Rekordowy ASICS World Ekiden 2020 – niemal 40 tysięcy biegaczy z całego świata

2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
ASICS World Ekiden 2020, czyli maratońska, wirtualna sztafeta w czasach globalnej pandemii, połączyła miłośników sportu z całego świata. Sześcioosobowe zespoły w dn. 11-22 listopada miały za zadanie pokonać dystans maratonu biegnąć, maszerując lub poruszając się na wózkach inwalidzkich. Łącznie, w inauguracyjnym biegu wystartowało 38 565 osób reprezentujących 13 602 drużyny z ponad 179 krajów.
Uczestnicy przeznaczyli na aktywność fizyczną w sumie ponad 27 tysięcy godzin, pokonując dystans 277 045 km, co odpowiada co najmniej sześciu wycieczkom dookoła równika. Wszystkie zespoły, które ukończyły wyścig, mogą sprawdzić uzyskane wyniki w globalnej tabeli liderów dostępnej za pośrednictwem strony Race Roster.
Za nami pierwsza edycja wyjątkowego biegu, który został przeprowadzony w wyjątkowych okolicznościach. Pandemia skutecznie ogranicza kontakty międzyludzkie, dlatego cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w ASICS World Ekiden, uzyskując namiastkę prawdziwego współzawodnictwa – powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.
Organizacja wirtualnej sztafety była efektem globalnych badań prowadzonych przez japońską markę. Wykazały one wzrost popularności biegania w trakcie społecznej kwarantanny przy jednoczesnym spadku poczucia współzawodnictwa. ASICS rzucił wyzwanie biegaczom z całego świata, aby wspólnie pokonali maraton w jak najkrótszym czasie. Ideą biegu nie jest jednak rywalizacja sama w sobie, a przełamywanie społecznych oraz sportowych barier w czasach globalnej pandemii.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.