Polscy pirotechnicy wygrali na międzynarodowym festiwalu
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl
W drugiej połowie września na Litwie po raz dwunasty odbył się międzynarodowy festiwal pirotechniczny VILNIUS FEJERIJA. Wzięły w nim udział trzy drużyny, w tym jedna z Polski. Pokaz Polaków okazał się najlepszym spośród wszystkich, nie tylko według jury, ale także widowni – drużyna zdobyła zarówno pierwsze miejsce, jak i Nagrodę Publiczności.
Polska drużyna rywalizowała z ekipami z Estonii i Łotwy. W festiwalu co roku biorą udział 3 drużyny z różnych państw. Każda z nich ma za zadanie przygotowanie pokazu złożonego z trzech elementów – programu dowolnego, programu powiązanego z reprezentowanym krajem oraz programu obowiązkowego, odbywającego się co roku do innej muzyki. W tej edycji były to fragmenty najważniejszych utworów Ludwiga van Beethovena. Festiwal uświetniają także występy litewskich gwiazd muzyki. Zamyka go pokaz organizatorów – widowisko łączące elementy pirotechniki, świateł, laserów i muzyki.
– Zwycięstwo polskiej drużyny to radość dla całej naszej branży. Wygrana podczas prestiżowego, międzynarodowego festiwalu pokazuje, że polscy pirotechnicy są doceniani nie tylko w kraju, ale też za granicą. Impreza była zorganizowana na wysokim poziomie, a o jej powodzeniu najlepiej świadczy fakt, że wydarzenie odbywało się już po raz dwunasty. Pokazy pirotechniczne od lat cieszą się popularnością, niestety ze względu na pandemię, w tym roku było ich mniej niż zazwyczaj. Goście wileńskiego festiwalu mieli szczęście zobaczyć fajerwerki na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że podobne widowiska będziemy mogli niedługo oglądać również na polskim niebie – komentuje Magdalena Rytel-Kuc z Fundacji Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej.
Zwycięstwo na Litwie to niejedyny sukces Polaków w dziedzinie pokazów pirotechnicznych. W ostatnich latach polskie drużyny zwyciężały m.in. podczas takich konkursów jak: Pyronale 2019 w Berlinie, Potsdamer Feuerwerkersinfonie 2019 w Poczdamie czy Międzynarodowy Konkurs Sztucznych Ogni 2017 w Hannoverze.
Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej powstała w 2019 r. w celu edukowania na temat odpowiedzialnego użytkowania materiałów pirotechnicznych oraz kształtowania dobrego wizerunku branży. Jej założycielami są trzy doświadczone i aktywnie działające na rynku podmioty – Jorge Fireworks, Triplex oraz Super Power. Głównymi celami działania Fundacji są: rozwijanie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego posługiwania się materiałami pirotechnicznymi, upowszechnianie rzetelnej wiedzy na temat wpływu materiałów pirotechnicznych na środowisko, popularyzowanie wiedzy związanej z historią fajerwerków oraz tradycją pokazów sztucznych ogni. Organizacja zajmuje się również doradztwem, szkoleniem kadr, analizą przepisów prawa dotyczących środków pirotechnicznych, reprezentowaniem i ochroną praw podmiotów zainteresowanych działalnością Fundacji.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.