Projekty rodem z wybiegów. Kolekcje haute couture zagoszczą w Galerii KSA

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Kolekcje haute couture wprost z wybiegów, w tym moda ślubna, zagoszczą już wkrótce w Galerii Bronowice. 13 grudnia, podczas wernisażu najnowszej wystawy w Galerii KSA, swoje „dzieła sztuki” zaprezentują absolwenci Krakowskich Szkół Artystycznych. Odwiedzający będą mogli podziwiać kreacje łączące ponadczasową klasykę oraz awangardową elegancję, a także dokonać ich zakupu lub zlecić artystom realizację indywidualnych projektów.
W Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych, zlokalizowanej w Galerii Bronowice, w środę, 13 grudnia, odbędzie się wernisaż inaugurujący kolejną wystawę utalentowanych projektantów. Tym razem swoje prace zaprezentują specjaliści od mody wieczorowej. Prezentowane kolekcje przybliżą odwiedzającym sztukę tzw. wysokiego krawiectwa oraz wariację na temat klasyki i elegancji. Poszukujący ślubnych kreacji oraz wszyscy ci, którzy kochają modę i kreatywne rozwiązania, będą mogli również zlecić artystom realizację wymarzonej kreacji lub zakupić tę, która przypadnie im do gustu.
Kilka słów o autorach najnowszej kolekcji w Galerii KSA
Mateusz Gurgul w swoich kolekcjach stawia na eleganckie, odważne i niekonwencjonalne pomysły. Uczestniczył w wielu fashion weekach, między innymi w Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu, a jego prace trafiały do polskich i zagranicznych magazynów.
Aruz Ogulcan Kesimoglu to pochodzący z Turcji projektant, broniący w swoich projektach tezy o ponadczasowości klasyki. Tworzone przez artystę garnitury oraz suknie ślubne, charakteryzują się elegancją, prostotą i dobrze znanymi krojami w nowoczesnym wydaniu.
Wernisaż wystawy Mateusza Gurgula i Aruza Ogulcan Kesimoglu odbędzie się 13 grudnia o godz. 18:00 w Galerii KSA. Ekspozycja będzie czynna do 23 grudnia.
Galeria KSA - planowane wydarzenia
Koniec roku w Galerii KSA upłynie pod znakiem modowych aktywności. 22 i 23 grudnia, z myślą o szukających eleganckich ubrań z drugiej ręki na święta czy sylwestra, zorganizowane zostaną Targi Vintage. A już tydzień później, 29 grudnia, odbędzie się wernisaż kolejnej z cyklicznych wystaw absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych.
Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15.00–19.00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1 (dawny lokal Galerii ASP).

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.