Komunikaty PR

Rusza pierwsza edycja TargiKsiazki.Online

2020-05-28  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.04 MB )

Spotkania z pisarzami, wieczorynki dla dzieci czytane przez autorów, konkursy, warsztaty, szkolenia dla wydawnictw czy panel poświęcony literaturze erotycznej – to tylko mały przedsmak tego, co czeka na miłośników książek podczas wydarzenia TargiKsiazki.Online 2020. Impreza rusza już w poniedziałek 1 czerwca i potrwa aż trzy tygodnie.

– TargiKsiazki.Online to nasza odpowiedź na niezwykłą potrzebę obcowania z książkami, autorami, ludźmi literatury, bez względu na to, gdzie żyjemy – nie tylko w wymiarze ogólnopolskim, ale ogólnoświatowym. Pragniemy, aby każdy mógł poczuć atmosferę targów książki w nowoczesnej formie – mówi Łukasz Kierus właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Wydarzenia zaplanowane w ramach TargiKsiazki.Online odbędą się za pośrednictwem portali społecznościowych oraz specjalnego portalu internetowego TargiKsiazki.Online. To najdłuższy tego typu event w polskiej branży. Podczas gdy tradycyjne targi trwają zazwyczaj zaledwie kilka dni, formuła internetowa wymaga rozciągnięcia w czasie – wszystko dla wygody uczestników. Jednak jak podkreślają organizatorzy, epidemia, a tym samym odwołanie stacjonarnych imprez, nie były powodem rozpoczęcia tego projektu, a jedynie jego katalizatorem.

– Pomysł na taką formułę mieliśmy w głowach od dłuższego czasu. Dostrzegamy, jak szybko zmienia się rynek, dlatego pragniemy być w awangardzie i centrum tego dynamicznego rozwoju. Uruchamiamy format, jakim są TargiKsiazki.Online dla wszystkich, równocześnie myśląc bardzo mocno o najmłodszym pokoleniu. Głęboko wierzymy, że dzięki temu wzmacniamy czytelnictwo w naszym kraju – tłumaczy Łukasz Kierus.

 

Branża jednoczy siły

Inicjatorem projektu jest księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, ale w rzeczywistości format ten to efekt bliskiej kooperacji różnych przedstawicieli branży: wydawców, autorów, influencerów oraz księgarni internetowej.

–  Wspieramy akcje związane z promocją czytelnictwa, dlatego w związku z zaistniałą sytuacją i brakiem stacjonarnych targów książki z wielką radością zareagowaliśmy na propozycję udziału w imprezie online. Sami czujemy też targowy głód. W kwietniu powinniśmy gościć w Białymstoku, pod koniec maja w Warszawie. Wydarzenie jakim są TargiKsiazki.Online, jest jedyną w tym momencie namiastką na spotkanie z autorami – mówi Tomasz Nowiński z Wydawnictwa SQN i dodaje:  – Z naszej strony we wtorek Adam Higginbotham, autor bestsellerowego reportażu “O Północy w Czarnobylu”, udzieli wyjątkowego wywiadu. W czwartek, 4 czerwca zapraszamy natomiast na Instragram na spotkanie z Jakubem Małeckim, które poprowadzi niezastąpiona Agnieszka Jarosławska. Spotkanie będzie nosiło tytuł “Twórczość nie do herbaty – czyli rozmowy o książkach Jakuba Małeckiego”. Dla czytelników przygotowaliśmy ponadto atrakcyjne rabaty na publikacje Wydawnictwa SQN.

Uczestnicy mogą liczyć również na cykl wywiadów “W kuchni od kuchni o kuchni”, m.in. z Katarzyną Bosacką, czat z Piotrem C., spotkanie live z Alkiem Rogozińskim, wywiady z Pawłem Kapustą (“Gad. Spowiedź klawisza”), Jackiem Galińskim (“Kratki się pani odbiły”), Romanem Klasą (“Operator 112”) czy Katarzyną Błażejewską-Stuhr (“Dziecko pełne zdrowia”).

Targi wspiera liczne grono polskich influencerów książkowych, a wśród nich: @wielkibuk (Olga Kowalska), @marcin.okoniewski (Okoń w Sieci), @jeleenka (Anita Jeleń), @come.book (Karolina Borkowska) czy @ruda_czyta (Agnieszka Jarosławska).

