Komunikaty PR

Premiery na początek 2020. Najbardziej oczekiwane audiobooki

2020-03-04  |  15:55
Biuro prasowe

Nowy Harlan Coben, kolejna pozycja zdobywczyni Paszportu Polityki czy głośne „Prostytutki” – to tylko kilka nowości na rynku wydawniczym audiobooków. Który z tytułów warto czytać w czasie ferii? Poniżej przedstawiamy zestawienie nowości 2020 roku, które zostało opracowane przez platformę Empik Go.  

Kryminalne nowości wydawnicze 

Początek roku będzie stał pod znakiem mrocznych historii. Okrutne tajemnice, przygody mrożące krew w żyłach oraz niewyjaśnione zagadki będą stanowiły główne tematy gorących premier, które pojawią się na wirtualnych półkach.KategoriaKryminał, sensacja, thrillerw aplikacji Empik Go poszerzyła się o m.in. o nową audioksiążkę Harlana Cobena„O krok za daleko” w interpretacji Janusza Zadury. Jeszcze w tym roku będziemy mogli także obejrzeć na Netflixie serial „W głębi lasu”, który powstał na postawie jednej z poprzednich powieści pisarza. Do grona mrocznych tytułów dołączyła nowość od Remigiusza Mroza „Głosy z zaświatów” w interpretacji Andrzeja ChyryDzieło jest kontynuacją „Listów zza grobu”, które wstrząsnęły fanami autora. Kolejną nowością, na którą warto zwrócić uwagę jest„Magazyn” Roba Hartaprzeczytany przez Macieja Więckowskiego. Ten dystopijny thriller pokazuje, jak może wyglądać nasze świat już całkiem niedługo. 

Wielkie powroty autorów

Kolejna nowość to niespodzianka dla fanów Jacka Piekary. „Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy” to długo wyczekiwana pozycja, która po pięciu latach przerwy ukazuje kontynuacje losów kultowego inkwizytora. Historię Mordimera Madderdine przeczyta Janusz Zadura. Wśród premier 2020 roku warto zwrócić także uwagę na „Ulgę”autorstwa Natalii Fiedorczuk przeczytana przez Joannę Domańską. Laureatka Paszportu Polityki w swojej powieści pokazuje rozmaite sposoby poszukiwania ulgi – od leków po religię. Na nową odsłonę mogą liczyć także fani Janusza Leona Wiśniewskiego i jego kultowej „S@motności w Sieci”, z którą prawie dwadzieścia lat temu debiutował autor. Powieść jest jednym z największych bestsellerów ostatnich lat. Po wersji papierowej, kinowej i serialowej, przyszedł czas na audiobook przedstawiający losy dwójki ludzi, którzy znajdują miłość i ukojenie w Internecie. Lektorami zostali Anna Kerth oraz Filip Kosior.

Rekordy odtworzeń

Ferie w trakcie – czas, w którym możemy skupić się na naszych ulubionych kulturalnych czynnościach. Wśród nich coraz częściej występuje słuchanie audiobooków. Dane zebrane przez Empik Go w 2019 roku ujawniają, że trzej najaktywniejsi użytkownicy aplikacji przesłuchali w zeszłym roku łącznie ponad 5 tysięcy tytułów! Natomiast wszyscy odbiorcy dodali do swoich bibliotek aż 745 tysięcy książek w wersji audio. Dane jednoznacznie wskazują, że aż 55,3% słuchaczy to kobiety. Słuchaczki w wieku 35-44 stanowią nieco ponad 20% wszystkich konsumentów literatury. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć