Komunikaty PR

Rajdowa zima w mieście. Ścigać mogą się i kilkulatki

2024-01-17  |  15:34
Biuro prasowe

Mali i duzi fani motoryzacji wciąż jeszcze mogą skorzystać z wielkiego toru wyścigowego, który postoi w Blue City aż do soboty 20 stycznia. Jak tor wyścigowy - i to w dodatku wielki - zmieścił się w centrum handlowym? Sekretem jest tu rozmiar aut.

Choć szczyt popularności zdalnie sterowanych aut przypada na lata 90., gdy tego typu modele zaczęły być w zasięgu finansowym rosnącej grupy osób, a tym samym zaczęły zyskiwać na popularności, modele RC (remote control) to rozrywka, która się nie przeterminowuje. 

Dla dorosłym będzie odpowiednikiem zręcznościowej gry komputerowej w realu, a często i powrotem do dzieciństwa. Dla dzieci to wbrew pozorom znacznie więcej niż tylko świetna zabawa. Sterowanie takimi pojazdami rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, ale i myślenie strategiczne. Dlatego na torze rajdowym w Blue City mogą bawić się już 6-latki. Po wypożyczeniu wybranego auta zarówno mali, jaki i więksi mogą też liczyć na wskazówki instruktora. No i rzecz jasna - można się ścigać - i to po bandzie. 

Rajdowa zima w mieście zaczęła się 15 stycznia i potrwa do soboty 20 stycznia. Tor znajduje się na poziomie -1 przy fontannie, zaś wypożyczalnia zdalnie sterowanych samochodów jest czynna od godziny 10 do 20. Z kolei po godzinie 20 Blue City zaprasza wszystkich miłośników aut RC, którzy chcieliby przetestować na torze swoje prywatne modele. Z trasy rajdowej można korzystać aż do zamknięcia centrum, a więc do godziny 22. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.