– Targi książki to coś, co kocham pod każdą postacią, bez względu na to jak i gdzie się odbywają. Przeniesienie tego typu wydarzenia do strefy online daje szereg możliwości. Spotkania z ulubionymi autorami, bez konieczności przełamywania barier geograficznych. Wygoda związana z możliwością uczestniczenia w dowolnej liczbie spotkań i stale dostępne promocje i zniżki to świetna sprawa. I co najważniejsze, stosu nowych książek nie trzeba targać na własnych barkach, tylko wygodnie są dostarczane przesyłką pod same drzwi. Po prostu bajka! Wymarzona przestrzeń dla prawdziwego książkoholika! – komentuje Agnieszka Jarosławska, @ruda_czyta.

Jak być na bieżąco?

Na stronie https://targiksiazki.online można zapisać się do newslettera, który przypomni o szczegółach programu, a zapisani będą mieli dostęp do oferty darmowej dostawy przez cały okres trwania targów oraz możliwość skorzystania ze specjalnych promocji książkowych.

Podobnie na Facebooku każdy zainteresowany może dołączyć do wydarzeń zorganizowanych w tygodniowe cykle. Co ważne, materiały będzie można odtworzyć także w późniejszym czasie, nawet te, które odbędą się na żywo.  

TargiKsiazki.Online na Facebooku – wydarzenia:

  1. Tydzień Targów https://www.facebook.com/events/301997774160085/
  2. Tydzień Targów https://www.facebook.com/events/295486468110247/
  3. Tydzień Targów https://www.facebook.com/events/1436114286574896/
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Empik zaprasza na kolejne spotkania autorskie on-line Biuro prasowe
2020-07-06 | 11:05

Empik zaprasza na kolejne spotkania autorskie on-line

Empik zaprasza na kolejne e-spotkania autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe
Książka ZNAJDŹ KLUCZ DO SWOJEGO WNĘTRZA
2020-07-01 | 17:45

ZNAJDŹ KLUCZ DO SWOJEGO WNĘTRZA

Urlop to dobry czas na przemyślenia o życiu. Relaksujemy się, ale też podsumowujemy siebie. Mamy wreszcie czas, by zastanowić się nad tym, co jest teraz, o czym marzymy, co nas
Książka BEZ SŁOWA - patrzyłam, jak znika. Co się stało z Lillian?
2020-06-26 | 10:00

BEZ SŁOWA - patrzyłam, jak znika. Co się stało z Lillian?

26 czerwca ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde powieść kryminalna „Bez słowa” autorstwa cenionej irlandzkiej dziennikarki i pisarki Kate McQuaile. Książkę wyróżnia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Daria Widawska: 31 lipca po raz pierwszy od siedmiu miesięcy zagram w spektaklu. Większość teatrów ruszy dopiero we wrześniu

Aktorka od pięciu miesięcy jest na przymusowym urlopie. Nie gra w teatrze, w najbliższym czasie nie ma także zaplanowanych żadnych dni zdjęciowych. Wierzy jednak, że za kilka tygodni powróci do swojej aktywności zawodowej i że nic już nie zakłóci nowego sezonu teatralnego.  Czeka też na wznowienie projektów filmowych i serialowych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Branża fashion umacnia swoją pozycję w internecie. Firmy wciąż spodziewają się wyższej sprzedaży w sieci niż przed pandemią

Po marcowym zamrożeniu wydatków w sieci i kwietniowym boomie zakupowym sytuacja w branży fashion powoli wraca do normy. Na ponad połowę firm sprzedających na platformie Domodi.pl koronawirus miał negatywny wpływ, ale na 26 proc. miał korzystne przełożenie. Zdecydowana większość firm spodziewa się, że popyt w sieci utrzyma się większy niż przed pandemią. Sprzyja temu model pracy zdalnej. Badanie Domodi.pl pokazało, że 60 proc. osób pracujących w domu pozostaje w sieci po pracy i wykazuje aktywność zakupową – kupuje odzież, obuwie i dodatki.

Media

Paulina Drażba: Świat show-biznesu idealnie odnalazł się w sieci podczas pandemii. Poznaliśmy gwiazdy bez masek i okazało się, że są zupełnie normalne

Prezenterka podkreśla, że wiele gwiazd doskonale poradziło sobie w czasie obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną i nie straciło kontaktu z fanami, między innymi dzięki instagramowym relacjom na żywo. W ten sposób aktorzy, muzycy i celebryci dzielili się ze swoimi odbiorcami nowymi pomysłami, nagrywali miniseriale, aranżowali wspólne utwory, czytali bajki, gotowali czy ćwiczyli. Zdaniem dziennikarki w ten sposób powstały ciekawe inicjatywy, które warto kontynuować w kolejnych miesiącach.