Komunikaty PR

„Piwnica”, w której przeszłość dominuje teraźniejszość czyli nowa powieść Magdal

2022-11-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Magdalena Zimniak powraca z wciągającą tajemnicą. Tym razem czytelnicy zejdą do „Piwnicy” i poznają prawdę sprzed lat, która sprawiła, że budynek nawiedza duch. Czy śledztwo Anety i Rafała potwierdzi ich podejrzenia? Jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na współczesnych bohaterów? Pisarka, po raz kolejny, w sposób mistrzowski tworzy powieść psychologiczną namalowaną na tle wydarzeń historycznych, a także wplątuje w nią ważne i przełomowe, a czasem kontrowersyjne wydarzenia z teraźniejszości.

Autorka powieści „Białe róże dla Matyldy”, „Żywa i martwa” czy „Protest”, w której pisarka buduje fabułę wokół orzeczenia trybunału w sprawie aborcji z 2020 roku wraca z nową porcją zbrodni i nierozwiązanych spraw z przeszłości. Tym razem w opowieści czytelnicy będą mogli znaleźć nawiązanie do nadal trwającej wojny w Ukrainie.

Aneta i Rafał, dwójka młodych ochroniarzy starego budynku spółdzielni mieszkaniowej, podczas jednej ze swoich zmian stają się świadkami serii paranormalnych zdarzeń. Z każdą kolejną zmianą mierzą się z coraz bardziej przerażającymi sytuacjami. Postanawiają podjąć się śledztwa w celu rozwiązania zagadki ducha nawiedzającego budynek. Zagłębianie się w przeszłość, by zrozumieć teraźniejszość coraz bardziej zbliża dwójkę młodych ludzi do siebie.

Poszukiwania doprowadzają ich do historii sióstr, które w latach 40. XX wieku zmuszone były do ucieczki z Warszawy i porzucenia swoich bliskich w stolicy w trudnych realiach kończącej się wojny. Aneta i Rafał odkrywają prawdę o zaginięciu jednej z kobiet i podejrzewają, że jej ciało zostało zamurowane w piwnicy budynku spółdzielni mieszkaniowej na ulicy 3 Maja. Mają tylko jedno wyjście – dotrzeć do całej prawdy na temat tragedii sprzed 40 lat.  

Zagadka z przeszłości przeplata się z problemami współczesnych bohaterów, rodzinne tajemnice mieszają z wielką historią. Miłość z dawnych lat nadaje nowego znaczenia uczuciom przeżywanym w teraźniejszości. Magdalena Zimniak w mistrzowski sposób łączy czasy akcji, nadając im nawzajem nowego znaczenia. W książce umieszcza wciągające intrygi, elementy paranormalne, historię realiów powojennych oraz wątki romansowe w taki sposób, by każdy czytelnik znalazł coś dla siebie. 

Autorce udaje się spoić mroczność thrillera, emocjonalność powieści psychologicznej i zagadkowość kryminału, zapewniając czytelnikowi dreszczyk emocji – tajemnica, elementy kryminału i horroru sprawiają, że książki nie sposób odłożyć, dopóki nie pozna się zakończenia.

Sprawdź, jaka tajemnica kryje się w ciemności…

 

Więcej na temat książki znajdziesz tutaj ->

https://www.skarpawarszawska.pl/shop/kryminal/piwnica.html

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Jak groźny prokurator został twórcą kryminałów? Biuro prasowe
2024-07-24 | 01:00

Jak groźny prokurator został twórcą kryminałów?

Cyryl i Sylwia Sone to wyjątkowa para, nietypowy duet. On – autor bestsellerowych kryminałów  i prokurator. Ona – influencerka, stylistka oraz popularna
Książka Złap lekturę na urlop, czyli Wielki Antykwariat po raz kolejny w Blue City
2024-06-21 | 11:21

Złap lekturę na urlop, czyli Wielki Antykwariat po raz kolejny w Blue City

Choć wydawać by się mogło, że sztuka czytania, wciąż znajdą się tacy, którzy cenią wieczór czy urlop z książką. Jednak oprócz miłośników nowości i
Książka Odkryj praktyczną moc feng shui – poradnik, jakiego jeszcze nie było
2024-06-10 | 01:00

Odkryj praktyczną moc feng shui – poradnik, jakiego jeszcze nie było

„Praktyczne wskazówki feng shui” to kompleksowy przewodnik, w którym światowej sławy ekspert feng shui Jin Peh wyjaśnia zasady stosowania tych praktyk w życiu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.