Podsumowanie akcji "Otwarci na emocje"
Na początku października, Aleja Bielany wraz z partnerami: Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka, podsumowują akcję społeczną „OTWARCI NA EMOCJE”. W jej ramach, prawie 90 dzieci i rodziców z Wrocławia i okolic wzięło udział w warsztatach terapeutycznych oraz spotkaniach poświęconych wychowywaniu dzieci bez przemocy. Na tym jednak nie koniec. Aleja Bielany oraz organizacje pomocowe we współpracy z wrocławską autorką Magdaleną Zarębską, stworzyły edukacyjne bajki o emocjach. Historię o Radości i Smutku oraz Złości i Spokoju, będzie można także obejrzeć, ponieważ w rolę narratorów wcielili się muzyk L.U.C. oraz dziennikarz Paweł Gołębski.
Z myślą o dzieciach znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, Aleja Bielany we współpracy z Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka zorganizowały cykl warsztatów „OTWARCI NA EMOCJE”. Jest to projekt wspierający dzieci z Wrocławia w radzeniu sobie z wyzwaniami natury psychicznej, emocjonalnej oraz społecznej, z jakimi mogli się mierzyć w związku z konsekwencjami prawie półrocznej izolacji. Z ponad 150 godzin warsztatów z socjoterapii, sensoplastyki czy arteterapii oraz rodzicielskich warsztatów poświęconych wychowaniu bez przemocy skorzystało łącznie blisko 90 dzieci i rodziców.
Program „OTWARCI NA EMOCJE” nie kończy się jednak na wakacyjnych warsztatach. Każde dziecko czasami ma problemy z wyrażeniem lub zidentyfikowaniem swoich uczuć. Dlatego Aleja Bielany we współpracy z wrocławską pisarką Magdaleną Zarębską, ilustratorką Katarzyną Domżalską oraz psychologami akcji „Otwarci na emocje”, stworzyła dwie bajki. „Bajka o Radości i Smutku” oraz „Bajka o Złości i Spokoju” opowiadają o skrajnych emocjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Wartość edukacyjna została wpleciona w fabuły bajek, aby w ciekawy oraz łatwy sposób trafić do najmłodszych odbiorców.
Bajki są dostępne dla każdego w formie ilustrowanego e-booka na stronie internetowej Alei Bielany www.alejabielany.pl. Tam też można znaleźć nagrania video z historiami w narracji muzyka L.U.C.a oraz dziennikarza Pawła Gołębskiego.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.