Komunikaty PR

Sandały – wakacyjny must have letnich stylizacji

2020-07-15  |  17:00
Biuro prasowe

 

Nie ma lepszego obuwia na upalne dni niż sandały. To typowo letnie buty, które w zależności od stylu projektantów przybierają najróżniejsze formy oraz wykończenia. Niemniej, czy któraś z nas nie posiada choć jednej pary w swojej szafie?

 

Jako pierwsi zaczęli nosić je już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Wtedy sandały tworzono z papirusu, zaś podeszwy wzmacniano korkiem, drewnem lub kawałkiem skóry. Te bardziej eleganckie malowano. Jednak dopiero w latach 20.  XX wieku kobiety na całym świecie zaczęły nosić sandały do swoich codziennych stylizacji. Były one eleganckie, na obcasie, zasłaniały palce i piętę. Natomiast w latach 30.  modne stały się modele peep-toed, czyli częściowo odkrywające palce, które zakładano na co dzień.

 

Sandałkowy boom

Pionierem, który na dobre spopularyzował sandałki, był francuski magazyn Les Modes, który w 1934 roku zachęcał panie do porzucenia szpilek na rzecz tego obuwia w formach na plażę z lekką podeszwą oraz wytwornych skórzanych modeli pasujących do wieczorowych sukni. Kolejne lata przynosiły coraz to nowe rodzaje sandałów, które nie raz przybierały ekstrawaganckie, przykuwające uwagę formy, ale i kolory oraz zdobienia.

 

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze najlepszego dla siebie modelu warto sprawdzić, z czego jest wykonany. Skórzane buty zawsze zapewniają wygodę noszenia przez to, że dopasowują się do kształtu stopy, a wkładka z tego materiału zapobiega ślizganiu się nogi. Postawmy też na sandałki lub bardziej wykrojone czółenka, które zasłaniają tylko piętę i palce. Te modele nadadzą świeżości stylizacji i ograniczą nadmierne pocenie się stopy, zapewniając lepszą cyrkulację powietrza.

 

Ważne szczegóły

Zwróćmy uwagę także na paski i linię zszycia materiałów, ponieważ buty zakładamy na gołą stopę, która jest wystawiona na stały kontakt z obuwiem. Aby nas nie obcierały i nie uciskały, ich elementy muszą być ze sobą odpowiednio połączone. Paski w sandałkach powinny posiadać gładki szew i być miękkie od spodu. Pamiętajmy, że paski przytrzymujące stopę na przodzie wybranego modelu powinny być na tyle mocno przylegające, aby powstrzymywać stopę przed wysunięciem się z buta, ale również nie za ścisłe, by nie zatrzymały krążenia i nie spowodowały spuchnięcia palców.

 

Sandały z naszej kolekcji są wielokrotnie sprawdzane pod kątem doboru materiałów, kolorów, tęgości, wygody, konstrukcji cholewki oraz walorów użytkowych. Obok testów czysto technicznych oceniamy również modele od strony wizualnej, to znaczy jak dane obuwie prezentuje się na nodze, do jakiego ubioru będzie pasowało, jakie dodatki dobrze będą z nim współgrały i tworzyły spójną całość w stylizacji naszych klientek – mówi Marcin Wójcik z firmy Bravo Moda.

 

Zdobienia

Wszelkiego rodzaju wiązania pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale pomagają utrzymać stopę w bucie. Jednocześnie jest to modny element, który wprawiany w ruch przy każdym kroku przyciąga uwagę. Dla większej stabilności warto pomyśleć nad wyborem sandałków na słupku, który zapewni lepszą równowagę podczas długich letnich spacerów.

 

Pamiętając o powyższych wskazówkach możemy być pewne, że nasze stopy nie zostaną narażone nie tylko na opuchliznę, ale i bolesne obtarcia. W piękne i wygodne buty, zwłaszcza latem, powinna zainwestować każda z nas.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest
Moda Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody
2024-06-26 | 10:50

Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody

Pokazy zrównoważonej mody, dyskusje o ekologicznym podejściu do ubrań, warsztaty recraftingu oraz panel o nowej formule Perwoll czekały na uczestników wydarzenia Re:Think New 12

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.