Komunikaty PR

Rekord Polski dla Lenki Mazur chorej na SMA

2020-12-01  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Garczyk
Biuro Rekordów

ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/

Już od 1 grudnia 2020 roku, przez miesiąc będziemy ustanawiać Rekord Polski dla Lenki Mazur chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Rekord Polski będzie polegał na wysłaniu dziewczynce największej liczby e-kartek z życzeniami w ciągu 1 miesiąca. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto wyśle do Lenki Mazur e-kartkę z życzeniami w okresie od 1 do 31 grudnia 2020 roku. Kartki należy przesyłać na adres e-mail: rekord.lenki@gmail.com. 

Do rekordu będą liczyły się tylko e-kartki zawierające grafikę i tekst z życzeniami. Mogą być świąteczne lub z innej okazji, bo każda okazja jest dobra, aby pomóc. Wysłanie e-kartki nic nie kosztuje, dlatego rodzice dziewczynki proszą o wpłatę chociaż 5 zł zaoszczędzonych na kartce i znaczku na skarbonkę siepomaga.pl/lenka z dopiskiem „rekord”. Niech to będzie dla niej świąteczny prezent i wygrany los w życiowej loterii. A może i tu uda się pobić rekord wpłat ? 

Pomysłodawcami całej akcji są rodzice Lenki, którzy obiecali sobie i swojej córeczce, że poruszą niebo i ziemię, żeby zdobyć dla niej najdroższy lek świata – Zolgensma. Taka terapia genowa kosztuje aż 9,5 miliona złotych, dlatego rodzina codziennie szuka nowych pomysłów, żeby dotrzeć z prośbą o pomoc do milionów ludzi dobrej woli. I tak właśnie zrodził się pomysł na ustanawianie Rekordu Polski w liczbie e-kartek otrzymanych mailem. Wszyscy liczymy na to, że ustanowienie Rekordu Polski zapewni Lence rozpoznawalność w całym kraju oraz, że otworzą się przed nią serca wszystkich Polaków i szybciej zdobędziemy pieniądze na niezbędny lek.

Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/rekord-polski-dla-lenki-mazur/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Rekordów
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.