Podaruj prezent dzieciom spędzającym święta w szpitalu
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Ruszyła właśnie kolejna edycja akcji "Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei". W Klinice każdego roku leczy się blisko 2000 pacjentów chorych na raka i nie każdy z nich ma szansę spędzić Boże Narodzenie z najbliższymi. Ale każdy z nas może zostać pomocnikiem świętego Mikołaja i sprawić tym dzieciakom ogromną radość i osłodzić pobyt w szpitalu w tym trudnym czasie.
Wystarczy naprawdę niewiele:
• Kup książkę, klocki, grę lub inną zabawkę
• Przynieś lub przyślij prezent na adres Fundacji: ul. Ślężna 114s/1, 53-111 Wrocław
• Nasi Wolontariusze przygotują paczki dostosowane do wieku podopiecznych i w czasie świąt rozdadzą je naszym podopiecznym.
• Możesz też zrobić sobie zdjęcie z prezentem (lub poprosić o zdjęcie w Fundacji) i zamieścić je na Instagramie z hashtagiem #podarujprezentnaswieta, a my pochwalimy się nim na naszej stronie internetowej! Dzięki temu dzieci zobaczą ile osób o nich myśli i pamięta!
W Przylądku Nadziei leczą się dzieci w każdym wieku. Również te starsze. Pamiętajmy i o nich! Dla naszych nastolatków będziemy wdzięczni za drobny sprzęt sportowy, zestawy kosmetyków dla młodzieży, chustki, czapki, bandany, skarpetki, koszulki, bransoletki i inną biżuterię, młodzieżowe książki, gry na PC czy zestawy kreatywne.
Wszystkie informacje na temat akcji znajdziecie na stronie internetowej:
www.podarujprezent.naratunek.org
Na stronie znajduje się również przydatny poradnik dla pomocników Świętego Mikołaja. To katalog zabawek, gier i książek przygotowany przez psychologów dziecięcych z kliniki Przylądek Nadziei. To sugestie prezentów, które nie tylko wywołają uśmiech na dziecięcych buziach, ale mają też wartość terapeutyczną. Pomogą w powrocie do zdrowia i w rozwoju. Świetnie spiszą się też jako podarki dla naszych bliskich!
Film o akcji:
https://youtu.be/-Igrx78AKaA
W ubiegłym roku w ręce małych pacjentów trafiło ponad 1000 fantastycznych prezentów z całej Polski i nie tylko! Dzięki nim dzieci spędziły z naszymi wolontariuszami mnóstwo godzin pełnych uśmiechu i doskonałej zabawy! A w miejscu jakim jest szpital onkologiczny taka radość ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w czasie pandemii. Wywołajmy ją ponownie podczas tegorocznych świąt!

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.