Komunikaty PR

Serial ‘Lucky!’ już od 24 listopada tylko w Viaplay. To on stoi za Formułą 1

2023-11-23  |  08:00

Zajrzyjcie z nami za kulisy Formuły 1 na przestrzeni siedmiu dekad! Poznajcie nieopowiedzianą dotąd historię legendarnego prezesa najszybszej serii wyścigowej świata, bohatera niezliczonych skandali i romansów, znajomego i przyjaciela najbardziej wpływowych polityków - Berniego Ecclestone'a.

 

Serial ‘Lucky!’ to ekskluzywne wywiady z Ecclestone'em, pełna intryg i kontrowersji historia oraz fascynujące materiały archiwalne. Każdy odcinek to opowieść o legendach motor sportu, ich rywalizacji na torze i poza nim, a wszystko to na tle najważniejszych światowych wydarzeń XX i XXI wieku. Zobacz na własne oczy, jak rodziła się i rosła w siłę Formuła 1 od pierwszych wyścigów w latach 50-tych, aż po czasy współczesne.

 

Premiera pierwszego odcinka ‘Lucky!’ już w ten piątek 24 listopada tylko w Viaplay!

 

Bezwzględny taktyk, legendarny prezes

 

Już od piątku 24 listopada na platformie Viaplay dostępny będzie pierwszy z ośmiu odcinków serialu dokumentalnego, opowiadającego niezwykłą historię jednej z najbardziej znaczących, a zarazem kontrowersyjnych postaci w historii wyścigów samochodowych. Bernie Ecclestone przez ponad czterdzieści lat panował nad bezwzględnym światem Formuły 1. Produkcja ‘Lucky!’ to niesamowita podróż przez świat superszybkich aut, śmiertelnego ryzyka, wpływowych polityków, pięknych kobiet, sławy i ogromnych pieniędzy.

 

- Mogę szczerze powiedzieć, nigdy niczego nie planowałem. Po prostu korzystałem z nadarzających się okazji. Czasami dawało mi to powody do radości, a czasami żałowałem swoich decyzji. Ogólnie rzecz biorąc, miałem szczęście! – tłumaczy Ecclestone, w nawiązaniu do tytułu serialu.

 

Barwne, enigmatyczne i bezwzględne podejście Ecclestone'a katapultowało Formułę 1 do pozycji światowego fenomenu, który znamy obecnie i już na zawsze zmieniło krajobraz sportów motorowych. Brytyjczyk to bez cienia wątpliwości postać równie legendarna, co kontrowersyjna.

 

Największe nazwiska, historyczne wydarzenia

 

Enzo Ferrari, Ayrton Senna, Niki Lauda, Alain Prost, Michael Schumacher, Fernando Alonso, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton – tych legend Formuły 1 nie trzeba nikomu przedstawiać. Od samych nazwisk może zakręcić się w głowie… Wszyscy wymienieni odgrywają ważną rolę w historii Berniego Ecclestone’a. Brytyjczyk nie stronił też od spotkań z gwiazdami filmu i muzyki oraz najważniejszymi politykami, z którymi omawiał szczegóły dalszej ekspansji Formuły 1. Legendą owiane są jego tajne negocjacje z Władimirem Putinem, dotyczące organizacji Grand Prix Rosji, w czasie kiedy armia ‘zielonych ludzików’ wkraczała na Krym. Jedno jest pewne – serial ‘Lucky!’ jest równie nietuzinkowy, jak losy jego głównego bohatera!

 

Ecclestone przeszedł długa drogę – od fana do kierowcy, następnie menedżera kierowcy, właściciela zespołu i wreszcie absolutnego szefa Formuły 1. Dzięki serii bezwzględnych posunięć zyskał całkowitą kontrolę nad Formułą 1, którą utrzymał aż do 2017 roku, kiedy to w wieku 86 lat postanowił usunąć się w cień.

 

Pierwszy odcinek serialu ‘Lucky!’ zostanie udostępniony na Viaplay już w ten piątek, 24 listopada! Premiera następnych odcinków serialu będzie następowała w każdy kolejny piątek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Polski film „Blue Hour” zwycięzcą nagrody Blaue Blume w Berlinie! Biuro prasowe
2024-02-19 | 01:00

Polski film „Blue Hour” zwycięzcą nagrody Blaue Blume w Berlinie!

Polski film krótkometrażowy „Blue Hour” w reżyserii Stacey Rushchak z Warszawskiej Szkoły Filmowej, zdobył pierwsze miejsce w kategorii: Najlepszy polski film podczas
Film WALENTYNKI NA ARTE.TV, CZYLI RÓŻNE ODCIENIE MIŁOŚCI
2024-02-12 | 01:00

WALENTYNKI NA ARTE.TV, CZYLI RÓŻNE ODCIENIE MIŁOŚCI

Z okazji Walentynek, na 14 lutego stacja ARTE.tv przygotowała wybór dokumentów prezentujących różne zagadnienia związane z miłością, najbardziej pożądanym na świecie
Film FILMY OD ARTE.TV NA DRUGĄ ROCZNICĘ WOJNY ROSYJSKO-UKRAIŃSKIEJ
2024-02-09 | 01:00

FILMY OD ARTE.TV NA DRUGĄ ROCZNICĘ WOJNY ROSYJSKO-UKRAIŃSKIEJ

24 lutego minie już drugi rok od inwazji Rosji na Ukrainę. W połowie tego roku Pentagon opublikował raport, według którego liczba zabitych i rannych żołnierzy po obu stronach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.