Rojek, Olubińska i Galiński na spotkaniach autorskich online
Empik SA
EMPiK SA
Marszałkowska 116/122
00-017 WARSZAWA
obsluga.klienta|empik.com| |obsluga.klienta|empik.com
tel.: + 48 22 551 33 33
www.empik.com/
Rojek, Olubińska i Galiński na spotkaniach autorskich online
30 marca 2020
Zamknięte muzea, kina, czy teatry oraz odwołane wydarzenia na żywo nie oznaczają braku możliwości kontaktu z kulturą, o czym stale przypomina Empik. Wobec odwołanych spotkań autorskich w salonach stacjonarnych w całej Polsce marka zaprasza na kolejne rozmowy z twórcami w ramach cyklu #premieraonline. Tym razem, między 31 marca a 2 kwietnia na e-spotkaniach live pojawią się Katarzyna Olubińska i Jacek Galiński, którzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach, a także Artur Rojek z premierą online nowej płyty “Kundel”.
Kolejne e-spotkania to kontynuacja cyklu rozpoczętego przez Empik w ubiegłym tygodniu. Pierwsze trzy wywiady online cieszyły się rekordową popularnością, o czym świadczą chociażby dane liczbowe – publiczność wygenerowała 142 tysiące wyświetleń, a w szczytowym momencie oglądalność sięgnęła nawet 1 246 osób. Tym razem, do dyspozycji fanów, którzy w trakcie streamingu mogą zadawać pytania w komentarzach, będą Katarzyna Olubińska (31.03.), Jacek Galiński (1.04.) i Artur Rojek (2.04.). Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom każdego dnia o godz. 18:00. Wszystkim widzom udostępniony zostanie kod rabatowy pozwalający kupić premierowe wydawnictwa na Empik.com w specjalnej cenie. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.
Katarzyna Olubińska – 31 marca, godz. 18:00
Katarzyna Olubińska to autorka książki „Kobieta w wielkim mieście” (Wydawnictwo WAM) – cyklu osobistych i wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej i cenie sukcesu, a także o wielkich marzeniach i codziennych problemach, pięknie kobiecości i macierzyństwa oraz o życiowych zakrętach, nadziei i wierze, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. W każdej z tych historii czytelnik może odnaleźć cząstkę siebie. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz (Rozmawiam, bo lubię).
Jacek Galiński – 1 kwietnia, godz. 18:00
„Kratki się pani odbiły” (Wydawnictwo W.A.B.) to trzecia część przygód szalonej emerytki Zofii Wilkońskiej autorstwa Jacka Galińskiego. Główna bohaterka nie może mieć nudnego życia, ani tym bardziej nudnej emerytury – dramatyczny zwrot akcji sprawia, że staruszka trafia za kratki, do aresztu. Zupełnie obce jej naturze środowisko, czyli areszt śledczy dla kobiet, okazuje się nową sceną, na której będzie musiała walczyć o swój byt, poznać prawa dżungli rządzące więzieniem i przetrwać. Afera przemytnicza, przekupywanie świadków i wymuszanie zeznań są jednak niczym w porównaniu z naprawdę gorzkimi historiami kobiet, które spotyka w „sanatorium”. Zofia jednak nie byłaby sobą, gdyby nawet tutaj nie zrobiła rewolucji. Czy staruszka zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy? Rozmowę z autorem poprowadzi Weronika Wawrzkowicz (Rozmawiam, bo lubię).
Artur Rojek – 2 kwietnia, godz. 18:00
Prawie 6 lat po premierze solowego debiutu, Artur Rojek wraca z nowym albumem „Kundel” (Wydawnictwo Agora). Artysta postawił na współpracę z tymi sami twórcami, co przy albumie „Składam się z ciągłych powtórzeń”, ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic, natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex). Jak podkreśla sam twórca: „Kundel to dla mnie ktoś pozornie mało ciekawy, z ukrytym skarbem wewnątrz. Często wydaje się jakby prowadził szare i mało interesujące życie. Specjalnie nie błyszczy i ma widoczne wady, ale wcale się tego nie wstydzi. Woli to, niż być dla siebie obcym. Kundel budzi tęsknotę za prostym życiem, docenianiem tego, co się ma i akceptacją siebie takim, jakim się jest – bezwstydnie i odważnie”. Rozmowę z Arturem Rojkiem poprowadzi Michał Kirmuć.
Wciąż można skorzystać z bezpłatnego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium na 60 dni. To między innymi możliwość odkrywania tysięcy audiobooków i e-booków, w tym niemal wszystkich lektur szkolnych, oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także bezpieczna dostawa zamówień za 0 zł złożonych na Empik.com. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.