi te niezwykłe wydarzenie.
- Mam nadzieję, że widzimy się już 4 maja na pilskim lotnisku. Takie wydarzenie to moc motoryzacyjnych emocji. Po pierwsze: będą tam historyczne wyścigi równoległe organizowane przez Fast Vag i Polski Związek Motorowy, po drugie – połączenie samochodów z lotnictwem to przepiękny mix, który od zawsze przyciąga wzrok i uwagę widzów. Będą loty widokowe, skoki spadochronowe, a także strefa wystaw i zlot – aut klasycznych, sportowych i militarnych. To będzie wyjątkowy piknik dla każdego, także dla rodzin. A na koniec – największy w Pile koncert muzyki elektronicznej – zachęca sam Mikiciuk.
Michał Żmuda, dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej i główny organizator wydarzenia, podkreśla, że po 5 latach od pierwszej edycji, postanowiono wrócić z jeszcze większą dawką emocji. Tegoroczna edycja obfitować będzie w widowiska lotnicze, mistrzostwa w wyścigach, akrobacje, pokazy skoków spadochronowych i wiele innych atrakcji. Będziemy też celebrować 35-lecie Polskiego Związku Spadochroniarzy Polskich.
Oprócz gwiazd motoryzacyjnych, znanych influnecerów, rozpoznawalnych klubów motorsportowych i lotników, podczas AIR MOTO SHOW 2024 goście spotkają też legendarne postacie muzyki elektronicznej. Od 18:00 warto odwiedzić plenerową scenę muzyczną. DJ Diabllo aka Corby, DJ Wajs, DJ Peran van Dijk czy DJ Irvin i Albi – to tylko wybrane gwiazdy, którzy pojawią się na wieczornej scenie muzyki trance. Strefa ta rozpocznę brzmienia od 18:00, nastrajając gości do późnych godzin nocnych. Około godziny 21:00 na scenie pojawi się nieszablonowa postać polskiego Internetu – Cyber Marian. Znany z utworów „Wąs, Wąs, Wąs”, „Das Maluch” czy z licznych duetów m.in. z Czwartą Falą oraz Sławomirem, pełen dystansu do siebie rozbawi gości poczuciem humoru. W międzyczasie, scena rozbłyśnie milionem świateł, bowiem przygotowano nocny pokaz pirotechniczny, spotykany zazwyczaj na największych festiwalach muzycznych.
AIR MOTO SHOW 2024 to niepowtarzalna okazja do połączenia pasji lotniczych i motoryzacyjnych w jednym miejscu. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo tutaj: https://fb.me/e/2354OZY26
Bilety w cenie 40 zł do nabycia zarówno online, jak i na miejscu imprezy. Organizatorzy zachęcają jednak do kupowania wejściówek na stronie www.airmotoshowpila.pl, by uniknąć kolejek na bramach wejścia wydarzenia.
Miejsce wydarzenia:
Płyta lotniska Aeroklubu Ziemi Pilskiej, wjazd od ulicy Kołobrzeskiej.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.