Komunikaty PR

Pielęgnacja skóry twarzy zimą – jakie zabiegi specjalistyczne wykonać?

2021-11-30  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Zawadzka
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl| |katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl
796 996 240
www.goodonepr.pl/

Potrzeby cery zmieniają się nie tylko z wiekiem, ale również z porami roku. Zimą pielęgnacja powinna opierać się na regeneracji naskórka oraz jego ochronie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. To również doskonały czas na korzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które wzmacniają skórę, dogłębnie ją odżywiają i zmniejszają widoczność oznak starzenia. Na jakie kuracje zwrócić uwagę?

Zimowa aura to prawdziwe wyzwanie dla cery – staje się ona przesuszona i szorstka, a zmiany temperatur wpływają niekorzystnie na naczynka. Dodatkowo jej odwodnienie prowadzi do osłabienia bariery hydrolipidowej, czyli warstwy naskórka chroniącej przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, przez co skóra jest bardziej narażona na uszkodzenia. Odpowiednia i regularna pielęgnacja to klucz w zapobieganiu tym negatywnym skutkom, ale w ich przeciwdziałaniu, a przede wszystkim niwelowaniu niezastąpione okazują się zabiegi kosmetologiczne. Specjalista podpowiada, które z nich warto wykonać zimą.

Peelingi chemiczne – kompleksowa poprawa kondycji skóry

Mniejsza ekspozycja na promienie słoneczne zimą sprzyja zabiegom regenerującym głębsze partie skóry, takim jak peelingi chemiczne. Są one w pełni bezpieczne, a dzięki szerokiemu zastosowaniu mogą pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów z cerą. Peelingi usuwają martwe komórki naskórka, przez co skutecznie redukują niedoskonałości takie jak m.in. przebarwienia czy trądzik. Dodatkowo dzięki wywoływaniu kontrolowanego stanu zapalnego wpływają też na przyśpieszenie wytwarzania kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za nawilżenie i sprężystość cery. W przypadku peelingów chemicznych należy uzbroić się w cierpliwość i zaplanować całą serię zabiegów. Choć efekty wizualne są widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie, do stymulacji skóry właściwej konieczna jest pełna kuracja.

­Do eksfoliacji chemicznej często stosuje się preparaty oparte o kwas trójchlorooctowy TCA, kwas mlekowy i migdałowy. Kwas mlekowy skutecznie oczyszcza pory skóry, przywracając jej odpowiednie pH, dlatego sprawdzi się do cery z niedoskonałościami. TCA stymuluje procesy naprawcze i pobudza fibroblasty do pracy, przez co zmniejsza widoczność powierzchownych zmarszczek. Natomiast kwas migdałowy doskonale radzi sobie w przypadku skór wrażliwych i przesuszonych. Produkty wykorzystywane w zabiegach zawierają też inne substancje ­– na przykład nawilżającą allantoinę lub aminokwasy, które są budulcem włókien białkowych. Peeling to nieskomplikowany zabieg – polega na wmasowaniu kosmetyku w skórę przez specjalistę, który na początku przeprowadza wnikliwy wywiad z pacjentem dobierając produkt do potrzeb jego cery. Jeśli wymaga ona silnej rewitalizacji, można zastosować też mezoterapię mikroigłową w celu wzmocnienia efektów ­– wyjaśnia dr Julia Shershnova, lekarz medycyny estetycznej i ekspert marki Venome, tworzącej preparaty z zakresu medycyny estetycznej.

Kuracje z retinolem – regeneracja i odmładzanie

Okres zimowy to również idealny moment na rozpoczęcie przygody z retinolem. Składnik ten powoduje silne złuszczanie skóry, dlatego nie powinno się go stosować w miesiącach letnich ze względu na możliwość wystąpienia późniejszych przebarwień. Podstawowa forma witaminy A w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością, co nie powinno dziwić – doskonale radzi sobie z oznakami starzenia, poprawia gęstość skóry oraz wzmacnia ją i regeneruje. W drogerii bez problemu znajdziesz serum czy krem zawierający tę substancję, pamiętaj jednak, że jest ona nie tylko bardzo skuteczna, ale ma również intensywne działanie. Kluczem do uzyskania satysfakcjonujących efektów jest dobór odpowiedniego stężenia retinolu oraz wyrobienie odpowiedniej tolerancji skóry. Dlatego warto wybrać się do specjalisty, który dobierze odpowiednią ilość zabiegów i moc preparatu. W gabinetach kosmetologicznych najczęściej wykorzystuje się specjalne maseczki z retinolem, które oprócz niego mogą zawierać też m.in. działającą antyoksydacyjnie witaminę C czy odżywcze roślinne ekstrakty. Taka kuracja przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych, przez co skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Terapia retinolem ujędrnia cerę i przywraca jej blask, dodatkowo niweluje zmarszczki oraz intensywnie odbudowuje naskórek.

