Komunikaty PR

Rajdowa zima w mieście. Ścigać mogą się i kilkulatki

2024-01-17  |  15:34
Biuro prasowe

Mali i duzi fani motoryzacji wciąż jeszcze mogą skorzystać z wielkiego toru wyścigowego, który postoi w Blue City aż do soboty 20 stycznia. Jak tor wyścigowy - i to w dodatku wielki - zmieścił się w centrum handlowym? Sekretem jest tu rozmiar aut.

Choć szczyt popularności zdalnie sterowanych aut przypada na lata 90., gdy tego typu modele zaczęły być w zasięgu finansowym rosnącej grupy osób, a tym samym zaczęły zyskiwać na popularności, modele RC (remote control) to rozrywka, która się nie przeterminowuje. 

Dla dorosłym będzie odpowiednikiem zręcznościowej gry komputerowej w realu, a często i powrotem do dzieciństwa. Dla dzieci to wbrew pozorom znacznie więcej niż tylko świetna zabawa. Sterowanie takimi pojazdami rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, ale i myślenie strategiczne. Dlatego na torze rajdowym w Blue City mogą bawić się już 6-latki. Po wypożyczeniu wybranego auta zarówno mali, jaki i więksi mogą też liczyć na wskazówki instruktora. No i rzecz jasna - można się ścigać - i to po bandzie. 

Rajdowa zima w mieście zaczęła się 15 stycznia i potrwa do soboty 20 stycznia. Tor znajduje się na poziomie -1 przy fontannie, zaś wypożyczalnia zdalnie sterowanych samochodów jest czynna od godziny 10 do 20. Z kolei po godzinie 20 Blue City zaprasza wszystkich miłośników aut RC, którzy chcieliby przetestować na torze swoje prywatne modele. Z trasy rajdowej można korzystać aż do zamknięcia centrum, a więc do godziny 22. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.