Rozstrzygnięcie 11. konkursu Pozytywnie Otwarci
Alfa Communications
ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Każda edycja konkursu Pozytywnie Otwarci to okazja dla NGO, samorządów oraz placówek ochrony zdrowia na otrzymanie finansowania projektów związanych z tematyką HIV/AIDS. Ich fundatorem jest firma Gilead Sciences Poland, która od pierwszej edycji konkursu przeznaczyła na ten cel łącznie ponad dwa miliony złotych.
W jedenastej edycji konkursu Kapituła Pozytywnie Otwarci złożona z prof. Anny Boroń-Kaczmarskiej, dr n.med. Reginy Podlasin, Marii Seweryn, dr Mariusza Gujskiego, dr Michała Kaźmierskiego, Janusza Michalaka oraz ks. Arkadiusza Nowaka wybrała następujących laureatów (kolejność alfabetyczna):
- Fundacja Akceptacja za projekt „Testuj! Nie wykluczaj! Edukuj!”,
- Fundacja Edukacji Społecznej za projekt „Akademia pozytywnego życia w sieci”,
- Fundacja Edukacji Zdrowotnej „Lepsze Jutro” za projekt „Zbadaj się, kotku”,
- Fundacja Res Humanae za projekt „HIV na obcasach”,
- Fundacja Teraz Wy za projekt „Mówię o HIV”,
- Polskie Towarzystwo Higieniczne oddział Śląsk za projekt „Nie daj się HIV, zapobiegaj zakażeniu”,
- Społeczny Komitet ds. AIDS za projekt „Krajowa sieć wsparcia Buddy Polska”,
- Stowarzyszenie Faros za projekt „Up to test, pozdro test”,
- Stowarzyszenie Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami” za projekt „Pozytywna akceptacja”,
- Trans-Fuzja, Fundacja na Rzecz Osób Transpłciowych za projekt „Trans-pozytywne testowanie – promocja diagnostyki HIV/AIDS wśród osób transpłciowych”,
- Urząd miasta Poznania za projekt „Od przygody zwykle się zaczyna… poznaj HIV/AIDS by zdążyć przed metą”
- Zjednoczenie Pozytywni w tęczy za projekt „DQ Plus”.
Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciekawe zgłoszenia i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.
Dodatkowych informacji udziela:
Mariola Sarnowska
tel: +48 502 213 047
biuro@pozytywnieotwarci.pl
www.pozytywnieotwarci.pl

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.