Mezoterapia – odbudowa i wzmocnienie cery

Dogłębne odżywienie cery po intensywnym okresie lata i jesieni zapewnia również mezoterapia, czyli zabieg polegający na wprowadzeniu w głębsze partie skóry aktywnych składników. W zależności od ich doboru i intensywności działania, możemy mówić o wykorzystaniu do kuracji koktajli witaminowych lub stymulatorów tkankowych. Mezoterapię wykonuje się przez cały rok, ale zimą warto postawić na terapię na bazie stymulatorów, która zapewni silną regenerację i odbudowę skóry.

– W stymulatorach tkankowych wykorzystuje się połączenie składników aktywnych, do których zaliczają się m.in. aminokwasy, kompleksy peptydowe, nieusieciowany kwas hialuronowy, czy kolagen. Składniki te skutecznie pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien białkowych, odpowiadających za jędrność i odpowiednią strukturę skóry. Wpływają też na zwiększenie gęstości i mają właściwości „rozprostowywania” bruzd i zmarszczek, dzięki delikatnemu hamowaniu skurczu mięśni, powstałego na skutek nadmiernej mimiki. W preparatach tego typu istotne są także substancje takie jak kwas bursztynowy czy ekstrakty roślinne o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym. Po zabiegu mezoterapii wykorzystującej stymulatory twarz nabiera jędrności i blasku, zmarszczki mimiczne zostają wygładzone, a owal twarzy zdecydowanie napięty tłumaczy dr Julia Shershnova, ekspert marki Venome.

Jeśli jeszcze nie wybrałaś się do gabinetu kosmetologicznego w tym sezonie, teraz jest na to najlepszy moment. Wykorzystaj tę chłodną porę roku, aby skupić się na zabiegach ze składnikami aktywnych o kompleksowym działaniu. Dzięki nim poprawisz kondycję i wygląd swojej skóry i zachwycisz wszystkich piękną cerą na wiosnę!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą Biuro prasowe
2024-09-30 | 09:22

Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą

Próchnica to choroba, która dotyka wiele osób w różnym wieku. Początkowo nieodczuwalna, z czasem powoduje ból, prowadzi do powstania ubytków w zębach i
Uroda III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.
2024-09-25 | 12:30

III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.

Forum, które połączyło innowacje i praktykę Tegoroczne Forum, pod hasłem „Pacjent w sercu Ziko”, było wyjątkowym wydarzeniem, które w pełni
Uroda Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu
2024-09-25 | 08:49

Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu

Po upalnym lecie, nadeszła pora na zmianę. Dotyczy ona nie tylko tego, co dzieje się za oknem, rutyna pielęgnacji fal, loków i sprężynek będzie również wymagać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Qczaj: Alkohol niszczył moją rodzinę i moje dzieciństwo. Produkty z jego zawartością nie mogą być na wyciągnięcie ręki dla dzieci

Trener nie kryje oburzenia sprzedawaniem alkoholu w opakowaniach, które do złudzenia przypominają tubki z musem owocowym dla dzieci. Chodzi bowiem o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Qczaj ze swojego doświadczenia wie, jak szybko można wpaść w uzależnienie, dlatego jest przeciwny promowaniu i reklamowaniu alkoholu. Sam od ponad dwóch lat z całych sił walczy o wytrwanie w trzeźwości. Z ostatnich informacji wynika, że w obliczu narastającej krytyki producent alkotubek, zdecydował się wycofać je ze sklepów i wstrzymać ich produkcję.

Żywienie

David Gaboriaud: Żabie udka i ślimaki są dla turystów. Francuzi nie jedzą ich codziennie, sam jadłem je trzy razy w życiu

Według Davida Gaboriauda przy ocenie kuchni francuskiej Polacy często kierują się stereotypami i wśród najbardziej popularnych wymieniają żabie udka i ślimaki. Jego zdaniem nic bardziej mylnego, ponieważ ten kraj ma niezwykle bogatą i tętniącą życiem kulturę kulinarną. Smakosze mają do wyboru wiele smacznych i często bardzo łatwych do przygotowania dań. Ale żeby poznać te smaki, trzeba pojechać do różnych regionów, nie tylko bazować na paryskich restauracjach.

Problemy społeczne

Seniorzy oczekują od miast oferty dla siebie. To mogłoby przeciwdziałać ich izolacji społecznej

70 proc. mieszkańców miast wskazuje, że samotność to jedna z głównych przyczyn złego stanu psychicznego – wynika z badania Kantar Polska przeprowadzonego dla Grupy LUX MED. Z takim stwierdzeniem zgodziło się ponad 80 proc. osób w najstarszej grupie wiekowej, co może oznaczać, że to one najczęściej zmagają się z takim problemem. Eksperci widzą tutaj dużą rolę dla miast – oferta różnych inicjatyw czy darmowa pomoc psychologiczna dla seniorów mogłyby pomóc w poprawie ich dobrostanu psychicznego.